prvni aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

xsynek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Jan 2008 22:15
Bydlisko: Sedlčany, okres Příbram

prvni aq

Príspevok od používateľa xsynek »

Zdravim, rad bych si zalozil aq pro reef, 300L - 100delka, 50sirka, 60vyska. Procetl jsem forum, ale potreboval bych poradit. Zacnu od nejzakladnejsiho, a to PREPAD. Chtel bych jej umistit do leveho zadniho rohu. Chtel bych mit 3 diry - jedna pro prepad, druha zaloha a treti pro vraceni vody z filtru zpet do aq. Muzete mi nekdo poradit s velikostmi, rozetcemi a umistenim der a take s pudorysem a vyskou prepadu? Pocitam ze bude nahore osazen hrebenem. A take kde se necha aq na zakazku slepit i s prepadem a vyvrtanim der? jedna se mi o region Praha a stredni cechy. dekuji Petr
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Asi nejlepší bude,když na internetu najdeš nějaké pražské sklenářství,kde ti poradí i jak a kde mít udělané díry včetně jejich provedení.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Čti tady :

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=260& ... sc&start=0

a tady:

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=820

a tady:

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=371

a určitě ještě i jinde - použij vyhledávání.

Jinak já mám AQ 100x60x60, přepad uprostřed, tři díry - průměry nevím - musel bych se podívat :shock: vše ale také záleží na čerpadle, které chceš použít :idea:

edit: a na průchodkách, které seženeš.
Naposledy upravil/-a vik_33 v 23 Jan 2008 16:16, upravené celkom 1 krát.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

ja by som si najskor zohnal tubky s prechodmi a podla velkosti prechodu by som si sal vyvrtat diery...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Rozmery akva by som radsej zmenil vysku znizit max na 50 lepsie prestup svetla a lepsia manipulacia v akva a sirku na 60 , alebo aj viac kvoli lepsej vystavbe utesu ak to pravda priestorove moznosti dovolia.
s tymi prepadmi a dierami tak ako pise Maro.
xsynek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Jan 2008 22:15
Bydlisko: Sedlčany, okres Příbram

Príspevok od používateľa xsynek »

diky vsem za reakce a rady.
Ok, nejdriv si sezenu ty trubky a pruchodky. 2 diry by mely byt pro trubky 32mm (1,25") a treti pro 19mm (0,75"). cerpadlo chci pouzit OR3500 a koukal jsem ze ma prave tech 19mm.
No ten rozmer jsem puvodne planoval 60cm na sirku a jen 50cm na vysku, ale zase kdyz vezmu v uvahu ze cca 3cm bude dno a hladina bude cca 8 cm pod okrajem hrany, tak by mi zbylo cca 40cm vodniho sloupce. Osvetleni planuju 4xT5, ale na tech 60cm sirky uz by bylo zase potreba jak jsem cetl 6xT5 :-(
co vy na to?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jj - já začal s osvětlením 4xT5 a bylo to Ok. Jenže pak jsem přidal další trubici (cca po 3/4 roce - 1xT8 -měl jsem jí doma nevyužitou) a bylo to o dost lepší. Teď se kvapem blíží upgrade mého systému a nepočítám s ničím jiným, než s 6xT5 :) Takže - můžeš klidně začít se 4xT5, ale nakonec se stejně dostaneš až k těm šesti, případně osmi :) Zkrátka - světla a proudu není a nebude nikdy dost :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
xsynek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Jan 2008 22:15
Bydlisko: Sedlčany, okres Příbram

Príspevok od používateľa xsynek »

verim ze tech 6xT5 by bylo urcite lepsi ale take ta cena za svitidlo a spotreba ;-) proto jsem sirku dal z tech 60 dal na 50. a T5 tech 50cm vodni sloupce prosviti ok ne? na proud planuju 2x Tunze stream 6060.
jeste mam dotaz odhledne navraceni vody pomoci OR3500, mam pouzit hadici nebo radeji PVC? a vyrobce udava max vysku 1m a me vychazi cca 1,5 :-( jak to mate vy?
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

vik_33 napísal:.... a proudu není a nebude nikdy dost :D
Snad az na vyjimku nadrze s prevahou LPS, tam je jedna 6060 na 300l podle me az az. Ted neberu v uvahu dva male 1000l streamy co jsou za skalou aby se tam nehromadil bordel.

6xT5 je super navzdory spotrebe.... Kdyz jsem to poprve rozsvitil tak mi to prislo jako silena zare, ale ted uz po ocku pokukuju i po 8ks
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

nesetri na svetle. lebo dopadnes tak ako my vsetci. tiez sme si vraveli ze "to bude stacit" ale po case (a dost kratkom) sme zacali spekulovat a pekne krasne sme siahli do penazenky a kupili to, o com sme si napociatku mysleli ze bude az prilis... Mam 6x54 T5 a spekulujem nad 8x54 alebo 10x54. kup si teraz radsej lepsie, neprerobis....
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

jeste mam dotaz odhledne navraceni vody pomoci OR3500, mam pouzit hadici nebo radeji PVC? a vyrobce udava max vysku 1m a me vychazi cca 1,5 :-( jak to mate vy?[/quote]

Mám tohle čerpadlo, tlačí do výšky 155cm a pořád je to ještě pěkný vítr. Mám na něm hadici . :o
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

mam pouzit hadici nebo radeji PVC?
Od čerpadla hadici a tu potom napoj na PVC - když dáš čerpadlo rovnou na trubku, budou se přenášet vibrace :(
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
xsynek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Jan 2008 22:15
Bydlisko: Sedlčany, okres Příbram

Príspevok od používateľa xsynek »

diky vsem za rady a pomoc. hnedka jak pokrocim a vyresim stul pod AQ a AQ, tak zase zacnu bombardovat dotazama ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"