Přeprava

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Přeprava

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravím všechny . Mam dotaz pro ty co dovažeji si zivočichy do svych akvarijí z daleka . chtel bych si v Praze koupit sasanku ale mám strach jestli vydrži 4 hodiny převozu ? - Frýdku -místku ??? myslite že to živočich zvladne nebo nemám pokoušetštěsti ??? poradtě jak to řřešite - teda jestli vubec ? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

vydrzi, bezne som si nosil nakupy od Vlastika z Havirova alebo z Prahy do BA.
Predpokladam ze ides autom, takze staci dat do sackov kyslik , a v aute mat tych 20-22'C. ak moc chces, pozicaj si niekde polystyrenovy box
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Slim
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14 Mar 2007 09:52
Bydlisko: Ostrava - Hrabová
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Slim »

Já koupil v makru za nějakých 280Kč/ks 2 termoizolační boxy s víkem a už 2x jsem dovezl oba naplněné různou havětí (SPS,LPS,ryby, krevety, rournatec ...) bez úhony od Pepina z Kutné Hory do Ostravy. Není to velká investice a určitě se vyplatí.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ono to ani netreba castokrat kupovat, ja mam 2 ktore som dostal v akvaristike. chodia v tom importy a obcas to radi venuju zadara, hlavne ked toho viac nakupis
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Jo pojedu autem . termobox taky seženu ale trochu mi vrtá hlavou jak to vzduchovani vyřešit když normalni vzduchovatka jednou na 220V a na stridavy proud ??? jak to řešite nebo je specialni atomobilovy vzduchovací motorek ???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ano, jsou vzduch. motorky třeba na tužkové, n. 9V baterie, případně na autobaterii. Ale jak už je psáno výše - nech si od obchodníka fouknout do sáčku kyslík a když udržíš rozumnou teplotu, bude vše Ok. Vzduchování nepotřebuješ, bylo by spíš na škodu.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Nepotřebuješ vzduchovat. Pokud mají v prodejně kyslík tak ti automaticky přifouknou sáček ale na cestu z Prahy to asi není třeba (vezli jsme korály z Rakouska a taky bez kyslíku). Jinak v akvaristikách jdou koupit vzduch.motorky na baterii(silný monočlánek -ceny kolem 300,-Kč. ) :?
No a co týká teploty-dej do boxu 1-2 PET flaše s teplou vodou a pak už není o čem.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

V Praze v Mořské akvaristice u pana Hájka na Vinohradech ti dají box z polystyrenu na požádání.Už jich mám od něj 5 kusů :-).Jinak,sasanku jsem kupoval s vodou a bez a vždy bez problémů.Naposledy jsem kupoval tento pátek hadonku,která se do sáčku stěží vešla,ale vydržel dvě hodiny bez problémů.Doma mi zabírá pomalu 1/3 akva :-).Takže,zajisti jim teplo v autě a je to good.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

BOBR napísal:Jo pojedu autem . termobox taky seženu ale trochu mi vrtá hlavou jak to vzduchovani vyřešit když normalni vzduchovatka jednou na 220V a na stridavy proud ??? jak to řešite nebo je specialni atomobilovy vzduchovací motorek ???? :lol: :lol: :lol: :lol:

ziadne vzduchovanie nepotrebbuješ :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ani nechcite vediet, co vsetko prezili bezstavovce, ktore som naposledy dovliekol z cerv. mora. 4-5 hodinovy transport v standardnom baleni a pri zachovani primeranej teploty si niektore druhy ani nevsimnu.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Tak vám panově všem dík za radu ve čtvrtek valim do prahy tak snad si neco vyberu a uspesne dovezu domu díky :D
easy.reef
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16 Dec 2006 16:32

Príspevok od používateľa easy.reef »

BOBR napísal:Tak vám panově všem dík za radu ve čtvrtek valim do prahy tak snad si neco vyberu a uspesne dovezu domu díky :D
Sasanku koupíš i u pana Valy v Brně (doporučuji nejdříve zavolat) a za uspořené cestovní náklady mezi Prahou a Brnem získáš navíc např. nějaký korál. Termobox dává pan Vala zdarma také. A pokud umíš obchodovat i dobrou cenu včetně poradenství získáš:)
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa challi »

Nevím jak teď, ale když jsem se ptal u pana Valy o prázdinách na nějakou sasanku ...tak jedině na obědnávku. Takže jedině zavolat, nějakou konkrétní obědnat a pak počkat než přijde.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

no já jedu do prahy za znamymá , ak pri teto ceste sem si řikal že bych prošel pár zdejších mořských akvaristik a kdyby měli nejakou moc peknou sasanku ,že bych si i neco dovezl :D . Ta předchozíí to z nepochopitelnych duvodu vzdala ??? se proste neprichytila a pak vyčerpanim odešla :( . inač všecko jede a roste jak má :? . tak kdyžtak poprosim jesty by tu sasanku eventuelně radši nedal i s šutyrkem pod ni :lol: (radši )
Používateľov profilový obrázok
michalicek404
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 14 Feb 2008 02:53
Bydlisko: Ul. Za dvorem Praha 4 Krč
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa michalicek404 »

Jak se přepravujou živé kameny a jak dlouho se daj přepravovat?? dík petr :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"