Založení mořskeho akvaria

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Založení mořskeho akvaria

Príspevok od používateľa u2 »

jsem trosku nezkuseny v oblasti morskych akvarii, mohly byste mi poradit co mam udelat a koupit aby to vse klapalo?? myslim spise postup jak zacit, komponenty jsem k tomu uz koupil. v hodnote cca 10 000 kc za vsechno, zatim.. to znamena prumerne pristroje.jen bych chtel vedet co vse mam udelat proto abych tam potom mohl vlozit prvni koraly sasanky a ryby. jak dlouho to nechat michat tu vodu co pridavat za prpravky atd.. diky moc za pomoc :wink: :roll:
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

sorry ale pochybujem ze sa niekomu bude chciet este pisat,vsetko tu uz odznelo niekolko krat , pozorne citaj a najdes odpoved na vsetky otazky, a ked niecomu neporozumies potom napis konkretne comu nerozumies a urcite ti to tu bude vysvetlene.
inak drzim palce nech sa ti dari
Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

jj, ja vim... jen bych se chtel hlavne zeptat na upravu vody.moc tomu nerozumim. hlavne v oblasti co a kolik mam pridavat do te vody.. cetl jsem o stopovych prvku , nevite jake hlavni stopove prvnky sou dulezite pro ryby a pro koraly? jsou tak moc dulezite?
Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Slim »

Opět platí to co řekl Gajduso, vše již tu bylo mnohokrát napsáno, ale i kdyby to někdo chtěl shrnout, musíš říct, jak velkou nádrž máš. Pak lze odvodit, jestli doplňovat stopové prvky nebo postačí pravidelná výměna určitého objemu nádrže a doplňovat stopové prvky není nutné. V tomto případě asi neexistuje univerzální rada.
Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

aha. ja vim asi se blbe ptam no. je to fakt.. jsem si to mnohokrat precital ale furt to nechapu.ale jinak mam 112L akva...
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

u2 napísal:aha. ja vim asi se blbe ptam no. je to fakt.. jsem si to mnohokrat precital ale furt to nechapu.ale jinak mam 112L akva...
čo sa týka stopových prvkov máš ešte čas.Ešte tam nič nemáš. :wink:
Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

čo sa týka stopových prvkov máš ešte čas.Ešte tam nič nemáš. :wink:[/quote]hh, jn to mas pravdu :lol: ale vis co... ja uz si to pripravuju dopredu. at je to co nejzdravejsi ta voda
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

u2 napísal:čo sa týka stopových prvkov máš ešte čas.Ešte tam nič nemáš. :wink:
hh, jn to mas pravdu :lol: ale vis co... ja uz si to pripravuju dopredu. at je to co nejzdravejsi ta voda[/quote]

najskôr si sprav filtráciu nechaj zabehnuť systém.Potom postupne pridávaj život a až potom zistíš koľko toho treba doplnať.Ak tam budeš doplnať prvky skôr ako tam niečo dáš tak ti tie prvky nemá čo z vody brať,
predávkuješ to a možeš začať od znova. :D
Začínaš od konca :?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

dopredu si radsej kup reversku a sprav poriadnu filtraciu, ja by som ten tvoj filter alebo zberac necistot nepouzil ,pozri si rodsej toto a vyber si podla toho co zvladne tvoja penazenka
http://www.reef.sk/viewforum.php?f=44
mas tam toho dost hadam sa ti nieco zapaci
Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

gajduso napísal:dopredu si radsej kup reversku a sprav poriadnu filtraciu, ja by som ten tvoj filter alebo zberac necistot nepouzil ,pozri si rodsej toto a vyber si podla toho co zvladne tvoja penazenka
http://www.reef.sk/viewforum.php?f=44
mas tam toho dost hadam sa ti nieco zapaci
no ja mam filtraci Tetra Tec 700 . jestli neznas odkaz --- http://www.chovatel.eu/tetra-vnejsi/fil ... 45542.html
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

u2 napísal:
gajduso napísal:dopredu si radsej kup reversku a sprav poriadnu filtraciu, ja by som ten tvoj filter alebo zberac necistot nepouzil ,pozri si rodsej toto a vyber si podla toho co zvladne tvoja penazenka
http://www.reef.sk/viewforum.php?f=44
mas tam toho dost hadam sa ti nieco zapaci
no ja mam filtraci Tetra Tec 700 . jestli neznas odkaz --- http://www.chovatel.eu/tetra-vnejsi/fil ... 45542.html

několikrát probírané téma-nevhodné pro moře :wink: Pročti si forum a dovíš se důvody
Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

několikrát probírané téma-nevhodné pro moře :wink: Pročti si forum a dovíš se důvody[/quote]počkej to mi chces řict ze to je nevhodne pro moře?? :o to se vubec nevedel. ja jsem si to prave nektere forum precetl .. takze jsem si k tomu priobedna zeolit, nejake vaty navic a phoex fe ... nebo jeste neco nechapu? rad se priucim pls...
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jde o tzv kanistrový filtr a ten svým oběmem použitým na filtraci absolutně nedostačuje k udržení mořského AQ.Jde použít jako doplňkový filtr-na náplně typu phosex , zeolit a podobně.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Používateľov profilový obrázok
u2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 06 Okt 2007 18:25
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa u2 »

shark napísal:jde o tzv kanistrový filtr a ten svým oběmem použitým na filtraci absolutně nedostačuje k udržení mořského AQ.Jde použít jako doplňkový filtr-na náplně typu phosex , zeolit a podobně.
aha takze . radsi abych ten co mam mel jako doplnkovy a udelat si vlstni jo? jasne chapu.. no tam se lepe udrzi normalne morska voda. ale nevim no , nemam to kde dat... ale poctu si o tom vice , diky. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"