jak sundat NO2

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

inousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Okt 2007 21:56

jak sundat NO2

Príspevok od používateľa inousek »

zdravím všechny co mi rádi poradí,jak prosím vás srazím hodnotu NO2 v zabíhající se nádrži děkuji za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

trpezlivost, pohyb vody, naockovanie zivych kultur nitrifikacnych bakterii zo zabehnutej nadrze (voda, kamene, piesok) a aj vymena casti vody
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

alebo bakterie BIODIGEST od firmy PROBIDIO :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

ee. Zbytocne vyhodene peniaze za ucelom eliminacie netrpezlivosti. Ako sa u nas na Sk hovori, vyckaj casu ako hus klasu, a casom bude v tvojom mori NO2 ta najnepravdepodobnejsia vec, co by ti mohla sposobit komplikacie.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

ani by som nepovedal,ze vyhodene peniaze,ja mam velmi dobru skusenost,moje akva funguje na Probidiu a nemam problem....vid. odkaz na moje akvarium.Skor sa bojim ze casom budem musiet NO3 a PO4 doplnat aby mi rastli zoanthusy a nie len SPS
Ceco napísal:ee. Zbytocne vyhodene peniaze za ucelom eliminacie netrpezlivosti. Ako sa u nas na Sk hovori, vyckaj casu ako hus klasu, a casom bude v tvojom mori NO2 ta najnepravdepodobnejsia vec, co by ti mohla sposobit komplikacie.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

reicho napísal:ani by som nepovedal,ze vyhodene peniaze,ja mam velmi dobru skusenost,moje akva funguje na Probidiu a nemam problem....vid. odkaz na moje akvarium.Skor sa bojim ze casom budem musiet NO3 a PO4 doplnat aby mi rastli zoanthusy a nie len SPS
Ceco napísal:ee. Zbytocne vyhodene peniaze za ucelom eliminacie netrpezlivosti. Ako sa u nas na Sk hovori, vyckaj casu ako hus klasu, a casom bude v tvojom mori NO2 ta najnepravdepodobnejsia vec, co by ti mohla sposobit komplikacie.
suhlasim s cecom...liat cokolvek za viac nez 1sk v prvom mesiaci nabehu akva SU vyhodene peniaze
to ze tebe akva bezi uz dlhsiu dobu a lejes probidio neznamena ze by nebezalo aj bez neho a ze by si nejako extremne zlepsil nabeh...btw lial si ho tam od prveho dna ?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

Roman napísal:
reicho napísal:ani by som nepovedal,ze vyhodene peniaze,ja mam velmi dobru skusenost,moje akva funguje na Probidiu a nemam problem....vid. odkaz na moje akvarium.Skor sa bojim ze casom budem musiet NO3 a PO4 doplnat aby mi rastli zoanthusy a nie len SPS
Ceco napísal:ee. Zbytocne vyhodene peniaze za ucelom eliminacie netrpezlivosti. Ako sa u nas na Sk hovori, vyckaj casu ako hus klasu, a casom bude v tvojom mori NO2 ta najnepravdepodobnejsia vec, co by ti mohla sposobit komplikacie.
suhlasim s cecom...liat cokolvek za viac nez 1sk v prvom mesiaci nabehu akva SU vyhodene peniaze
to ze tebe akva bezi uz dlhsiu dobu a lejes probidio neznamena ze by nebezalo aj bez neho a ze by si nejako extremne zlepsil nabeh...btw lial si ho tam od prveho dna ?
jasne ze som ho tam daval od zaciatku,nikto neleje od prveho dna,ale cca od 1-2.tyzdna,a velmi mi to pomohlo z ustupom sinice,nedaval som ziadne zive kamene,ani piesok ani vodu.
moja skusenost=odporúčam!!!!!
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

pripajam sa k Tebe reicho
tiez som zakladal reef len zo suchych sutrov a bez zivej vody a piesku a kamenov.
Nabeh sice dlhsi ale NO3, NO2 na nule po 4. tyzdnoch.
taktiez odporuca.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

chlapci, nic proti Vam.
netvrdim ze bakterie su na skodu...
ale kolko akvariek ste zakladali s nimi a kolko bez nich? viete porovnat?

pokial sa mi akva s pouzitim kybla zabehnutej vody dostane na nejaku uroven za 28 dni a s bakteriami za par stoviek za 26 dni... je cas polozit si otazku, ci je pomer vykon/cena namieste.

to mate ako s jogurtami od danone s bakteriami elkasej imunitaaas co si tie dve cuzy ukazuju svoje crevo na monitore, keby sa necpali hovadinami a dali si obycajne acidko za 1/3 ceny , vysledok by bol rovnaky ak nie lepsi
v dnesnej dobe marketing hybe svetom , stari psi , ktori uz vyskusali vsetko mozne Vam potvrdia ze svet sa toci dokola a aj morska akvaristika sa cyklicky (podla mna zhruba raz za 2 roky) kompletne otoci a to co je dnes nove bolo pred 2 rokmi zatracovane a za 2 roky to bude zas naopak...

v jednom s vami suhlasim, ze ak uz mate imanentnu potrebu do akvarka nieco liat , tak s prodibiom toho pokazite asi najmenej
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Príspevok od používateľa lupolgi »

jasne, suhlasim s Tebou a beriem Ta ako cloveka v reefe podstatne skusenejsieho ako som ja.
Prispel som iba svoju skusenostou.
Bol som pasivne pri zakladani 2x reef bez prodibia"asi pred 3-4 rokmi" a jedno som sledoval startovane prave s prodibiom.
Priebeh nabehu s PRODIBIOM bol bezproblemovejsi(riasa, sinice a pod)
Ja som sa rozhodol pri zakladani mojho reefu ist touto cestou.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ono je to vsetko o trpezlivosti. Niekto si pocka, niekto to nevydrzi a snazi sa veci urychlit. Ale v morskej akvaristike je trpezivlost jednou z najzasadnejsich veci, ktore si treba osvojit, ak chceme byt uspesni. Myslim, ze vacsina skusenejsich mi da za pravdu (staci ako priklad uviest rast koralov v porovnani s rychlostou rastu sladkovodnych rastlin). Netrpezlivost sa casom moze necakane vypomstit. Samozrejme, cest vynimkam. Univerzalne navody tu takmer nefunguju. Kazda nadrz je unikat a tym padom je unikat aj sposob ako sa k nej akvarista postavi. Hlavne ak to funguje ako ma, idealne v akceptovatelnom pomere cena/vykon(vysledok).
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"