planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Jo s ženou to nějak zmáknu, to už mám vychytané :)

Ale ty mořské rybky ty mi dávaj zabrat (a já jim) :cry:

klaun.jpg
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud je máš bokem, šup do akvaristiky a nějaké léčivo co jim funguje, to znají, mají a poradí. Fitraci v karanténě stejně neřešíš a koaly tam nemáš.... Měl jsem ryby i hůř... a daly to všechny bez leků, až na jednoho klauna (ztratil sliz a sasanka ho snědla). Možná trochu pomůže dobře prokysličovat! to co vidíš vně mají i na žábrech a to je ...... :evil:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Celkem jsem si již při přidávání leucosternona, japonikuse a jiných bodloků ve své nádři prošel a vypadalo to i hůř, ale nikdy snad u tak "jednoduchých" ryb. Vypadá to i na to, že tam děláš něco zásadně blbě.... Moje skušenost je taková, že jim tyto věci "paraziti, nemoci" nevadí v dobře prosperující nádrži..... Nikdy se mi nestalo, že by ryby onemocněly, když jsem dělal jen výměnu vody, držel hustotu na, 1,023-25+- a nic nedávkoval. Jakmile jsem něco dávkovat, např. sodu + blbý test dopadl jsem jako ty, jakmile jsem provedl velkou výměnu vody dostal jsem se zase do normálu a ryby byly OK. Něco tam děláš blbě a ono se to nasčítá a rybám to začne vadit a onemocní...... normálně to ryba v zajeté nádrži a je tam nějaký pátek nedostane.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Dnešní stav:
Ten klaun, co jsem ho vyfotil byl za hodinu potom KO.
V karanténě zůstal druhý klaun a pomčík bicolor. Pomčík aspoň žere.

Teď po náhlém rožnutí a vybrakování půlky útesu se mi podařilo konečně chytnout pomčíka bispinosu. Ten už má taky pokročilé příznaky. Už včera začínal vypadat blbě, ale nepodařilo se mi ho chytnout, protože jsem ho nenašel.

Tady fotka z lázně (není toho moc vidět, ale bodky u oka a na čele, jinak blednutí těla):
bispinosa.jpg

V akva mi zůstali odonus, pilníkotrn (ti by měli jít docela snadno chytit) a pyskoun hexatenia - toho bude oříšek chytnout. Tihle zatím nemají žádné příznaky.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

VINTR napísal: 25 Apr 2021 14:22 Pokud je máš bokem, šup do akvaristiky a nějaké léčivo co jim funguje, to znají, mají a poradí...
Bohužel mám teď jen 25l nádrž jako karanténu, tak jsem tam zatím dával jen ty silně napadené. To má výhodu, že aspoň vyměňuju často vodu.
Léky na bázi mědi jsem objednal v pátek. Tak snad brzy dorazí. Jinak co jsem koukal online na eshopy, tak jsem nic pořádného nenašel jen právě jeden přípravek. Překvapilo mě to, že na ryby skoro nikdo nic nemá.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

VINTR napísal: 25 Apr 2021 14:34 Celkem jsem si již při přidávání leucosternona, japonikuse a jiných bodloků ve své nádři prošel a vypadalo to i hůř, ale nikdy snad u tak "jednoduchých" ryb. Vypadá to i na to, že tam děláš něco zásadně blbě.... Moje skušenost je taková, že jim tyto věci "paraziti, nemoci" nevadí v dobře prosperující nádrži..... Nikdy se mi nestalo, že by ryby onemocněly, když jsem dělal jen výměnu vody, držel hustotu na, 1,023-25+- a nic nedávkoval. Jakmile jsem něco dávkovat, např. sodu + blbý test dopadl jsem jako ty, jakmile jsem provedl velkou výměnu vody dostal jsem se zase do normálu a ryby byly OK. Něco tam děláš blbě a ono se to nasčítá a rybám to začne vadit a onemocní...... normálně to ryba v zajeté nádrži a je tam nějaký pátek nedostane.
Hele, já vím. Vlastně ne, nevím vůbec nic. Všechno se to sere od té doby, co jsem rozjel to druhé 350l akvárko.
1. Připojením k druhému v listopadu -> všechno KO
2. Před Vánoci několik záhadných úmrtí sapínů
3. Teď tohle.

Parametry měřím v druhém hlavním akva, protože jsou propojené, tak si myslím, že to stačí. Teď už samozřejmě propojené nejsou, abych víc nenakazil to druhé.

Za poslední měsíc jsem udělal jen jediné - koupil jsem bodloka a klipku. Bodlok nežral a po týdnu byl KO. Klipka žrala pěkně mražené i sušené. No ale po měsíci byla jako první, co odešla. Tak, že bych si to přivezl s ní. Jinak ryby byly malé, sociál v pohodě, žádná šikana nebo tak.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, ten krok máchání ryb ve sladké vodě, není podle mě moudrý!!!
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa kubko82 »

Môžem potvrdiť ze kúpeľ v sladkej vode rybu len dorazil. Oodonium je riadne svinstvo. Človek nestihne ani zareagovať a už len výbera polomrtve alebo mŕtve ryby.
Vintr:Zas také jednoduché to nebude. Ako píšeš. To by sme tu nemuseli riešiť takéto problémy.
Problém bude že väčšina z nás nerobí karanténiu aj keď obchodníci nás presviedcaju že je spravená.
Tak snáď sa ti už úmrtia zastavia a dáko sa to zastabilizuje. Držím palce.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Jsi přesvědčen, že obchodník ji dělá? Jsou ti co ano, ale i ti co ne. Je to kolikrát z pytlíku do pytlíku.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa kubko82 »

To samozrejme nie som. Aj tak mi to nejde do hlavy. Obchodník ide po ryby napr. k De Jongovi. Tam ich nasackuje idú v boxe 10-12 hodín večer ich vybali do nádrzi a na druhy deň ich už predáva. To nemôže byť dobre ani pri zdravých rybach.
A prax je taka kto prv príde ten berie. Takže neviem ci by mi ju podržal napr. 5 týždňov.
Reef 500 litrov.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Myslím si, že tam dělá opravdu něco špatně. Neví co, ale stále to dělá. Např. když zvyšuješ kh nějakým buferem (rozpuštěná soda) + špatný kh test stane se přesně toto. V roce 2008 se mi něco podobného stalo (začátky), rovněž hustota blbý hustoměr dorovnáš na 25 a hotovo, ryby to nedávají, zrychlené dýchání atd..... Výměna vody (když výš, že je to hustotou atd...) pomůže, ale ztrátám se většinou nevyhneš..... Mám nějaké případy ze své amatérské akvaristiky. Např. přidáš do nevhodných podmínek acanthuruse. Do týdne se začne osypávat, do čtrnácti, tří týdnů jako posypaná buchta do měsíce se to rozjede i na ty odolné ryby do měsíce a půl mají i to co je zde na fotkách. Pak dojde k úhynu acanthuruse, 14 dní tři týdny po se zbylá osádka z toho dostane...... Vícekrát se mi to takto opakovalo, dělo..... Mám i tyto srandičky za sebou. Jen proto si myslím, nemusí to být v žádném případě pravda, že má nějaký problém, který se časem nakumuluje a pak prdne. Pokud jsou stabilní podmínky, tyto ryby nejsou ty co jsou normálně nemocné!!! Osobně bych neměl strach kupovat ryby hned po importu až na nějaké výjimky....
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Taky mi to hlava nebere. Nic tam neliju. KH drzim kalciakem.
Ano došla mi teď láhev a šlo mi to dolů během týdne z 8 na 5.8. Možná byly nějaké výkyvy, protože jsem dělal častěji výměny vody s RedSea solí, která má 11-12.
Tímto snad nebude.

Nejvíc mi to přijde, že jsem si to buď před měsícem donesl nebo to tam mám už delší dobu a chvíli trvá než se to rozjede. Divné, že v druhém akva, kde jsou bodloci a ti jsou citlivější, se to zatím nerozjelo, když obě akva byla propojená.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

VINTR napísal: 27 Apr 2021 16:38 Např. přidáš do nevhodných podmínek acanthuruse. Do týdne se začne osypávat, do čtrnácti, tří týdnů jako posypaná buchta do měsíce se to rozjede i na ty odolné ryby do měsíce a půl mají i to co je zde na fotkách.
Přemku, s něčím podobným má taky zkušenost. Předchozí hepaťák kolem 10cm, po týdnu od koupi se postupně osypal a to jako hodně. Když byla krupice už fakt velká, tak zmizel. Objevil jsem ho druhý den, jak na místě za šutrem těžce dýchá. Už jsem ho odepsal. Na druhý den,byl zpátky, čistý jak lilie. Pak se ještě pár bodek i na ostatních objevily, ale už se to nerozjelo.
Čím to? Odolnost ryb? Akva napěchované korálama?

Každopádně to byl určitě nálevník Cryptocaryon. To co mám teď je si myslím ta obrněnka Amyloodinium. Ta krupička je mnohem menší a jejich mnohem víc na těle. Taky u té klipky, která pošla jako první, začaly ty bodky odpadávat taky malé. To si myslím nálevník neděla, ten ještě roste.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

kubko82 napísal: 27 Apr 2021 16:15 Môžem potvrdiť ze kúpeľ v sladkej vode rybu len dorazil. Oodonium je riadne svinstvo. Človek nestihne ani zareagovať a už len výbera polomrtve alebo mŕtve ryby.
Vintr:Zas také jednoduché to nebude. Ako píšeš. To by sme tu nemuseli riešiť takéto problémy.
Problém bude že väčšina z nás nerobí karanténiu aj keď obchodníci nás presviedcaju že je spravená.
Tak snáď sa ti už úmrtia zastavia a dáko sa to zastabilizuje. Držím palce.
Díky chlape. No nevím, jestli to už ustává nebo to jen znova nabírá na síle.

Ta sladká voda je záhul to je jasné. Ale bez toho by ty ryby šly stejně do kopru. Tohle jim mělo aspoň trochu ulevit a dát něco času než vymyslím, co dál. Bohužel už bylo asi pozdě, všechny hodně poseté už to mají za sebou. Ale např. klipku tu jsem nechal (nedával jsem ji do lázně) a šla do háje první.

Dvě ryby, které jsem taky máčel ve sladké vodě, a které nebyly tolik osypané - dva pomčíci, jsou stále na živu a hlavně furt žerou. A snad jsou zatím i bez bílých teček.

Dneska mi přišel copper sulfate (síran měďnatý) léčivo, tak zvažuju co a jak dál.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Tady ještě pohled na klipku pár hodin před KO.
Den před tím ještě žrala a to byla posetá strašně. Tady už moc ne, ale o to byla víc apatičtější.

klipka_vyrez.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"