Konfigurace nového AQ - BUDE TO FUNGOVAT?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

To by som prave netvrdil, Chaetomorpha dokaze za 2 mesiace vyplnit komoru z povodnej velkosti asi ako riadna chlapska past. Ale v teoretickej rovine by mohol/mal byt problem s CO2. Lenze na to ma vplyv aj kopec dalsich faktorov. Nakoniec CO2 v uzavretej miestnosti je o nejake tie desatiny percenta vyssie ako vo vonkajsej atmosfere, atd.
JohnTNT
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2008 21:59
Bydlisko: Ústí nad Labem

Príspevok od používateľa JohnTNT »

Lukáš napísal:To by som prave netvrdil, Chaetomorpha dokaze za 2 mesiace vyplnit komoru z povodnej velkosti asi ako riadna chlapska past. Ale v teoretickej rovine by mohol/mal byt problem s CO2. Lenze na to ma vplyv aj kopec dalsich faktorov. Nakoniec CO2 v uzavretej miestnosti je o nejake tie desatiny percenta vyssie ako vo vonkajsej atmosfere, atd.
Tak moc díky, už mám nějakou jasnější představu jak to udělám.
Jen se chci ještě zeptat na nějaké doporučení tichého výtlačného čerpadla. AQ bude mezi pokojem a ložnicí tak potřebuji opravdu tiché. Podělte se prosím všichni o svoje zkušenosti. Rozdíl hladin bude cca 110 cm a průtok jsem plánoval tak 1000 - 1500 l/h.
Děkuji všem.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ja mam ako vytlacne Aquamedic PH 2000 a slape ticho. Uz ho mam skoro 2 roky.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Konecne jsem se rozhoupal a zacal jsem resit novou nadrz. Prikladam schema meho noveho systemu. Muzete me k tomuto systemu jeste neco doporucit, pripadne poradit ? Diky.

http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1339
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

neje mi to celkom jasne vsetko
ako som dobre pochopil tak odpenovac mas na zaciatku,
neskusis dat odpenovac az za refugium ?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

JRx napísal:neje mi to celkom jasne vsetko
ako som dobre pochopil tak odpenovac mas na zaciatku,
neskusis dat odpenovac az za refugium ?
No, problem je v tom, ze vyuzivam k tomuto novemu systemu stavajici filtraci (kaskad vc.refugium) a odtok z nadrze rozdeluji tedy jak do Refugia a nasledne do kaskadu, tak do Zumpy kde bude vykonny odpenovac a dalsi fitracni jednotky (zeolit, phosex, akt. uhli), prutoky budou regulovany ventily. Zaradit vykonny odpenovac mezi refugium a kaskad by me technicky delalo problem, jedine vytok z refugia hnat do zumpy. Myslis, ze to neni takhle dobre ?
Naposledy upravil/-a simon v 06 Apr 2008 15:14, upravené celkom 1 krát.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

simon napísal:
JRx napísal:neje mi to celkom jasne vsetko
ako som dobre pochopil tak odpenovac mas na zaciatku,
neskusis dat odpenovac az za refugium ?
No, problem je v tom, ze vyuzivam k tomuto novemu systemu stavajici filtraci (kaskad vc.refugium) ....
Jeste by se to dalo dle tve poznamky zapojit takto: http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1339
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

nechapem preco chces vracat vodu zo sekcie povodne reefugium do sekcii s odenovacom!?sak ten ti vyslaha secko dobre co ti reefugium vyprodukuje:D
vyvod z reefugia daj bude hned pred tlacne cerpadlo alebo na zaciatok toho kaskadoveho filtra :wink:
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Franky napísal:nechapem preco chces vracat vodu zo sekcie povodne reefugium do sekcii s odenovacom!?sak ten ti vyslaha secko dobre co ti reefugium vyprodukuje:D
vyvod z reefugia daj bude hned pred tlacne cerpadlo alebo na zaciatok toho kaskadoveho filtra :wink:
Reagoval jsem pouze na doporuceni uzivarele JRx, v predchozim navrhu je odkaz na schema s tim, co doporucujes ty.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Dotaz na mistni odborniky. Pomalicku davam dohromady novou nadrz (1000L) a stojim pred otazkou spousteni noveho systemu. Prikladam schema celeho systemu, tedy navrhu zapojeni i vc. funkcni nadrze a potreboval bych prokonzultovat najizdeni nove nadrze.
Muzu najizdejici velkou nadrz takhle propojit se stavajici osazenou 5let starou nadrzi ? Kaskadovy filtr s refugiem je samozrejme funkcni, jede na starou nadrz. Diky za odpovedi.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

simon napísal:
Franky napísal:nechapem preco chces vracat vodu zo sekcie povodne reefugium do sekcii s odenovacom!?sak ten ti vyslaha secko dobre co ti reefugium vyprodukuje:D
vyvod z reefugia daj bude hned pred tlacne cerpadlo alebo na zaciatok toho kaskadoveho filtra :wink:
Reagoval jsem pouze na doporuceni uzivarele JRx, v predchozim navrhu je odkaz na schema s tim, co doporucujes ty.
refugium budes mat makrorasy?
ak ano a odpenovac budes mat na zaciatku tak im dodas prevzdusnenu vodu a moc ti neporastu, enbudu plnit svoju funkciu...
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

Franky napísal:nechapem preco chces vracat vodu zo sekcie povodne reefugium do sekcii s odenovacom!?sak ten ti vyslaha secko dobre co ti reefugium vyprodukuje:D
vyvod z reefugia daj bude hned pred tlacne cerpadlo alebo na zaciatok toho kaskadoveho filtra :wink:
co dobreho mu refugium vyprodukuje?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

JRx napísal:
simon napísal:
Franky napísal:nechapem preco chces vracat vodu zo sekcie povodne reefugium do sekcii s odenovacom!?sak ten ti vyslaha secko dobre co ti reefugium vyprodukuje:D
vyvod z reefugia daj bude hned pred tlacne cerpadlo alebo na zaciatok toho kaskadoveho filtra :wink:
Reagoval jsem pouze na doporuceni uzivarele JRx, v predchozim navrhu je odkaz na schema s tim, co doporucujes ty.
refugium budes mat makrorasy?
ak ano a odpenovac budes mat na zaciatku tak im dodas prevzdusnenu vodu a moc ti neporastu, enbudu plnit svoju funkciu...
Ano, rasa je v refugiu, ale privod do nej nejde pres odpenovac. Mam to spatne nakreslene, ta trubka pres odpenovac je pruchozi, vystup z odpenovace je zase v zumpe.
Spise me zajima propojeni systemu nove nadrze s novou vodou a startovacim procesem a puvodni zabehlou nadrz se zabehlou filtraci. Nebo bude lepsi tyto okruhy oddelit, nechat zabehnout novou nadrz, potom vse premistit do nove nadrze a starou pak zlikvidovat ?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

JRX zas nebud az taky mudry :)

s tym prevzdusnenim vody na vstupe do refugia to zasa nie je az take zle, aj okolity vzduch v miestnosti ma stale dost CO2 , v nevetranej izbe s plastovymi oknami obcas az 1% celkoveho objemu vzduchu, takze makroriasy urcite nevykapu

no a co take refugium vyprodukuje ? pocul si uz o planktone ? tak mam pre teba novinku, odpenovac toho planktonu vyslaha celkom dost. ak neveris vyskusaj maly test, nalej do akvarka nejake zelene krmivo pre koraly (napr JBL fluid alebo len zelenu vodu) za pol hodiny mas nadobku odpenovaca zelenu, co to znamena ?? skimmer vychytal plno toho fytoplanktonu a prave o plankton pri refugiu ide.... toz tak
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kludne to prepoj "natvrdo", po aspon tyzdnovom premiesavani zarobenej vody v novom AQ (pri rovnakej teplote a hustote). Predpokladam, ze stary system ma dokopy nejakych 500 l, takze to bude ako taka masivnejsia vymena vody. Nejaka sinica a spol. asi bude, no necakam, ze by to povodnemu osdenstvu malo vyraznejsie uskodit.
Takze staci v novom AQ zarobit vodu, skontrolovat fyzikalne parametre a potom uz len otocit ventil na potrubi, nech to vsetko spolu potece. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"