Radkovo Nuvo Fusion 20

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ojojo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 29 Okt 2017 15:38
Bydlisko: Šaštín Stráže

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa ojojo »

Ja som mal taký istý problém a tiež my salifert ukazoval 0 a keď som zmeral s hannou tak bol problém vyriešený vysoké po4


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

ojojo napísal: 22 Mar 2020 21:05 Ja som mal taký istý problém a tiež my salifert ukazoval 0 a keď som zmeral s hannou tak bol problém vyriešený vysoké po4


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Hanna je v plánu na po4. Napadlo mě ještě nechat udělat komplet test vody, třeba Tam toho je špatně víc.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

Tak červená sinice už zmizela tak nějak sama. Světlo jsem měl nejspíš totálně přesvištěný a spálil jsem acany i trachyphilii. Světlo tak bylo nastaveno od začátku a dokud tak byly jenom měkkáče tak se nic špatnýho nedělo. Lpskum už to asi vadí. Ale je to jenom moje domněnka. Jinak se má vše k světu. Rozhodl jsem se že z jedny komory v zádech udělám refugium. Vyhodim matrix a dám místo toho řasu, světlo už je objednaný.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

A
Prílohy
20200425_174600_optimized.jpg
20200229_182647_optimized.jpg
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa Mira74 »

radekb napísal: 01 Máj 2020 10:45 Tak červená sinice už zmizela tak nějak sama. Světlo jsem měl nejspíš totálně přesvištěný a spálil jsem acany i trachyphilii. Světlo tak bylo nastaveno od začátku a dokud tak byly jenom měkkáče tak se nic špatnýho nedělo. Lpskum už to asi vadí. Ale je to jenom moje domněnka. Jinak se má vše k světu. Rozhodl jsem se že z jedny komory v zádech udělám refugium. Vyhodim matrix a dám místo toho řasu, světlo už je objednaný.
Na jaký výkon teď svítíš? Moc se mi nezdá, že bys koráli odpálil 31W s převahou modré. Spíš mi připadá, že svítíš krátkou dobu. 8h včetně cca 2h rozednívání a stmívání. Takže jenom 6h max výkonu. To mi připadá opravdu málo. :(
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

No ale na tu vejšku bych řekl že to je dost, navíc dost červený. A ano na to jsem zapomněl, změnil jsem i dýlku cvičení na 10 hodin, zatím.
Mira74
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 28 Dec 2013 19:18
Bydlisko: České Budějovice

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa Mira74 »

radekb napísal: 01 Máj 2020 20:30 No ale na tu vejšku bych řekl že to je dost, navíc dost červený. A ano na to jsem zapomněl, změnil jsem i dýlku cvičení na 10 hodin, zatím.
Postupně bych to natáhl na 11 - 12h. A jakým výkonem teď svítíš?
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

Teď na 21w. Přidat můžu vždycky. Ale prostě mi to dává největší smysl ty acany a trachy byly přímo pod světlem. Chvilku dobrý a pak už to šlo do .... ostatní lpska co jsou mimo přímí světlo jsou v pohodě.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

Tak akvarko zatím ještě žije. Už rostou i nějaký spska, krom seriatopor, ty jsou do týdne vybělený. Ve filtraci uz mam jenom mini refugium a odpěňovač. K rybkám jsem přidal ještě krásnou jehlu, nerada se foti, ale když se zadaří, tak připadám fotku.
Každopádně se chystám zvětšovat. Skříňku uz mám a teď už jenom počkat až bude slepený akvárko, rozměr bude 65x50x50. Nebude to o moc větší, ale každej litr se počítá :D kort v garsonce. A hlavně bude i sump, na což se opravdu těším. Mám od toho velké očekávání, tak doufám že všechno půjde hladce. Ale nejsem si jistě jestli mi bude stačit svítit tim jedním primem.
Docela se mi zalíbilo tohle, jednak cena a hlavně že to prosvítí celou nádrž:
https://www.marine-aquatics.eu/maxspect ... ?ItemIdx=3 nemá s maxspectem někdo zkušenost?
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa kačer »

Ja mam AQ 60x55x35vyska a dneska jsem koupil od Red Sea Reefled 90 ... mel jsem ored tim pujceny Al prime 16hd a to bylo slabe. Tak ti pak muzu rict, jak ta 90 sviti. :-) Libi se mi to jejich vyklopny rameno na drzaku a taky, ze ta cocka v tom svetle zapustena a nesviti to do oci, kdyz sedis treba na gauci pred akvarkem. :-)
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

kačer napísal: 14 Nov 2020 13:44 Ja mam AQ 60x55x35vyska a dneska jsem koupil od Red Sea Reefled 90 ... mel jsem ored tim pujceny Al prime 16hd a to bylo slabe. Tak ti pak muzu rict, jak ta 90 sviti. :-) Libi se mi to jejich vyklopny rameno na drzaku a taky, ze ta cocka v tom svetle zapustena a nesviti to do oci, kdyz sedis treba na gauci pred akvarkem. :-)
Jako mě osobně ten prime sere a nepřijde mi moc dobrej. A hlavně se bojím že teď na tu šírku akvaria bude i ten držák krátkej.
Tak pak hoď info když si vzpomeneš, jsem na to docela zvědavej
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

Jinak ještě dotaz, výtlačný čerpadlo jsem koupil jebao DCP 3000. Nebude to moc silný ? Bylo z druhy ruky za par peněz, tak jsem ho hned bral.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

Tak dneska jsem si udělal radost🙂 Váhal jsem mezi redsea 90 a radionem. No vyhrál radion. Nevydržím čekat na novou nádrž, tak to lupnu už teď nad tuhle. :D nenechvál si ted někdo něco lepit od Brilantu? Jak dlouho jim to tak trvá?
Prílohy
20201121_135056.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa planescape »

Pěkné světýlko :) Kromě toho světla a držáku jsi koupil co (v té malé krabici)?

Mi dělali v Brilantu akvárko nedávno, trvalo jim to, už nevím přesně, ale určitě do třech týdnů.

To jebao si myslím, že bude ok, aspoň nebudeš muset mít moc prouďáků.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Radkovo Nuvo Fusion 20

Príspevok od používateľa radekb »

planescape napísal: 21 Nov 2020 14:45 Pěkné světýlko :) Kromě toho světla a držáku jsi koupil co (v té malé krabici)?

Mi dělali v Brilantu akvárko nedávno, trvalo jim to, už nevím přesně, ale určitě do třech týdnů.

To jebao si myslím, že bude ok, aspoň nebudeš muset mít moc prouďáků.
Jo mam fakt radost. Hele kupoval jsem u Pepina a ten RMS držák potřeboval někam použít, tak ho vyndal z ty velky bedny. Tak mi ho dal takhle zvlášť. Jinak měl bejt v tý bedně.

Jo tak super, zatím je to teprve týden co jsem zaplatil zálohovku. Jsem už na to natěšenej 😂
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"