Akvarium na kluc 800 litrov +

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

akvarko.png

Ahojte,

tak po 10 rokoch si konecne idem plnit sen a to poriadne more v obyvacke :)
Planovy rozmer je 2300 x 600 x 600 (architekt dal vysku 700, co myslite ze je idealnejsie zhladiska presvietenia udrzby atd ?) Zaklad domu je rozsireny na akvarium , tu ma napada uz prva otazka .... Davat aj pod akvarium podlahove kurenie? Z druhej strany akvaria je mur ytong 250 mm, kde je temperovana garaz na cca 15-17 v zime.

Zial, nejdem si to robit sam, kedze nemam na to skusenosti ani vedomosti, preto sa chcem vydat cestou akvaria na kluc a zaucenia + co najvacsia automatizacia procesov, ktore sa daju.

Zacal som len tak zbezne googlit, a nasiel som teda nasledovnych adeptov, ktorych chcem oslovit o cenovu ponuku. Tu by som s Vami potom rad konzultoval, ci niektore veci nie su predimenzovane, alebo naopak.

https://www.morskysvet.sk/index.php/realizacie
https://www.akvaland.sk/akvarium-na-kluc/
https://www.akvariumonline.sk/content/2 ... um-na-kluc
http://www.morskecentrum.sk/
https://morskeakvarium.sk/
http://www.aquasymbioza.sk/sk/akvaristi ... zdeho.html
http://www.reeftank.sk/sluzby-2/
https://www.akvaria.sk/
https://akvariumnamieru.sk/#!/services

je z coho vyberat, preto mozno ak mate osobne skusenosti s nejakou strankou, ze tam je niekto kto rozumie tomu, alebo naopak komu sa vyhnut, sem s nimi :) Mozno sa tu najde nadsenec medzi Vami, ktory by sa na to citil za odmenu.

Bude to projekt na 1 rok, kedze aktualne sa len robi strecha :) preto je cas, optimlaizovat skrinku kde sa akvarium bude nachadzat a vsetko v klude premysliet.

Budem vdacny za vsetky napady, pripomienky a kludne aj kritiku :) Sem s nou, kazdy sme nejako zacinali :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

V místě, kde bude akvárium, bych dal do podlahy XPS a topení bych tam vynechal. Pokud se vejde 70 výška, dal bych 70.
mamatiask
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 18:54

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa mamatiask »

Super, budem sledovať:)
Zo skusenosti môžem povedať ze pri 65cm co mam sa mi na dno moc nechce a trpi tým údržba, ale na pohľad je to super no :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj. Šírku Akvárka si daj aspoň 70. Pri rozrastených koraloch budeš pri 60tke, pri čistení skla len zbierať úlomky zo zachytenia pri údržbe. Mám190 cm a 63 cm je hraničná výška. Do 70tky výšky by som nešiel . Krásny projekt, budem sledovať.
REEF JE PRIMA :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja by som šiel pri takomto zakrytovaní do aspoň 70cm výšky. Keď sa to zakryje zospodu a z vrchu, tak to zoberie cca 7-8cm. 52cm mi príde na takú dĺžku málo.
A nie každý má čas sa hrabať na dne každý deň.
Každopádne by som si pripravil odvetranie hore na odsávanie horúceho vzduchu zo svetiel. Tiež ak bude filtračka pod akva, by som zvážil prípojku vody a odpadu na reverznú osmózu.
Ak je za stenou garáž, filtráciu by som dal tam.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja by som šiel pri takomto zakrytovaní do aspoň 70cm výšky. Keď sa to zakryje zospodu a z vrchu, tak to zoberie cca 7-8cm. 52cm mi príde na takú dĺžku málo.
A nie každý má čas sa hrabať na dne každý deň.
Každopádne by som si pripravil odvetranie hore na odsávanie horúceho vzduchu zo svetiel. Tiež ak bude filtračka pod akva, by som zvážil prípojku vody a odpadu na reverznú osmózu.
Ak je za stenou garáž, filtráciu by som dal tam.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Marian Gross napísal: 10 Jún 2021 21:45 Ahoj. Šírku Akvárka si daj aspoň 70. Pri rozrastených koraloch budeš pri 60tke, pri čistení skla len zbierať úlomky zo zachytenia pri údržbe. Mám190 cm a 63 cm je hraničná výška. Do 70tky výšky by som nešiel . Krásny projekt, budem sledovať.
REEF JE PRIMA :D
diky, sirku sme teda s architektom rozsirili, ale nie som si terza isty na kolko, ci 68 ci 70 , viac nedovoli priestor
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Jajo napísal: 14 Jún 2021 08:59 Ja by som šiel pri takomto zakrytovaní do aspoň 70cm výšky. Keď sa to zakryje zospodu a z vrchu, tak to zoberie cca 7-8cm. 52cm mi príde na takú dĺžku málo.
A nie každý má čas sa hrabať na dne každý deň.
Každopádne by som si pripravil odvetranie hore na odsávanie horúceho vzduchu zo svetiel. Tiež ak bude filtračka pod akva, by som zvážil prípojku vody a odpadu na reverznú osmózu.
Ak je za stenou garáž, filtráciu by som dal tam.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

mozno nejaky kompromis 65 vyska aby tam clovek teda vedel dosiahnut?

Garaz bude ale len temperovana v zime na 15-17, neviem ako to je v projekte presne, takze to by asi nerobilo dobre teplote vody .... plus teda v obyvacke bude klimatizacia, takze v lete sa da pomoct tomu prehrievaniu pripadnemu.

hmmm, ten horuci vzduch to znie fajn, mozno by bolo dobre nejaky odsavaci ventilatorcek preburat do garaze aby to odsavalo tam? alebo len prieduchy na skrinke do priestoru?

kanalizacia je z druhej strany steny v garazi, ratalo sa s tym ze sa to bude hodit k akvarku :)

diky za postrehy :) aj ostatnym samozrejme :)
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

ale teda recenzie, odporucania na to, ze na koho sa obratit, na ktoru firmu neprisli ziadne, tak za cca 2 tyzdne sa na to vrhnem a budem ich oslovovat postupne :) len ma este casovo tlacia ine veci.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

troks napísal: 17 Jún 2021 11:17 ale teda recenzie, odporucania na to, ze na koho sa obratit, na ktoru firmu neprisli ziadne, tak za cca 2 tyzdne sa na to vrhnem a budem ich oslovovat postupne :) len ma este casovo tlacia ine veci.
Já se obávám, že lidi, co chodí sem, si většinou dělají a spravují akvária sami. To se možná spíše poptej ve FB skupinách, jsou tam i lidi, co to dělají profesionálně.
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

Jarry napísal: 17 Jún 2021 11:37
troks napísal: 17 Jún 2021 11:17 ale teda recenzie, odporucania na to, ze na koho sa obratit, na ktoru firmu neprisli ziadne, tak za cca 2 tyzdne sa na to vrhnem a budem ich oslovovat postupne :) len ma este casovo tlacia ine veci.
Já se obávám, že lidi, co chodí sem, si většinou dělají a spravují akvária sami. To se možná spíše poptej ve FB skupinách, jsou tam i lidi, co to dělají profesionálně.
mas nejake odporucania na konkretne, ci pohladam random :)
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa Jarry »

JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa JA »

Cauko

Nájdi si firmu čo je najbližšie k tvojmu bydlisku :) Nemyslím si, že medzi nimi bude značný rozdiel.

Chceš aby ti firma akvárko zrealizovala, alebo chceš aj full servis, aby ti chodili kontrolovať vodu, čistiť sklo, filter atd ?

Lebo v tomto nevidím zmysel, ICP test stojí 20 eur a žiadna firma ti to za tie peniaze tatko neodmeria, Inak teraz sú super testy od HANNA na PO4, NO3 a kvalitné testy na PH, KH, CA, MG, K, SR, B, a sklo, filter hádam zvládneš vyčistiť...

Vysoké akvárium sa zle čistí (viem o čom hovorím :), takže ja by som šiel jednoznačne do 60 cm výšky.
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa lubotheone »

Ahoj,
uz nejaky piatok mam doma akvarko s 80cm vyskou a este plus 8cm nad akva listu ramu, ktora spevnuje horny kryt nad akva. Takze ako keby som siel do 88cm hlbky, stale dociahnem na dno, ale nie je to jednoduche, s cistenim nejak problem nemam, da sa to natrenovat.
Ked si odmyslim tu listu, tak piesok mi zoberie 5cm a hladina od hrany akva tiez 5cm vodneho stlpca. Pohladovo mam celkovo 72cm skla, pozri si moje vlakno.
Do hlbky 60cm by som ja nikdy nesiel, to je len o nieco viac od kybla. Ja by som ani v buducnosti nesiel pod 80cm a nebyt tej listy tak je to uplne v pohode.
Vacsia sirka tiez pomoze, pri vysokom akvarku bude problem pri zadnej stene, ak nebudes mat pristup aj od nej.
Siel by som na tvojom mieste asi do kompromisu 2300x700x700.
Este detajl, v hlbokom akva sa o nieco tazsie rozpohybuje voda.

Ak ide o chlad v tej garazi, nakoniec to budes mat ako vyhodu, dal by som tam cely filter a cez stenu fukal vzduch zo zakrytovanych svetiel. Ak by bol problem v zime, co pochybujem, tak zaizolujes steny filtra. Aj privod vody a odtok by som tam spravil.
troks
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 23 Aug 2011 00:16
Bydlisko: sala

Re: Akvarium na kluc 800 litrov +

Príspevok od používateľa troks »

diky, nahadzal som si ich vsetky este vtedy :) celkom tam funguje trh s koralmi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"