Kolakao HO-spital reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Kolakao HO-spital reef

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Este som nedotiahol do konca svoj domaci projekt a uz sa rozbieha pararekne druhy. U nas v praci som vymyslel akvarium, bude sluzit ako psychohygiena pre pacientov (a samozrejme mna a kolegov:).

Budem sa pokusat o ultra low maintanence akvariu, tj minimum starostlivosti. Nadrz bude mat 380l - 140x55x50 (vyska). Technika z mojho stareho akvarka, teda svetlo LED JrX, odpenovac ATB nanosize B, kalciak. A to bude zatial vsetko.

V akvariu budu makke koraly a LPS, uvidime ako sa to vyvinie do buducna.

Tu je foto na zaciatokObrázok


Sent from my iPhone using Tapatalk
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolakao HO-spital reef

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Obrázok


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Kolakao HO-spital reef

Príspevok od používateľa VINTR »

kolakao155 napísal: 27 Jan 2020 20:14 U nas v praci som vymyslel akvarium, bude sluzit ako psychohygiena pre pacientov (a samozrejme mna a kolegov:)
Kde můžu provádět psychohygienu? Na nádrži bych přidal 10 cm do každé strany a na výšku 70 cm ať to stojí ta to výška k nezaplacení.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolakao HO-spital reef

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Vintr, predvedcil si ma, dame to 150x60x50, vysku ja mam radsej nizsiu a vacsiu predozadnu hlbku. Akvarium najdes na onkologii na Klenovej ul v Bratislave:)

Laka ma myslienka vytvorit klauni biotop, 30klaunov vo viacerych sasankach, to bude vyzerat bombovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Kolakao HO-spital reef

Príspevok od používateľa VINTR »

V tom případě bych zapřemýšlel i nad tím jak udělat proudové čerpadla a to jen aby sasanky nelezly do vrtulek, jako, že polezou.... Napadá mě něco jako vavebox (i magnifika tam leze). Já v nádrži mám 2xRW 8 a ok (zatím drží několik let bez poruchy), ale sasanky šrotují. Loňský rok tak 5ks, naštěstí se celkem množí..... Pokud bude i magnifika doporučím ji dát na nějakou samostatnou plošinku v blízkosti proudu (bude se tam držet a poleze jen po ní a udržíš ji tam i několik let, přes kraj se jí moc nechce) a počítat, že vyroste opravdu dost. mě vyrostla cca přes 50 cm, když jsem začínal. Ve výběru klaunů bych byl opatrný, ale určitě se dá do nádrže dostat více druhů..... nebo početnější skupina.

hystorické video ze začátků. Držím palce.
https://www.youtube.com/watch?v=GYxRJv3befA
malá
https://www.youtube.com/watch?v=DGUFSip-FOo
qvadrikolorkou taky nepohrdly, ale není to to pravé, válí se tam jen tak někdy..
https://www.youtube.com/watch?v=FtA3c0s5lUQ
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"