nové 70L aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Doufám, že tam neliješ vodu z vodovodu a používáš reverzní osmózu. Vodovodní voda je často příčinou zvýšeného výskytu sinic. Nicméně, jak psal moguai, výskyt sinic je v tomto období naprosto normální i při použití RO. Pokud jsi se nedopustil nějaké kardinální chyby, tak to ve většině případů samo odezní.

Taky bys mohl napsat, jakou úroveň dusičnanů si naměřil.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

Peter napísal:
finest napísal:hej potřebuji se vás všech zeptat na problém: Furt se mi tvoří STRAŠNĚ moc sinic + se vytváří bubliny pod těmi sinicemi vodu měním, rybu tam nemám jak jste mi radili ale prostě je to divné: dělal jsem si testy vody, a vyšlo mi, že mí zvýšené jenom dusičnany. HELP to přece není normální
Otazka, napis podrobne , postup,ako zarabas novu morsku vodu na vymenu,aj tu moze byt problem.
no do čistého kýblu naliju 10% vody, kterou měním...samozřejmě reverzní vodu z vodovodu fakt ne.... dam tam sul podle hustoměru a až to bude dobré, tak vliju tuto vodu do akva.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

tomm napísal:Doufám, že tam neliješ vodu z vodovodu a používáš reverzní osmózu. Vodovodní voda je často příčinou zvýšeného výskytu sinic. Nicméně, jak psal moguai, výskyt sinic je v tomto období naprosto normální i při použití RO. Pokud jsi se nedopustil nějaké kardinální chyby, tak to ve většině případů samo odezní.

Taky bys mohl napsat, jakou úroveň dusičnanů si naměřil.
já se jenom bojím že toho je nějak moc vám pošlu fotku kde je té sinice jak nasrané..... však uvidíte
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Otazka, napis podrobne , postup,ako zarabas novu morsku vodu na vymenu,aj tu moze byt problem.[/quote]

no do čistého kýblu naliju 10% vody, kterou měním...samozřejmě reverzní vodu z vodovodu fakt ne.... dam tam sul podle hustoměru a až to bude dobré, tak vliju tuto vodu do akva.[/quote]

pri akej teplote rozpustas sol a ako dlho, prevzdusnujes ju pred vymenou atd.. to som mal na mysli..
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

Peter napísal:Otazka, napis podrobne , postup,ako zarabas novu morsku vodu na vymenu,aj tu moze byt problem.
no do čistého kýblu naliju 10% vody, kterou měním...samozřejmě reverzní vodu z vodovodu fakt ne.... dam tam sul podle hustoměru a až to bude dobré, tak vliju tuto vodu do akva.[/quote]

pri akej teplote rozpustas sol a ako dlho, prevzdusnujes ju pred vymenou atd.. to som mal na mysli..[/quote]

promin ;)

no voda má pokojovou teplotu asi 21 stupnů protože ji mám v barelu v pokoji.... provzdušnuji tak za dvě hodiny míchání soli.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

rád bych věděl,kdy jsi vůbec založil akva než jsi tam dal ryby(týden ....)
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

jako jestli myslíš jak dlouho bylo akva bez osazenstva, tak to byly 2 týdny a potom jsem tam dal sapína, aby mi zaběhl vodu
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Kolik tam máš živých kamenů, jak dlouho už jsou v akváriu a v jakém byly stavu, když jsi je koupil?
Pokud používáš mrtvé kameny, něco o nich napiš...
Jaký materiál jsi použil na dno (písek, drcený korál, jaká vrstva)?
Jaké je proudění (v l/h)?
Nehromadí se ti tam někde kal?
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

tomm napísal:Kolik tam máš živých kamenů, jak dlouho už jsou v akváriu a v jakém byly stavu, když jsi je koupil?
Pokud používáš mrtvé kameny, něco o nich napiš...
Jaký materiál jsi použil na dno (písek, drcený korál, jaká vrstva)?
Jaké je proudění (v l/h)?
Nehromadí se ti tam někde kal?
živé kameny nemám mám všechny mrtvé z vápence koupil jsem je v mořské akvaristice v havířově
na dno jsem použil živý písek - http://www.zivesklo.cz/more-odpenovac-m ... ,det,11255
a mám ho tam zhruba 1cm vrstvu
čerpadlo atman - 302 prutok 500l/h
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Živý písek je OK, tady pes zakopaný nebude. Ten vápenec je doufám mořského původu. Nějaký ten reef relief rock? Pokud by to byl vápenec někde z lomu, tak by to byl problém.

Ten výkon čerpadla je dle mého názoru velmi nízký. Vždyť to nedá ani 10x objem nádrže za hodinu. Chtělo by to přidat něco ve stylu hydor koralia nano. Sinice mají rády klidnější vodu...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

[
promin ;)

no voda má pokojovou teplotu asi 21 stupnů protože ji mám v barelu v pokoji.... provzdušnuji tak za dvě hodiny míchání soli.[/quote]

Prva a zasadna chyba , voda ma byt ohrievana aspon na 25-28 stupnov , za neustaleho miesania malej cerpacej hlavy a aspon tyzden a pred vymenou prevzdusnovat kvoli redox potencialu.Kludne aj tu moze byt zdroj sinic,nedostatocne rozpustena sol co je zmes chemikalii,neustalene ph to trva radovo dni a nie hodiny.lutujem to Tvoje osadenstvo akva.
Ja rozpustam sol dva tyzdne, neviem co su sinice.myslim ze toto vsetko sa tu uz preberalo..v inej sekcii.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

dobře budu vodu míchat delší dobu..příjmám každou radu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

finest napísal:dobře budu vodu míchat delší dobu..příjmám každou radu
O.K. ale nie pri 21 stupnov !! len teplota v akva ma byt 24-25 a ty to rozpustas pri 21 !!!
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

a jak ji mám udělat teplejší...topítko mám zabudované v akvarku takže do toho nemužu rypat..a druhé nemám?? jak to děláš ty? s tou vodou ??
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Většinou lidi mají topítko a malé čerpadlo speciálně na míchání vody. Zas tolik peněz to nestojí...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"