Zebrasoma flavescens

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Zebrasoma flavescens

Príspevok od používateľa Zdenek »

Zdarvím všechny a prosím opět o radu. Včera jsem pozoroval na svojí Flavescensce, že je nějaká malátná. Plavala pomalu, spíše se schovávala, ani na krmení nereagovala. Dnes ráno jsem jí našel ve štěrbině mezi kameny a vůbec se nemlela. Tak že jsem jí rychle odlovil do 25L nádrže, kde jsem dal teplotu na 29°C a slanost jsem snížil asi na 1,015. Sice na ní žadné parazity nepozoruji, ale nevím co mám dělat.
Ještě jedna věc, JAk byla zakleslá mezi těmi kameny, tak samozřejmě u ní byly krevety a snažili se jí čistit, jen mám obavu, že to asi trochu přehnaly, protože má pravou prsní ploutev potrhanou a trochu i ocasní, nevím, zda je nějaká šance na rehabilitaci.
Mám starch že se s ní budu muset rozloučit. Prosím, poraďte mi, co se dá ještě pro ní udělat.
Děkuji
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Tym prelovenim do 25l nadrze si jej len viac uskodil podla mojho nazoru.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

uškodil změnou složení a teploty vody, nebo tím že je v jiném prostředí? Pokud jen tím že jsem jí odlovil, tak v podstatě vplula do síťky sama. A pokud by měla na tomhle světě zkončit, tak alespoň nezůstane někde za útesem. A taky má klid od krevet. Tak nevím, zda je to dobře, nebo né
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa frantisek »

me se stalo neco podobneho zebrazomka 3/4roku v poho.A pak prestala prijmat potravu zeslábla čerpadla si sní zacli dela co chteli tak se schovavala koupil jsem ruzne druhy krmení ....nic..... ani se nesnazila neco sníst mela břisko pomalu jak papír tak jsem zajel jeste pro nejaky zarostlí zivy kameny jestli by tam neco nesezobla obehal celou prahu a nakoupil ruzne rasi .ALE BOHUZEL :cry: ..obcas se to pry stava ,ze zacnou protestovat a jsou tak hloupe ze se dokazou pusinou zaseknout do kamenu že sa nedostanou ven nebo poskodí sami sebe(mladsí jedinci).ALE NEVZDAVEJ TO
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Zebrasoma v 25l? Jednak tam ma prostredie nachylne na rychle zmeny, co jej urcite neprospeje a za dalsie ten objem na taku rybu je jednoducho nedostatocny.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Tak že další úmrtí v mojí nádrži :oops: Stalo se léta páně roku tohotu dne dnešního. No jó no už s tím nic nenadělám.
Jen k těm 25L - provizórní nádrž pro rychlou pomoc. Slabé čerpadýlko pro pohyb vody (silnější by byla stejně nezvládla) Topítko, vzduchování. Myslíte, že je to opravdu i v takto výjmečném případě. Jak velká musí tedy být karanténí nádrž.
A ještě už jen okrajově. Je možné zahojení poškozených (potrchaných) ploutví?
A nakonec děkuji všem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

ja by som doporucoval v hlavnej nadrzi uv lampu a cesnakovu kuru, nie vzdy to zabere , ja som bol s tymo aj uspesny aj neuspesny
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

hmm. cesnak a UV su zväcsa ucinne. momentalne ale nezaberaju. mam japonicusa, ktory sa vyhadzal a asi po 4 dňoch to chytil aj ctenochaetus UVcka aj cesnak aplikujem ale neviem neviem... Drzte palce
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"