Mořské akvárium začátečník

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

Dobrý den všem, chci se zeptat a požádat o radu. Chtěl bych si založit mořské akvárium do 4000kč max 4300kč, ale nevím co mám koupit. Koukal jsem na různé videa a stránky, četl si o tom a hledal. Když už jsem našel akvárko, tak jsem nemohl najít světlo a když už jsem našel světlo tak bylo moc drahé. A čím dál hledám tím víc jsem z toho mimo. Hledal jsem už všude možné a vždy se seknu na ceně nebo dopravě. Proto, bych byl rád, kdyby se našel někdo šikovný, kdo tomu rozumí a pomohl by mi, poradil co, jak a kde koupit. Hlavně abych se vešel do těch 4000-4300kč. Ano, vím že ne každý má náladu se s tímto zdržovat a je tu moc lidi co se taky ptají na podobné věci. Ale já už si vážně nevím rady a velice bych ocenil radu od zkušeného člověka, který by mi s tím pomohl a poradil. Předem děkuji za odpověď všem a přeju všem pěkný den :)
kuchiii
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25 Apr 2014 09:54
Bydlisko: Most

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa kuchiii »

Nebudu asi první ani poslední co se zeptá co by to mělo jako být za akvárium v téhle hodnotě nebo jste se sekl o nulu ?? :D
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

něco jako toto https://www.youtube.com/watch?v=hudHTl8 ... =JohnFlora prostě nějak levná varianta :D
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Kacenka »

No ona cena akvária a techniky není zdaleja koncová. Dle možného rozpočtu doporučuji nekoukat po novém ale po bazarovém. A nebo kapánek sumu navýšit. Stejně to vyjde nakonec na mnohem dráž než si na začátku každý z nás naplánoval :D
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

no bohužel víc jak 4300 jít nemůžu proto hledám nějakou lepši variantu XD
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

ale co jsem koukal tak jsou lidi co to zvládají aj 20 litru atd tak proto zkouším sehnat něco podobného nebo i lepšího za dobrou cenu :D
Babrak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 11 Sep 2019 16:24
Bydlisko: BA

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Babrak »

To akvarium z toho videa je len pre youtube. Nemyslim si ,ze take nieco bude v rukach novacika funkcne. ( vo videu za nim je vidno jeho realne akva … to nestalo 100$)

Asi by som pockal na ponuku tu na bazar a neunahlil to. Jednak mas sancu ziskat nieco co funguje a aj info co s tym…

Moja najvecsia chyba bola kupit lacne veci…


Sent from my iPhone using Tapatalk
--------------------------------------
240l Freshwater
25l Shrimp tank
150l Mixed Reef
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Jirik »

Ahoj, mam akva 80x40x40cm, závěsnej filtr, zeolit, vnitřní odpěňovač, nic složitýho. Za těch sedm let co to mam, mě to vyšlo na cca 90tis kč a to nepočítam vodu a elektriku :D Syn má sladkovodní nano 40l a jenom ryby tam má za 2500,- kč. A to nejsou ňáký brutal ryby, razborky, pancéřníčci a dania. Tak že asi tak. Za čtyřku toho moc nerozjedeš když kýbl soli stojí kolem dvojky. Jako za dvacet tisíc se dá realizovat hodně ale fakt hodně sociální nádrž. Si myslim, že je to provokace tady něco takovýho psát :D Nádrž litr, světlo litr, čerpadlo litr, odpěňovač litr, osmóza litr, písek litr, šutr litr, korál litr, 1 ryba litr, žrádlo pro ryby a prvky litr. Desítka :wink: Za čtyřku se dá realizovat sladkovodní akva s jednou skalárou a jednou řasokoulí. A už tady nepiš takový nesmysly :D
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Jarry »

Arthers napísal: 15 Aug 2021 14:44 no bohužel víc jak 4300 jít nemůžu proto hledám nějakou lepši variantu XD
Lepší varianta je sladkovodní akvárium, moře nemusí být nezbytně nutně za desetitisíce, můj první cca 120l reef mě i s párem klaunů a sadou měkkých korálů vyšel cca na 15000 (ale měl jsem samotné akvárium, světlo jsem vyráběl, osmózu už jsem také měl atd.) a funguje doteď, i když už v trochu jiné podobě, ale občas je potřeba koupit alespoň sůl, takže pokud je omežení 4000-4300, tak je nesmysl se do něčeho takového pouštět :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa kačer »

Pokud si limitovaný penězi v řádu stovek a ne tisíců, tak se na to radši opravdu vykašli a pořiď si třeba malé krevetkárium nebo akvárko s bettou. ;-) Nemyslím to zle, ale ušetříš si spoustu nervu a zbytečně nevyhodíš 4300 kč.

Moc nechápu ani to, že ještě nemáš představu co a jak, nemáš ani akvárium a už tu sháníš živé kameny a sasanku. :-) 4 kg živých kamenů tě bude stát nejmíň cca 900 kč, což je už 20% tvého plánovaného rozpočtu. ;-)
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

jsem sehnal akvárium MicroHabitat 30l
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Smityl »

A mas po rozpočtu
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

ja za to dal 4000 a chcem tak po částech to dokupovat věci do akvária
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Smityl »

Takže rozpočet už není ale kup si prvně vodu než tam dáš sasanku :) aspoň budeš mít čas nastudovat si základy v sekci start nové nádrže :)
Arthers
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10 Aug 2021 12:27

Re: Mořské akvárium začátečník

Príspevok od používateľa Arthers »

no ještě něco mam ale to přemýšlím do čeho to jako 1 hodím xD
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"