Paskovský malý útes

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Paskovský malý útes

Príspevok od používateľa lubotheone »

Taka vec sa nekupuje kazdy rok a preto tomu treba venovat trocha viac casu, ja som mesiac pozeral vsetky mozne recenzie, testy a fora, nastastie mi nerobi problem anglictina, ani nemcina, tak som mal vela zdrojov.
No a nakoniec sa mi pritrafila kupa starsieho ATB nano B a bol som skoro rozhodnuty. Ked som si ho obzrel osobne, tak nebolo o com a hned som ho zobral. Teraz som videl v prevadzke tu 200DC, alebo 250DC :?: a velmi sa mi pacilo prevedenie a kvalita materialov, aj funkcionality ovladaca. Len moj osobny nazor.
Najlepsie bude ked si pojdes pozriet co najviac modelov o ktore mas potencialny zaujem. Nakoniec to nie je len cena/vykon, aj kopec inych veci.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Paskovský malý útes

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj, ja by som ten prepad urobil širší, nech nehučí voda. A tiež by som porozmýšľali zdvihnúť to aÁQ, ale nie viac ako 60 cm. Mám 190 cm a 60 je tak akurát, aby som sa nezamočil.
Inak držím päste
Majo
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
derata
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19 Aug 2016 08:26

Re: Paskovský malý útes

Príspevok od používateľa derata »

Poslední dobou jsem se dost věnoval výrobě osvětlení a úplně mi unikla tahle plodná diskuze.

Budu reagovat hromadně i když se toho zatím moc nezměnilo. Čas mne nijak netlačí a počítám s realizací cca až za rok i kvůli toho, že sehnat stolaře je snad nemožné.

- přemýšlím zda zvolit čelní stěnu z optiwhite? Ve sklářství mi řekli, že tvrdost je srovnatelná s float, ale zkušenosti akvaristů se liší.

- přepad bude přes celou boční stěnu. Snadnější výroba a bude širší.

- Jelikož nikam nespěchám, tak co půjde tak nakoupím z druhé ruky, pokud se objeví něco zajímavého.

- Větrání ve skříni určitě bude. Doma bojujeme se suchým vzduchem okolo hodnoty 20-30 %, takže akvárium dost
pomůže. Buď bude část zcela otevřena, nebo pouze otvory s nějakým větrákem. Uvažuji, zda nevybavit vnitřek skříně nějakou odrazovou fólií, aby se maximum světla odráželo do hladiny.

-výška nakonec minimálně 60 cm. Vyšší se obávám kvůli pronikaní světla do vody. Časem budu chtít určitě taky náročnější korály a tam bude světlo dost důležité. Nebo se mýlím?

- s transparentním silikonem stále nevím. Poptal jsem několik výrobců a jeden říká "pouze černý" a druhý "je to jedno". Podotýkám, že jsem oslovoval přední výrobce v čr.

- U odpěňovače určitě počítám s tím, že bude 2-3 krát výkonnější.

- Ty proudová čerpadla gyre 350 vypadají super, ale cena je celkem pálka. Asi zkusím něco jako Jebao SLW-15 a Jebao SOE15

- oběhové čerpadlo DC. Jebao DCP 6000. Mohlo by stačit?

Nezapomněl jsem na něco důležitého bez čeho se neobejdu?

Díky moc všem za reakce.
MartyFish
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 08 Máj 2020 12:58
Bydlisko: Praha

Re: Paskovský malý útes

Príspevok od používateľa MartyFish »

-výška nakonec minimálně 60 cm. Vyšší se obávám kvůli pronikaní světla do vody. Časem budu chtít určitě taky náročnější korály a tam bude světlo dost důležité. Nebo se mýlím?

Tak ty náročnější jsou blíž k hladině :D a ty trpět nebudou..a ty dole většinou tolik světla nepotřebujou..
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"