Akvarium na kluc 800 litrov +

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

JA napísal: 21 Jún 2021 17:52 Cauko

Nájdi si firmu čo je najbližšie k tvojmu bydlisku :) Nemyslím si, že medzi nimi bude značný rozdiel.

Chceš aby ti firma akvárko zrealizovala, alebo chceš aj full servis, aby ti chodili kontrolovať vodu, čistiť sklo, filter atd ?

Lebo v tomto nevidím zmysel, ICP test stojí 20 eur a žiadna firma ti to za tie peniaze tatko neodmeria, Inak teraz sú super testy od HANNA na PO4, NO3 a kvalitné testy na PH, KH, CA, MG, K, SR, B, a sklo, filter hádam zvládneš vyčistiť...

Vysoké akvárium sa zle čistí (viem o čom hovorím :), takže ja by som šiel jednoznačne do 60 cm výšky.
cawes, urcite by som chcel vymysliet cely system, zmontovat ho, odskusat a potom ma naucit udrzbu aby som ho vedel dalej sam udrzovat :) s bozou a vasou pomocou :))
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

lubotheone napísal: 30 Jún 2021 10:09 Ahoj,
uz nejaky piatok mam doma akvarko s 80cm vyskou a este plus 8cm nad akva listu ramu, ktora spevnuje horny kryt nad akva. Takze ako keby som siel do 88cm hlbky, stale dociahnem na dno, ale nie je to jednoduche, s cistenim nejak problem nemam, da sa to natrenovat.
Ked si odmyslim tu listu, tak piesok mi zoberie 5cm a hladina od hrany akva tiez 5cm vodneho stlpca. Pohladovo mam celkovo 72cm skla, pozri si moje vlakno.
Do hlbky 60cm by som ja nikdy nesiel, to je len o nieco viac od kybla. Ja by som ani v buducnosti nesiel pod 80cm a nebyt tej listy tak je to uplne v pohode.
Vacsia sirka tiez pomoze, pri vysokom akvarku bude problem pri zadnej stene, ak nebudes mat pristup aj od nej.
Siel by som na tvojom mieste asi do kompromisu 2300x700x700.
Este detajl, v hlbokom akva sa o nieco tazsie rozpohybuje voda.

Ak ide o chlad v tej garazi, nakoniec to budes mat ako vyhodu, dal by som tam cely filter a cez stenu fukal vzduch zo zakrytovanych svetiel. Ak by bol problem v zime, co pochybujem, tak zaizolujes steny filtra. Aj privod vody a odtok by som tam spravil.
Cauko, dakujem za vsetky postrehy, ten kompromis 700x700 vyzera fajn , musim sa nam zmesit na tu stranu steny zmestit este vypinac, ale malo by to vyjst :) co sa tyka filtra v garazi, netusim kolko tam bude v lete teplota.... keby je pod kavarkom = v obyvacke, tam predsa len bude aj klima, takze extra teple dni sa odklimuju
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

POKRACUJEME :)

Ahojte, tak po dlhsej dobe sa hybeme dopredu. Nabytkari zacnu vyrabat coskoro tuto cast a cakame na konzultaciu ohladom finalnych rozmerov akvaria, ktore bude teda v principe 230 x 70 x 60 (vyska vody)

Pripojil som aj 2 fotky cenovej ponuky na techniku . Je to prvy nastrel podla poziadavky architekta na kvalitnejsie znacky. Preto prosim komentare, na ktorych miestach sa setrit oplati a ktorych nie . Veci ktorych pokazenie neohrozuje zivot akvaria sa asi mozu volit lacnejsie alternativy .

S panom z akvalandu som ohladom zariadenia este v priamom kontakte nebol, preto mi pomozu vase postrehy ako priprava.

Dakujem :)
Prílohy
akvaland1.png
akvaland2.png
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

Rozhodně bych si nechal poslat seznam konkrétní techniky a komponent, některé ceny mi přijdou jako totální úlet. Já tedy dělal vše kromě skla svépomocí, ale pro srovnání mě 1200l (320x60x60) s Tunze technikou (odpěňovač, proudová čerpadla) a rybama vyšlo na cca 130 000 Kč (bez nádrže a stojanu).
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Smityl »

Přesně jako minimálně svetla a odpenovac, davkovaci cerpadla bych chtěl konkrétní modely. Jako podle ceny asi radion w30 g5 a odpenovač na 1000l za 40 ? Že by deltec 6000 ?? Kamene jsou asi suché že? Filtr bude v garáži?? Ja mám Teda menší akvarium 200x60x53v a myslím že sem se vlezl do 150k se vším
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Jarry napísal: 06 Feb 2023 08:40 Rozhodně bych si nechal poslat seznam konkrétní techniky a komponent, některé ceny mi přijdou jako totální úlet. Já tedy dělal vše kromě skla svépomocí, ale pro srovnání mě 1200l (320x60x60) s Tunze technikou (odpěňovač, proudová čerpadla) a rybama vyšlo na cca 130 000 Kč (bez nádrže a stojanu).
Smityl napísal: 06 Feb 2023 11:55 Přesně jako minimálně svetla a odpenovac, davkovaci cerpadla bych chtěl konkrétní modely. Jako podle ceny asi radion w30 g5 a odpenovač na 1000l za 40 ? Že by deltec 6000 ?? Kamene jsou asi suché že? Filtr bude v garáži?? Ja mám Teda menší akvarium 200x60x53v a myslím že sem se vlezl do 150k se vším

diky chlapi :) Keby ste mi vedeli napisat nejake pripadne modely niektorych veci , aby som sa mohol rovno dopytovat na ne, ci su podla neho dostatocne na to akvarium. Vy ste moja kontrola aby sa nas nesnazil niekto natlacit to zbytocne drahych veci, ktore nemaju zmysel.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

To asi nemá moc smysl, naopak si nech k těm položkám v rozpočtu dopsat konkrétní modely, takto to malinko zavání tím, že se ti snaží prodat něco předražené.
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Milly »

Za mňa, všeobecná CP. Nech ti konkretizuje produkty.
Si zo Šale popr. okolia daj si urobiť viac ponúk. MC PE, Aquareef ZA, Koraly sk, Reeftank, Hlohovec MS poprípade ma prosím doplnte ostatní.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Smityl »

Já mít takovej rozpočet dám výtlak Abyzz 200, odpěňovač deltec tc 6000ix a světla 4x Ecotech Radion XR30 G6 PRO proudovky vortech a filtracka by šla do garáže. Není nad ticho. Mam teď filtraci v předsíni a v obýváku neslyším vůbec nic. Možná bych ještě zvážil ozon a peletovej reaktor.
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Caute,

tak akvarium je vo vyrobe v rozmeroch 2290 x 660 x 820 mm , 15 mm sklo, predne sklo Opti white. Folia bude modra
Pohladova cast akvaria ( je vstavane v nabytku) bude cca 2250 mm x 700 mm

Led osvetlenie akvária : 4x Kessil A500X Tuna Blue
Automatické doplňovanie odparenej vody : Tunze Osmolator 3155
Doplňovanie odparenej vody : TUNZE RO water controller
Odpeňovač : Vertex Alpha 300 proteinový odpeňovač 2x39W 1325-2625L
Algae reactor : Algae Reactor AR-PRO / Pacific Sun
Unifilter : MR 9050 / Pacific Sun
Výtlačné čerpadlo : 1x Sicce SDC 9.0 Wifi + 1x ako zalozne Jecod DCP-15000
Stream čerpadla : Sicce XStream SDC 8500 WIFI
Automat.filtračný fleece filter : ClariSea 5000 G3

takto nejako vyzera zlozenie techniky a spolupracujeme nakoniec s firmou Akvaland.

Za 3 tyzdne by sa malo akvarium aj so stojanom umiestnovat
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Caute,

tak prvy krok za nami, akvarium osadene. Zaciatkom Jula by mal prebehnut start nadrze s mrtvymi kamenmi :)

Pridam Update ked bude vsetka technika osadena , nabytkari maju cca mesiac na zabednenie vsetkeho okolo :)
Prílohy
akvarium1.jpg
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

Přiznám se, že moc nerozumím těm komínům uprostřed, většinou se to špatně maskuje, v rohu skoro není vidět.
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Jarry napísal: 12 Jún 2023 15:15 Přiznám se, že moc nerozumím těm komínům uprostřed, většinou se to špatně maskuje, v rohu skoro není vidět.
Pri tej dĺžke hovorili že by trebalo komín na každej strane, keby je len na 1, tak na druhej by vznikala pena. A na bokoch by už nebolo možné skryť oba do nábytku, tak sa rozhodlo pre 1 v strede.
Spoľahol som sa na ich úsudok :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

No nevím, jak je to dlouhé, ale mám komín na jedné straně u 320cm dlouhé nádrže a žádná pěna nikde nevzniká, ani mě nenapadá, proč by měla :wink:
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Jarry napísal: 13 Jún 2023 08:22 No nevím, jak je to dlouhé, ale mám komín na jedné straně u 320cm dlouhé nádrže a žádná pěna nikde nevzniká, ani mě nenapadá, proč by měla :wink:
dlhe je 230 cm ... tak uz je zlepene a osadene, takze zial s kominom sa uz hybat neda :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"