"Zelený garnát"

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

"Zelený garnát"

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Budu zakládat akva 200l. Koupil jsem si živák a dva mrtváky a v malém akva si je ožibuji. V živáku jsou v dírách asi skelné sasanky, jak jsem pochopil je dobré se jich zbavit. A taky sem zjistil že něco žije v jedné z dírek a přiklápí se to kamínkem zevnitř. Dnes jsem ho viděl... Je to asi nějaký garnát. Je celý zelený a měří tak 4cm. Nevíte co by to mohlo být a jak mi může škodit? Foto přidám až ho zahlídnu.
470 l v Modřanech
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

S největší pravděpodobností se jedná o straška, což není v akváriu žádná veliká radost. Pokuste se jej ale ještě vyfotit, ať jej lze určit přesně.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Jaroslav napísal:S největší pravděpodobností se jedná o straška, což není v akváriu žádná veliká radost. Pokuste se jej ale ještě vyfotit, ať jej lze určit přesně.
p.Jaroslav mate skusenosti ako tieto potvory z akvarka dostat ? Sposob odchytu, tiez vlastnim jednu taku okrasu...Mam dojem ze mi likviduje tectusy ziadny mi odvtedy neprezil dlhsie ako par dni...
Ani neviem ako sa mi dostal do akva...Ale tie rany co sa obcas ozyvaju nasvdcuje ze tam urcite min.jeden bude.
Dakujem, Peter
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Když mám říct pravdu, tak žádný zaručený způsob neznám. Sám jsem měl kdysi v největší nádrži také jednoho (cca 10 cm), který tam žil asi 5 let. Žil velice skrytě, občas se sice něco v nádrži ztratilo (krevetka, šnek, menší rybka), ale to stává i bez straška. Někdy jsem jej neviděl i půl roku a pevně jsem v těchto obdobích doufal, že je po něm, což se ale nikdy nepotvrdilo. Zkoušel jsem také všechno možné - hlavně různé pastičky a trubičky, které jsem do akvária vkládal a kontroloval. Jednou jsem si všiml, že zalézá do díry v kamenu a díru si za sebou ucpává. Tam bydlel několik týdnů. Já jsem již byl po všech těch neúspěších apatický a říkal jsem si, že snad nemůže být tak "hloupý", aby neměl zezadu v tom kamenu únikový otvor. Jednou mi to konečně nedalo, kámen jsem z akvária vydoloval a div se světe - únikový otvor neměl. A tak jsem jej chytil. Z výše uvedeného ale vyplývá, že se nemám čím chlubit a radit někomu jak na strašky bych asi také neměl.
Od té doby jsem chytil několik menších strašků, vždy to ale bylo v době, kdy jsme kameny ještě karanténovali mimo akvária. Tam to šlo celkem dobře.
Protože mám celkem dost místa ve "věžích s kotci", strašky si občas nechávám. Předvádím je pak návštěvám včetně jejich zvukových projevů. Měl jsem také jednoho asi tak 7 cm dlouhého, zeleného, který měl v úderu tak velkou sílu, že mne z prstů vždy vyrazil dřevěnou tyčku, kterou jsem ho dráždil. Zvukové projevy (pomocí kterých strašci i loví kořist a komunikují) jsou pro ně typické, ale existuje více korýšů, kteří svojí přítomnost v akváriu ohlašují tímto způsobem.
Straška si do akvária obvykle přineseme spolu s živými kameny - může to být i nějaký dorostenec, který nám v akváriu doroste a dospěje.
Používateľov profilový obrázok
corsaire
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 30 Mar 2006 17:51
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa corsaire »

Ja mam dva takove mantisy
Obrázok

a nejhorsi skoda od nej ze vyhubily vsechny simbioticke kraby v SPS.
Nejak se tim netajili a delali to pred mima ocima.Take likvidujou drobne sneky, ktere se mnozi.
Jinak to je velice zajimavy zivocich.Navic ,mam stesti ,ze moji jsou docela barevny druh.
Nejlepsi web , ktery o nich znam asi tenhle:
http://www.ucmp.berkeley.edu/arthropoda ... /royslist/
360L. SPSreef
http://www.reef.sk/album_mod/upload/78ade5df2a98944769970c457026d8fd.jpg
Používateľov profilový obrázok
MartinXJ
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Mar 2008 07:49
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MartinXJ »

Tak tohle je ten můj. Od včerejška se schovaný v kamenu tak, že není vidět kde. Zacpal díru zevnitř. Mám ho zlikvidovat? Případně tuší někdo proš se takhle schoval? http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=2652
470 l v Modřanech
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"