Gupka-živá konzerva :-))

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Gupka-živá konzerva :-))

Príspevok od používateľa shark »

Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s přivykání této rybky na slanou vodu.Počítám s ní jako s budoucí potravou pro sasanu a tušim že rozplavaná ve slané vodě bude pro ni lepší :)
Taky by mě zajimalo jestli se nesníží její reprodukční schopnost a do jaké salinity se dá navyknout :?: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Vydrzi par hodin skokovo z SG 1.000 do SG 1.025. Osobne odskusane pri krmeni perutyna.
Ak by slo o to udrzat ju co najdlhsie pri zivote, SG adaptacia by musela byt postupna, nie skokova, mozno trepnem, ale 0.001 SG/den.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Gupka-živá konzerva :-))

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

shark napísal:Chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s přivykání této rybky na slanou vodu.Počítám s ní jako s budoucí potravou pro sasanu a tušim že rozplavaná ve slané vodě bude pro ni lepší :)
Taky by mě zajimalo jestli se nesníží její reprodukční schopnost a do jaké salinity se dá navyknout :?: :roll:
Tusim sa to rozoberalo na reefcentral.com, gupky odchovavane od vyliahnutia vo vode kde sa postupne zvysuje salinyta su schopne dlhodobo prezivat v takejto vode, udajne sa ale stavaju sterilnymi a dorastaju vacsich rozmerov.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Re: Gupka-živá konzerva :-))

Príspevok od používateľa Ceco »

Ondrej Tlach napísal: Tusim sa to rozoberalo na reefcentral.com, gupky odchovavane od vyliahnutia vo vode kde sa postupne zvysuje salinyta su schopne dlhodobo prezivat v takejto vode, udajne sa ale stavaju sterilnymi a dorastaju vacsich rozmerov.
Myslim, ze to je celkom prijatelny sideffect. Neda mi vsak upozornit na najcastejsiu pricinu umrtia perutynov, a to je FSB alias Feeder Blockage Syndrome, kde lebka neprirodzenej potravy upcha traviaci otvor zo zaludka do creva tak, ze zivocich prestane prijimat potravu a casom hynie... Bohuzial s tym mam prakticku skusenost,
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Bez problémů jsem salinitu u potěru zvyšoval během týdne natřikrát po předchozím zvýšení pH :!: . Tyto ryby normálně dorostly a jsou plodné. Potěru však je podstatně méně, pouze asi 10% obvyklého množství

http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=331
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zivorodky a Caulerpa...... uz viem ake nenarocne male "more" si urobim na fakulte. :D
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Sem-tam vhodím nějakou gupku do AQ "na přilepšenou" - bez navykání, rovnou ze sladké do slané. Jediný problém je, že ve slané je to táhne nahoru . Jednou jsem s podivem zjistil, že jedna rybka přežívala v AQ téměř 14 dní (asi se uměla schovávat :) ), než jí sezobla chrysiptera. Také byla vržena do moře rovnou ze sladkého AQ.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

budto mas male gupky alebo neskutocne velku chrysipteru...
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

malé gupky :) dávám tam potěr, ne dospěláky
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"