Pachyclavularia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno k tomu bych chtěl říct že ty krevety se převlékají častěji právě při nedostatku jodu a s tím je spojen i jejich růst což udajně není dobře.Mám pocit že to už Rybka vysvětloval,teda pokud jsem to dobře pochopil.Třeba nám to připomene.Je to tak Rybko?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

každopádně mě se při pravidelném přidávání jódu přestaly krevetky převlékat tak často a vidět to bylo markantně :wink:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

miki napísal:v posledcnej dobe moja pachyclavularia prestala rast.
polypy ma velke 3-4cm. cez den je otvorena na noc sa zatvara. predtym bola otvorena i v noci. celkovo vyzera ok len nema zisdne prirastky.
je to v poriadku?
ostatne koraly su ok.
mno a k těm pachclavuláriím,mě se takto chovaly při nedostatku světla.Polypy natahovaly jak se dalo ,ale nevím může to být i něčím jiným :wink:
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

mam ju na viacerych miestach. vsade je v urcitej velkosti a nema prirastky. su to len male kusky. ich mama -najvecsia donedavna mala pekne prirastky. prirastky boli po kolmych stenach miestami v dutinach. tam mali asi menej svetla ako na vrchu a predsa rastla. v minulosti ked som sem tam bojoval s ekologickou katastrofou tak som ju zvykol prehodit do vedra s cerstvou vodou dal som tam 2x 18 neonku a po par dnoch zacala rast. pravdepodobne sa jej nieco nepaci vo vode, alebo ako som sa vcera dohodol s petrom je pachyclavularia na materskej dovolenke.
500L
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Prosím o radu.Z počátku jsem měl pachyclavularii v malém 100l akvárku s nedostatečným osvětlením.Tam rostla nádherně a byla opravdu jak anglický trávník.Po nějaké době jsem upgradoval osvětlení a od té doby jakoby strácela na objemu a je tenounká,slabá,prostě není to ta co jsem měl v nedostatečném osvětlení.Proud i vodu měla v obouch případech stejný.Může oslabení způsobit intenzita světla?....Díky Franta
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ked tu citam ze niektory mate az 3-4 cm polypy na nich tak valam okale, videl som nieco podobne a uplne parada.
ja som ju kupil a od pociatku je akosi zakrpatena , je sice husta ale jej polypy su maximalne do 1,5cm, cim to moze byt uz su aj nove modre trubice a prudenie je asi tiez OK i ked nie je na nu priamo nasmerovana turbina . urcite to svetlo pomohlo ale este stale je to daleko do 4cm.
v com by ste hladali pricinu ?lebo clavularia od romana ta frci a je poriadne chlpata.
moze to byt bicolor co moze do nej dobat a tym je akoby na pol privreta?
alebo vyssia hodnota NO3?
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

moguai napísal:Prosím o radu.Z počátku jsem měl pachyclavularii v malém 100l akvárku s nedostatečným osvětlením.Tam rostla nádherně a byla opravdu jak anglický trávník.Po nějaké době jsem upgradoval osvětlení a od té doby jakoby strácela na objemu a je tenounká,slabá,prostě není to ta co jsem měl v nedostatečném osvětlení.Proud i vodu měla v obouch případech stejný.Může oslabení způsobit intenzita světla?....Díky Franta
videl som pachyclavulariu v akva o objeme cca 250 litrov so svetlom 1x18W a to umiestnenou 30cm pod ziarivkou. A bola nadherna a rastla ako z vody. U mna je 15cm pod 4xT5 v silnom prudeni a stazovat si nemozem. Zo zaciatku trosku trucovala (ako asi kazdy makky koral z casu na cas) ale teraz jej kratim miesto aby mi neopalovala ostatne koraly.
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Moji pachyclavularii se nedaří, přes noc je zatažená a přes den má polypy vystrčené jen tak trochu, čím to může být? Xenii, sarcophytonu i sinularii se daří. Díky za rady :?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak moje Pachyclavularie byla vytažená jen pár dní po přenesení do AQ. Pak vytahovala polypy méně a méně, až se nakonec zatáhla úplně. Skoro na tři neděle!!! Pak si to rozmyslela a od té doby je úplně v pohodě, zatahuje se jen někdy na noc a roste a roste a .... :D Prostě trucovala, ale když jsem dělal jakoby nic, nakonec to vzdala a vylezla :D
(proudění střední, na dně AQ 60cm, 4xT5)
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Ja ji mám ale už dva měsíce a pořád je stejná, vystrčí jen pár polypů. :evil:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

A máš v AQ dost jódu? O pár přípěvků dříve se o tom píše.
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Nikdy jsem ho neměřil, zkusím nějaky sehnat a přidat ho tam. :roll:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Radu1 napísal:Nikdy jsem ho neměřil, zkusím nějaky sehnat a přidat ho tam. :roll:
Merat jod nema zmysel,pretoze sa rychle v akva odbura,trebe ho pridavat pravidelne a denne,jednorazove pridanie jodu do akva nic neriesi.Ja to mam riesene automaticky a kazdy den.
Existuju testy na jod, mam dva od Salifert a su mi tak na dve veci ...

Peter
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Přidávám jód už pátý den, ale pořád je pachyclavularie stejná, přes den vystrčí trochu pár polypů a to je vše... :evil:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"