Elektroinstalace

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

tym si ale znizis jej krytie
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Nezničím, máme to takhle udělané ve škola na dílně pro elektroniku a je to bezva :lol: můžu dát foto.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Dnes mne opět elektrošoky "léčilo" jedno čerpadlo od firmy SICCE - IDRA. Vzhledem k tomu, že bylo pouze 2 roky staré, rozebral jsem jej a zjistil, že zkratováno bylo vnitřní vinutí (stator). Proti zemi bylo otevřeno plných 230 V, ale protože akvárium stojí na 5-ti centimetrovém polystyrenu, jediná cesta k zemi vede přes lidské tělo. Protože jde (alespoň v mém případě) již o několik poškozených a probíjejících čerpadel od této firmy, varují všechny před jejich používáním. Jsem zvědavý, co budou italští výrobci a naši dovozci těchto krámů dělat, až kvůli nim někdo zemře a pozůstalí se rozhodnou se na nich zahojit. :!:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Na elektrošoky u čerpadiel tejto firmy som si už zvykol :-) preto som ich všetky (3xIdra, 1x Extrema a 1x micra) vyhodil z okna :-) ešte pred rokom :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
All229
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Dec 2005 21:44
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa All229 »

Jaroslav napísal:Dnes mne opět elektrošoky "léčilo" jedno čerpadlo od firmy SICCE - IDRA. Vzhledem k tomu, že bylo pouze 2 roky staré, rozebral jsem jej a zjistil, že zkratováno bylo vnitřní vinutí (stator). Proti zemi bylo otevřeno plných 230 V, ale protože akvárium stojí na 5-ti centimetrovém polystyrenu, jediná cesta k zemi vede přes lidské tělo. Protože jde (alespoň v mém případě) již o několik poškozených a probíjejících čerpadel od této firmy, varují všechny před jejich používáním. Jsem zvědavý, co budou italští výrobci a naši dovozci těchto krámů dělat, až kvůli nim někdo zemře a pozůstalí se rozhodnou se na nich zahojit. :!:
Z toho strach jistě nemají, protože u každého elektrospotřebiče co strkáš do aqua máš napsáno, že než strčíš ruku do aqua máš vše odpojit ze sítě. :shock:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

V Bezpečnostním "přepisu" ??(citace přímo z českého návodu k IDRA) je napsáno:
"Před každým zásahem je nutné vypnout napájení el.proudem všech ponořených spotřebičů...."

V anglických Safety norms je napsáno (již český "otrocký" ale doslovný překlad):

"Před manipulací čerpadlem jakýmkoilv způsobem vypněte elektrický proud každého zařízení, ponořeného ve vodě".

Takže zručnější právník by si s tím hladce poradil.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

Jaroslav napísal:Dnes mne opět elektrošoky "léčilo" jedno čerpadlo od firmy SICCE - IDRA. Vzhledem k tomu, že bylo pouze 2 roky staré, rozebral jsem jej a zjistil, že zkratováno bylo vnitřní vinutí (stator). Proti zemi bylo otevřeno plných 230 V, ale protože akvárium stojí na 5-ti centimetrovém polystyrenu, jediná cesta k zemi vede přes lidské tělo. Protože jde (alespoň v mém případě) již o několik poškozených a probíjejících čerpadel od této firmy, varují všechny před jejich používáním. Jsem zvědavý, co budou italští výrobci a naši dovozci těchto krámů dělat, až kvůli nim někdo zemře a pozůstalí se rozhodnou se na nich zahojit. :!:
Už i já se můžu pochlubit léčbou elektrošoky čerpadlem Sicce-Extrema(necelé dva roky starým),už ten krám nechci ani vidět! :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

koukám, že bych se jej měl taky zbavit,ale adrenalin je fakt super,no ne? :twisted: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Tak jsem se také rozhodl, předřadit el. spotřebičům v aq. systému proudový chránič. Lépe řečeno 2 proudové chrániče. Jeden před systémové (oběhové) čerpadlo(la) a druhý před vše ostatní. Oběhová čerpadla mají okolo 1OO W, ten zbytek cca 4OO W.
Elektrice moc nerozumím :? Význam proud. chrániče však chápu a považuju ho za vhodný a rozumný. Mám na Vás otázky:

1) viděl jsem v Bauhausu tento typ: FI 25A 2P 0,03mA za 589kč - mohu
tento typ použít na oba výše zamýšlené systémy?
2) měli tam také krabici "na omítku" s IP40. Vyšší IP neměli. Stačí to?
3) je nutné tomu všemu předřadit nějaký jistič? - tou už je na mě složité,
když máme jističe v "krabičce" na chodbě :wink:

Přivítám jakékoli rady! Díky! :)
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

1. 30mA chranic je presne ten typ, ktory potrebujes. Tento sa mi zda ale nejaky moc lacny. Normalne chranice stoja okolo 1200-1500 SKK. Este si daj pozor, vacsina chranicov masi byt kazdy meiac preskusana testovacim tlacitkom. Su ale aj take, ktore su urcene do priemyslu a skusat ich netreba. Na pouzitie takehoto modularneho chranica musis mat ale novu sustavu TN-S t.j. tri draty hnedy (cierny), modry a zlto-zeleny. Ak by si tam modry nemal mas staru sustavu TN-C a mozes pouzit len zastrckovy chranic a nie modularny.

2. Ak bude krabice mimo dosahu moznej vody z AQ (aj vratane prasknutia AQ) tak potom IP40 staci. V opacnom pripade musis pouzit krytie aspon IP44, najlepsie IP65. Len to druhe cislo ti hovori o ochrane pred vodou.

3. Istic predradovat nemusis, stacil by aj modularny vypinacik pre moznost odstavenia elektriky v pripade zasahu do takehoto rozvadzacika. Ale pri sucasnych cenach takyto vypinac stoji rovnako ako istic, takze tam kludne mozes vrazit istic.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Ano, ten chránič má to testovací tlačítko - je u něho napsáno push monthly. Co to po tom testu /zmáčknutí/ udělá?

Tím TN-S t.j. tri draty hnedy (cierny), modry a zlto-zeleny, myslíš 3 dráty v zásuvce - jako že je tam i zemění, nebo co? (jsem, co se týká el. analfabet - umím ji max. zapojit prodlužku :oops: )

A ještě poslední věc-není někde popsané, jak se tecn chránič zapojí - mám pocit, že tam jsou 4 kontakty.
:roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pepe napísal:Ano, ten chránič má to testovací tlačítko - je u něho napsáno push monthly. Co to po tom testu /zmáčknutí/ udělá?

Tím TN-S t.j. tri draty hnedy (cierny), modry a zlto-zeleny, myslíš 3 dráty v zásuvce - jako že je tam i zemění, nebo co? (jsem, co se týká el. analfabet - umím ji max. zapojit prodlužku :oops: )

A ještě poslední věc-není někde popsané, jak se tecn chránič zapojí - mám pocit, že tam jsou 4 kontakty.
:roll: :roll:
no az si fakt analfabet, radsej si na to zavolaj elektrikara, tych par stoviek ti za zivot niekoho z rodiny (alebo vlastny) hadam nestoji

svorky su na chranici naozaj 4 , 2 vstup a 2 vystup, cez prudovy chranic ide faza a nulak, ochranny sa do chranica nezapaja
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman, k sakru je aj nejaký obor v ktorom sa nevyznáš :roll:

:lol: :lol: :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

laomedon napísal:Roman, k sakru je aj nejaký obor v ktorom sa nevyznáš :roll:

:lol: :lol: :lol:
je ich plno....namatkou: cinske tienove divadlo, pestovanie kaktusov, vysivanie, futbal, automaticke formatovanie v Microsoft Word, pecenie veternikov a neviem hrat karty
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman napísal:
laomedon napísal:Roman, k sakru je aj nejaký obor v ktorom sa nevyznáš :roll:

:lol: :lol: :lol:
je ich plno....namatkou: cinske tienove divadlo, pestovanie kaktusov, vysivanie, futbal, automaticke formatovanie v Microsoft Word, pecenie veternikov a neviem hrat karty
:lol: neboj doučíš ... btw... dúfam že prídeš do VLMZ
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"