planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj, mrzí mě tvůj neustálý boj s nemocí ryb... (hlavně teda kvůli těm rybám).
Zkusím malé zamyšlení... přidal jsi nové ryby a pak jsi lovil tu valncianneu... nemohl jsi tím lovem ostatní ryby vystresovat a rozjet si takto tu nemoc?

Já měl trable před lety z podobného důvodu - přidám pomčík ohnivý - ten trouba někde sežral vlas a čuměl mu z huby (nemohl kvůli tomu žrát). Měl jsem pocit, že ho musím chytit a pomoci mu... a vystresoval jsem zbytek nádrže. Pomčík se osypal... zbytek se osypal... pomčík KO... zbytek z velké části KO...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa VINTR »

Ahoj, Ca reaktorem to si myslím určo nebylo.... Identifikace je kolikráte těžká... To co máš na fotce přicházelo po té fází. kdy 100% poznáš krupičku (tečky velikosti poloviční špendlíkové hlavičky - těšně před opadnutím). Toto je fáze, kdy je oplíseňená celá ryba a to vidíš tečky, fleky, plíseň, prostě vše možné..... všechny možné ludry se tam mixují.... nebude to jen jedna.... Já jsem zastánce toho, že v nádrži, jakožto mini ekosystému, máme všechny tyto základní "choroby" (nálevníky?), zastoupeny ať děláme co děláme..... zastoupeny a žijí tam neviditelně a jen čekají na to kdy se nějaký jedinec oslabí (většinou je to příčinou akvaristi "něčím to vylepší" - spíš posere) a pak se to rozjede a krupice jde na rybě vidět jako první , ty malý svině ji doprovází..... Z mojí skušenosti dobré proudění, odpěňovač, světlo, držet hustotu, teplotu a není problém u běžných ryb co se sem importují, což je 90% zastoupení. Máš kalibrovaný refraktometr? U ryb je lépe méně nežli více :wink: Protože hustota a teplota je základ!!!
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa Juro »

Ako fungujú nádrže :?: Máč niečo nové :idea:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"