Calcium Reactor

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CA REAKTOR

Príspevok od používateľa Majo »

Takze k tomu prudeniu v reaktore vsetky co zato stoja maju prudeni zdola nahor !!!!
Prudenie co najvetšie idealne zo spodnou rotáciou vo valci a spetným odsávaním CO 2 z veka reaktoru .Doporučuje priehladne valce s PVC-alebo
aspon priehladne veko !!!!! Plexi sa tažko spája a má vetšie vnútorné pnutie.
Taktiež spoje nesmú nasávat vzduch lebo nedosiahnete potrebné PH v reaktore. Medium doporucujem nad 1 cm primer.
Ono to nie je až také jednoduché!
Doporucujem ATI.-Dobrá cena-kvalita .
Motor tiez podlieha vetšimu opotrebeniu /ja osobne pouzivam EHEIM /
PH sonda nie je nutnost ja som ich uz zničil dost . UZ VIAC AKO ROK JU NEPOUZIVAM A VŠETKO JE OK!
PH REAKTOR Pracuje 12 hodín cez deň a vnoci spina kazdé 3 hodiny .

PH den 6,4
PH noc 6,7

Naplň sa rozpusta komplet takze ju iba doplňejem.
Ja som ho tiz vyrabal ale kým som to doladil tak som spotreboval
tolko matrosu a odpasol nejedno cerpadlo ze som mohiol mat komplet SHURANA!!!!
Ale to bolo uz davno .
TAKZE DRZIM PALCE §§§§
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CA REAKTOR

Príspevok od používateľa Majo »

Poslem návod ako na to, ale až tak za týžden jeden potrebujem pre kamosa tak to aj nafotím dúfam ze pomozem aj tak je vonka hnusne tak sa trocha
pohram.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

careaktor

Príspevok od používateľa andy »

Jedna otazka na Maja, ak je taky zbehly. Chcem si vyrobit reaktor vlastnej konstrukcie, trochu odlisny od klasiky napr. ako vlozil Roman.
Neviem posudit kde v systeme by sa mi mohol zdrziavat nerozpusteny CO2. Logicky v najvyssom bode objemu systemu v kombinacii s mrtvym hluchym miestom zo znizenym prudenim, kde uz nedochadza k strhavaniu plynu kvoli lokalne zmensenemu prudenu media.
Ale ak v tej mojej konstrukcii sa nebude existovat take miesto ako som uviedol vyssie je mozne ze tam aj nevznikne bublina? Resp. ak teda vznikne bude kolovat systemom dovdedy kym po case nezavzdusni cerpadlo a to uz si nenasaje vodu?
Dik za nazor.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CA REAKTOR

Príspevok od používateľa Majo »

Tak to más pravdu ak budeš tú bublinu nahanat dostatocne rýchlo ona sa rozpustí ale vetšina reaktorov a je ich vela dodáva skvor KH -tam je PH -okolo 6,7-reaktor. Na dodavanie CA- KH je potrebné PH reaktora okolo 6,2
a tam uz idu tie bubliny dost rýchlo za sebov . Vsetko zálezí od nádrze -na SPS doporucujem riesenie SHURAN . Tieto som vydel u nem.chovatelov a tam to vyzeralo ze je to skvor CO2 odpenovač/bolo v nich viac Co ako vody/
Za zbehleho sa nepovazujem len sa vam snazim ušetrit love a čas , skúsanie
je super ja to už mám za sebov. /aspon reaktor/

Ja sa riadim heslom ze sa treba ucit vo svete od tých naj a nejak to dať dokopi za slovenské love!!!
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

jeste jsem se chtel zeptat asi jsem to prehled jaky je prurez vsech tech hadicek na privod co2 a vody a jak vysko je hladina v ca reaktoru aby neslo k zaplaveni zpetneho potrubi co2 c7, a tim padem jak to ze jde voda do c8 a ne k ventylu c 7
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CA REAKTOR

Príspevok od používateľa Majo »

AHOJ ANONYM!
AJ KED NIE SOM AUTOR NÁKRESU DUFAM ZE SA ROMAN NENAHNEVA SKÚSIM VYSVETLIT :
8-JE TO HADICKA VýSTUPU TREBA JU DAT NAD ČERPADLO AK NÁHODOV DOJDE K ZAVZDUSNENIU REAKTORA, TAK CEZ VÝVOD ODVETRÁ REAKTOR.
7-TENTO REAKTOR PRACUJE S RECIKLÁCIOU CO2-tENTO VENTIL SLÚŽI ČISTO AKO ODVZDUŠNOVACI NA VYPUSTENIE VZDUCHU PRI NAPÚŠČANI REAKTORA!!!
Neregistrovaný

Re: CA REAKTOR

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

to chapu ,ale resim to ze pres tu hadicku a ventil c6 se ma vracet nerozpustene co2 ,jakto ze se mi tam nedostane voda ?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no tak, ze voda sa drzi dole a pod vrchnym vekom sa drzi Co2 , ked sa tam ziadny plyn nenachadza, tak si to cucne aj vodu..je tam toho.. ked sa utvori bublina Co2 , zasa sa to "zavzdusni"..nie je co riesit
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

CO2

Príspevok od používateľa laomedon »

Ešte by som položil otázku koľko Co2 s flaše treba púšťať do systému? Ako sa to meria? limituje? Myslím že to tu neuvádzate ak áno tak som to musel prehliadnuť...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CA-reaktor

Príspevok od používateľa Majo »

TAKŽE CO2-nedá sa presne určit kolko CO2 sa má pustat do reaktora ide tu o jeho velkost velkost akvária a množstvo koralov! Dvoležité je PH reaktora ktoré sa má nachádzat medzi 6,2- 6,7 -zmeraš na výstupe PH testom.
Moje akvarium na začiatku bralo 20 bublinik CO2a 40 kvapiek voda z reaktora a 4 hodinách puštania CO2 cez mag.ventil-teraz po roku je to
-80 bubliniek CO2 a 100 kvapiek reaktor-CO ide 12 hodin cez den a každé 3h
noc po 30min. AK POZRIEŠ STRANKU SHURAN NAJDEŠ TAM HODNOTOVÉ DIAGRAMI K ICH REAKTOROM.
Používateľov profilový obrázok
Caco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Dec 2005 09:26
Bydlisko: Banská Bystrica

ca-reaktor

Príspevok od používateľa Caco »

Poradte nejaky dobry obchod na CA-reaktory. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: ca-reaktor

Príspevok od používateľa Roman »

Caco napísal:Poradte nejaky dobry obchod na CA-reaktory. :wink:
Korallenriff center, Wien , Schoenbrunnerstrasse 114 , nic poriadne blizsie nepoznam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Caco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Dec 2005 09:26
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Caco »

diki skusim pozriet ich stranku :lol:
Berco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17 Mar 2006 10:01
Bydlisko: BA

Re: ca-reaktor

Príspevok od používateľa Berco »

Roman napísal:
Caco napísal:Poradte nejaky dobry obchod na CA-reaktory. :wink:
Korallenriff center, Wien , Schoenbrunnerstrasse 114 , nic poriadne blizsie nepoznam

Nesuhlasím s tebou,že nič poriadne bližšie nieje.Ved v BA máme dve dobré akvaristiky kde sa dá kúpiť to čo kupiš aj vo Wiedni.Napríklad CA reaktory od firmi HS majú v Biotope.A dokonca som tam videl ich dost dobre výrobky za prístupné ceny.Taktiež v Symbiose maju od firmy KNOP. Nemyslite,že by bolo lepšie podporiť našich predajcov ako kupovať veci v zahraničí.Potom sa nečudujme,že tu nič poriadne nemajú ked nepodporujeme slovenský trh :cry: Tak isto idu s doporučenými cenami ako susedia a dá sa s nimi na cene dohodnúť.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: ca-reaktor

Príspevok od používateľa Roman »

Berco napísal:
Roman napísal:
Caco napísal:Poradte nejaky dobry obchod na CA-reaktory. :wink:
Korallenriff center, Wien , Schoenbrunnerstrasse 114 , nic poriadne blizsie nepoznam

Nesuhlasím s tebou,že nič poriadne bližšie nieje.Ved v BA máme dve dobré akvaristiky kde sa dá kúpiť to čo kupiš aj vo Wiedni.Napríklad CA reaktory od firmi HS majú v Biotope.A dokonca som tam videl ich dost dobre výrobky za prístupné ceny.Taktiež v Symbiose maju od firmy KNOP. Nemyslite,že by bolo lepšie podporiť našich predajcov ako kupovať veci v zahraničí.Potom sa nečudujme,že tu nič poriadne nemajú ked nepodporujeme slovenský trh :cry: Tak isto idu s doporučenými cenami ako susedia a dá sa s nimi na cene dohodnúť.
no pravdou je ze vcera som v biotope letmo okukoval nejaky slovak-made kalkreaktor , Lubos ho tam niekomu ukazoval, pozriem sa nan blizsie a popisem svoje dojmy, potom mozno opravim svoju spravu :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"