vím, že se to nemá...

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

vím, že se to nemá...

Príspevok od používateľa Drahomír »

Kluci, hodte mi někdo z vas zkusenějsích nejakou radu:

mám asi 350l rohové AQ 17 měsíců .

- založil jsme si ho podle svých představ - ale neměl jsme na něj moc času - předělávám celý dům

jednoduše řečeno - za celou bobu jsme vyměnil jen 2x asi 50l vody - jinak vodu pouze doplnuji a sypu Bio kalcium

- všechno mi slušně fungovalo - a asi i proto jsem to moc nerešil (p.s. za celou dobu mi chciply jen dva korály (jeden někouš a jeden tvrdák) - mám tam 4 malé ryby a krmím nepatrně. Ještě mam jednu hadonku.

- mam zeolit a za ním klasický komorák s čipsy

- ale poslední dobou se mi zdá že některy korály nejsou tak pěkny jak dřív (možná je to zvláštní, ale spíš se mi to jeví u měkkých)
- hryže mě svědomí - vím že se voda má měnit měsíčně - no prostě možná plaším zbytečně -ale možná se mi tam za tu dobu něco FUJ hromadí.

- prostě už se ted o to budu starat poctivěji- budu měnit vodu -ale muj dotaz:

nechali byste jen výměnu vody, nebo byste do systému zapojili nějaký menší (třeba vnější) odpěňovač?
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Odpeňovač určite nebude na škodu,možno a aj niaky zeolit alebo silicarbon.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

opdepovac rozhodne hned daj, a zacni menit aspon 80 L kazde 2 tyzdne a po cca 3 mesiacoch sa vrat do normalu kazde 2 tyznde cca 10 percentu objemu vody :wink:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

A také je načase vyměnit zářivky.
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

ty jediny sem vymenil :)
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Ten odpěnovač bych tam dal bez jakeho koli váhaní . Až uvidíš co ti vytlačí do nadobky , tak pochopíš :) . A taky ti řekne neco o kvalite vody jestli se nemyslim . Pro tože jsem si vyvodil domenku když jsem menil vodu 2x do mesíce tak odpěnovač odpenil jen lehonce hnědou vodu a když měnim jednou za dva měsíce tak je to pěkné kapučino :lol: . ted měním jednou měsične a je to asi fakt optimální :) .
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

tiez by ma zaujimalo ake koraly mas :)
a ake su tie 4 rybicky.
...musia byt pekne odolne potvorky
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

JRx napísal:tiez by ma zaujimalo ake koraly mas :)
a ake su tie 4 rybicky.
...musia byt pekne odolne potvorky
Myslíš moje ?? :wink: . Moje zas tak velkes stresy nemely jen prvnich par měsicu jsem zkoušel dokud tamnebyl ještě moc život jak si u sebe stanovim vyměnu :D .
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: vím, že se to nemá...

Príspevok od používateľa shark »

Drahomír napísal:Kluci, hodte mi někdo z vas zkusenějsích nejakou radu:

mám asi 350l rohové AQ 17 měsíců .

- založil jsme si ho podle svých představ - ale neměl jsme na něj moc času - předělávám celý dům

jednoduše řečeno - za celou bobu jsme vyměnil jen 2x asi 50l vody - jinak vodu pouze doplnuji a sypu Bio kalcium

- všechno mi slušně fungovalo - a asi i proto jsem to moc nerešil (p.s. za celou dobu mi chciply jen dva korály (jeden někouš a jeden tvrdák) - mám tam 4 malé ryby a krmím nepatrně. Ještě mam jednu hadonku.

- mam zeolit a za ním klasický komorák s čipsy

- ale poslední dobou se mi zdá že některy korály nejsou tak pěkny jak dřív (možná je to zvláštní, ale spíš se mi to jeví u měkkých)
- hryže mě svědomí - vím že se voda má měnit měsíčně - no prostě možná plaším zbytečně -ale možná se mi tam za tu dobu něco FUJ hromadí.

- prostě už se ted o to budu starat poctivěji- budu měnit vodu -ale muj dotaz:

nechali byste jen výměnu vody, nebo byste do systému zapojili nějaký menší (třeba vnější) odpěňovač?
pokud ti AQ jelo dobře až dosud tak nevidim proč by byl ten skimmer nutnost,každopádně ale do budoucna je dobrej pomocník.Vidím problem spíš ve vodě a to konkrétně že je "vyčerpaná"doporučil bych ti ze 2-3 masivní výměny vody.co 14 dní bych měnil třetinu a je to oky.Potom mužeš pokračovat jak by se mělo cca 10%měsičně.Ta voda na tu výměnu bude oky pokud ji necháš míchat klidně i 10 dní.Aby jsi to tam nalil už ustálený,ne čerstvě rozpuštěnou :!: :wink:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: vím, že se to nemá...

Príspevok od používateľa Franky »

shark napísal:
Drahomír napísal:Kluci, hodte mi někdo z vas zkusenějsích nejakou radu:

mám asi 350l rohové AQ 17 měsíců .

- založil jsme si ho podle svých představ - ale neměl jsme na něj moc času - předělávám celý dům

jednoduše řečeno - za celou bobu jsme vyměnil jen 2x asi 50l vody - jinak vodu pouze doplnuji a sypu Bio kalcium

- všechno mi slušně fungovalo - a asi i proto jsem to moc nerešil (p.s. za celou dobu mi chciply jen dva korály (jeden někouš a jeden tvrdák) - mám tam 4 malé ryby a krmím nepatrně. Ještě mam jednu hadonku.

- mam zeolit a za ním klasický komorák s čipsy

- ale poslední dobou se mi zdá že některy korály nejsou tak pěkny jak dřív (možná je to zvláštní, ale spíš se mi to jeví u měkkých)
- hryže mě svědomí - vím že se voda má měnit měsíčně - no prostě možná plaším zbytečně -ale možná se mi tam za tu dobu něco FUJ hromadí.

- prostě už se ted o to budu starat poctivěji- budu měnit vodu -ale muj dotaz:

nechali byste jen výměnu vody, nebo byste do systému zapojili nějaký menší (třeba vnější) odpěňovač?
pokud ti AQ jelo dobře až dosud tak nevidim proč by byl ten skimmer nutnost,každopádně ale do budoucna je dobrej pomocník.Vidím problem spíš ve vodě a to konkrétně že je "vyčerpaná"doporučil bych ti ze 2-3 masivní výměny vody.co 14 dní bych měnil třetinu a je to oky.Potom mužeš pokračovat jak by se mělo cca 10%měsičně.Ta voda na tu výměnu bude oky pokud ji necháš míchat klidně i 10 dní.Aby jsi to tam nalil už ustálený,ne čerstvě rozpuštěnou :!: :wink:
radsej 2 tyzdne bude potom lepsia :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"