planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Udělal jsem video nebohé rybky. Jde to dost špatně, furt se schovává a otáčí se "zády".
Hlavně je vidět v čase:
0:36 - jak těžce dýchá a něco jí čouhá z řitního otvoru
0:46 - vidět trochu ze předu, jak dýchá
https://youtu.be/ScSHTf7zTKA
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Vidím tam ty věci co uvádíš...., ale přijde mi, že OK... Taky mě sem tam něco u ryb trčí :lol: , vlasy, chetoma..... kolikrát to neidentifikuješ.... Zrychlené dýchání může být málo kyslíku... Nevím nechal bych tomu čas. Osobně i otravu z živočicha bych vyloučil. TO: Z jakého? co jsi podráždil, že by pustil toxín.... chápeš.... jen tak ho někdo nepustí. Možná jsi již moc opatrný a vidíš to co není (nemyslím to zle), nech tomu čas. Vodu máš cajk. Parazity (nemoc) atd.. zas tak rychle nejdou a zřejmě by byly i viditelné příznaky jiných "podružných parazitů" z oslabení.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

VINTR napísal: 21 Dec 2020 12:45 Vidím tam ty věci co uvádíš....
Díky Přemku. Na tom fejsu mě to teda překvapilo, jací jsou tam "odborníci", i když vlastně mě to ani nepřekvapuje. Každý je se vším hned hotový, nečte, nepřemýšlí a rovnou kydá.

- Ostatní ryby dýchají normálně, prostě mi to přijde, že má ryba v pytli žábry - ať už NO2 nebo choroba
- Otravu z živočicha máš pravdu to určitě nebude. Kdysi jsem měl v nanu s živákem takového tvora - vlastně vypadalo to jako rod Pseudocolochirus, což je okurka - no časem zmizel a nic se nestalo (v nanu)
- Jo už z toho blbnu a vidím za tím všelico, ale viděl jsi to video, že - ta ryba není v pořádku
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa kominík »

moc se mi nechtělo se v tom vrtat ,ale máš akva bez přepadu a spodní filtrace ,jestli jsem to nějak zprávně pochytil,akva má krycí sklo i když nějak v rozích volný prostor pro výměnu vzduchu - myslíš,že je to dostatečné .
Jedná se mi o to ,že když jsou akva s filtrací dole tak při cirkulaci vody dochází k okysličování vody .což se v tvém akva neděje ,zkoušel jsi například nastavit proudové čerpadlo na hladinu vody ,aby došlo co nejvíc k čeření vody a tím i její provzdušnění ,třeba při nějakém počtu ryb je to v poho ,ale najednou je to moc a...
já jen tak,aby bylo zas o čem psát :wink:
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Jarry »

No proto jsem se i ptal, jak je utěsněná skříň s odpěňovačem, ten by měl mít sání pokud možno "čerstvého" vzduchu. Ono i jestli spadlo KH a odpěňovač někde nasával vzduch se spoustou CO2, mohlo klidně dojít k většímu poklesu pH.

Sám teď zvažuju, jestli to nezkusím u plánované větší nádrže s krycím sklem, resp. použil bych asi co nejslabší plexi pro maximální propustnost světla, mělo by mít prostupnost přes 90%, což je srovnatelné s krycími sítěmi. Experimentuju teď s krycím sklem u jednoho miniakvária, měl jsem strach, že to bude za týden bílé, ale nic takového se neděje, sklo je krásně čisté i po několika týdnech. Hlavní důvod je vlhkost v domě, plocha hladiny jsou skoro 2m2. Ale filtr i odpěňovač by byly volně ve větrané místnosti, takže věřím, že okysličování vody by mělo být dostatečné.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

kominík napísal: 22 Dec 2020 10:21 moc se mi nechtělo se v tom vrtat ,ale máš akva bez přepadu a spodní filtrace ,jestli jsem to nějak zprávně pochytil,akva má krycí sklo i když nějak v rozích volný prostor pro výměnu vzduchu - myslíš,že je to dostatečné .
Jedná se mi o to ,že když jsou akva s filtrací dole tak při cirkulaci vody dochází k okysličování vody .což se v tvém akva neděje ,zkoušel jsi například nastavit proudové čerpadlo na hladinu vody ,aby došlo co nejvíc k čeření vody a tím i její provzdušnění ,třeba při nějakém počtu ryb je to v poho ,ale najednou je to moc a...
já jen tak,aby bylo zas o čem psát :wink:
Ahoj, tohle je dobrý point. Hromadění se CO2 nad hladinou, zvyšující se kyselost, a třeba se z toho pak něco uvolňuje. Ale u mě to snad není, nebo už fakt nevím. Proudovka je blízko hladiny, odpěňovač nasává nad sklem a díra ve skle na krmení. A na 200l tam bylo maximálně 5 malých (do 6-7cm) ryb.
Prílohy
DSC09594.JPG
DSC09593.JPG
DSC09592.JPG
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Jarry napísal: 22 Dec 2020 12:38 No proto jsem se i ptal, jak je utěsněná skříň s odpěňovačem, ten by měl mít sání pokud možno "čerstvého" vzduchu. Ono i jestli spadlo KH a odpěňovač někde nasával vzduch se spoustou CO2, mohlo klidně dojít k většímu poklesu pH.
...
Jarry, druhé akvárko, které má sump, je v pohodě. A skříň (stojan) nemá jeden bok a záda.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Jarry napísal: 22 Dec 2020 12:38 Sám teď zvažuju, jestli to nezkusím u plánované větší nádrže s krycím sklem, resp. použil bych asi co nejslabší plexi pro maximální propustnost světla, mělo by mít prostupnost přes 90%, což je srovnatelné s krycími sítěmi. Experimentuju teď s krycím sklem u jednoho miniakvária, měl jsem strach, že to bude za týden bílé, ale nic takového se neděje, sklo je krásně čisté i po několika týdnech. Hlavní důvod je vlhkost v domě, plocha hladiny jsou skoro 2m2. Ale filtr i odpěňovač by byly volně ve větrané místnosti, takže věřím, že okysličování vody by mělo být dostatečné.
Pro mě je krycí sklo naprostá nutnost kvůli té vlhkosti.
Velkou nevýhodou je horší prostup světla. Zvrchu na to sedá prach, zespoda hlavně teď v zimě kapky odpařené vody a občas trochu sůl. Musím tedy svítit trochu víc, což znamená, že víc topím a víc to žere. Ale prostě nižší vlhkost je pro mě prvořadá.
Já používám teda normální sklo. Plexi jsem kdysi dávno měl nad malýma skladkovodníma a vždycky se začlo prohýbat.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Koukám, že jsem sem dlouho nic nedal. Tak aspoň pár večerních makro na zkoušku.

0001.jpg
0002.jpg
0004.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

A ještě po jedné od SPS/LPS

0005.jpg
0003.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Chlapi, tak to nové akva už konečně připojím k druhému. Už z toho magořím. Od začátku února dělám každý den výměny vody mezi oběma akva. To už snad musí být ok. Ale po té katastrofě z minula jsem už fakt paraniok.

Takže sumarizace s novým akva:
- Před Vánoci přidány tři nové rybky
- Během týdne odešli dva sapíni - to jsem si říkal, že je to zas v prdeli (řešil jsem ti i na facebooku, ale...)
- Řekl jsem si, že minimálně do února nebudu kolem toho nic dělat, uvidím co ty tři nové ryby
- Ty žijou do teď, jupíí :)
- Od února jsem začal s těma výměnama vody mezi starým a novým
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa vlčák »

to jsou obstrukce :-)
propojim jedno s druhym a pomalinku necham promichat. treba den dva po trochach a je propojeno
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

Noví nájemníci, no úplně tak noví už ne, mám je z před Vánoc :)
Nic zvláštního - hepaťák a ctenochaetus tominiensis

001_ctenochaetus_tominiensis.jpg
004_hepatus.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400 + 350

Príspevok od používateľa planescape »

A ještě zebrasoma xanthurum. Ta jenom vypadá nějak divně. Měla krupičku, docela dost, ale zotavila se. Ale zůstaly jí na těle divné fleky, sakra.

Všichni ti bodloci jsou ještě pěkní prcci, malí 5-6 cm. Řekl jsem si, že teď půjdu do ryb menších, že si je vypiplám od mala.

002_zebrasoma_xanthurum.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"