Stredomorske nadrze

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Stredomorske nadrze

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zaujimava stranka venovana akvariam s osadenstvom zo SZ mora
http://www.aiam.info/05/amici_carmelo_infortuna.htm
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Já bych řekl, že chov živočichů ze SZ je ještě náročnější než náš. Jinak pěkné foto.
Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Príspevok od používateľa Alik »

Hmm, to by mě zajímalo proč by měl být chov náročnější. Předpokládám že dost z nás má v nádrži středomořské živočichy z Chorvatska. Jediný důvod mě napadá udržet nižší teplotu v nádrži (do 25st). Nevím jak sůl - tu bych neřešil. Takže kdo má vyřešené chlazení, bude bez problému.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Chov středomořských a jadranských živočichů je celkem jednoduchý za předpokladu dodržení jediné podmínky:
Nemíchat středomořské druhy ryb s rybami z jiných oblastí, toť vše. Středomořské druhy 100% podlehnou parazitům, kteří parazitují na tropických druzích, aniž by jim to nějak výrazně vadilo. Dlouhodobá teplota okolo 25°C taktéž nemá vliv na život, pro rozmnožovací cykly je však důležité snížení teploty vody na 12 - 15°C po dobu 6-ti týdnů.

Bezobratlé živočichy lze dlouhodobě chovat i v "tropických" akváriích. Známí chovanci jsou A. equita, A. sulcata nebo třeba Lysmata seticaudata. Chce to jen trpělivost pro snížení salinity, s tou je nejlepší začít už při odjezdu od moře :lol:
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Já jsem měl z jadranu v reefu asi 3 roky dva sapiny Chromis chromis tak 2 cm velké a byli bez problému. Ve filtru mám malé poustevníky a hvězdice a daří se jim vpohodě. Nijak jsem je nepřipravoval na jinou salinitu proste jsem je dal do nádrže a do filtru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"