AQ of Demona

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Demona napísal:ucit sa na vlastnych chybach ako tu citat toto. Dakujem....
To je bohužel nejdražší varianta!! :cry:
Věci neznalý amatér.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

Tady už bylo setřených lidí!!! Někteří i vícekrát! :D
Ale rozhodně si myslím,že vždy ku prspěchu věci. A ještě si myslím,že vnějaké knize,která bude na úrovni,stejně na ty odborné názvy narazíš :cry:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Co tak tema v niektorej z univerzalnych off topic sekcii, ktora by sluzila ako strucny vykladovy slovnik? Samozrejme ze tu nikto nepopise 20 tisic odbornych terminov iba tak z dobrej vole. Ale system niekto sa pyta a niekto iny zase odpovie by hadam fungoval. S tym, ze kto sa opyta uz na zodpovedanu vec z lenivosti preluskat sa predchadzajucimi prispevkami, bude nekompromisne zmazany. Na druhej strane, menej lenivy clovek najde vyklad vacsiny odbornych vyrazov aj na internete. :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jen tak na okraj - Demona je tak trochu opakující se případ.
Člověk, který chce poradit, ale protože už má nakoupeno a má svojí představu, tak není ochotný rady přijmout, myslí si, že ho jiní napadají a jen se bezdůvodně uráží.

Páni admini - nestálo by za to trochu pročistit a zpřehlednit sekci Návody, aby tam začátečníci lépe našli odpovědi na své dotazy? Možná by pak ubylo osobních výpadů a přibylo konstruktivních dotazů ....
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

"Navody" su len kopiou torza reef.cz.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

ak Demona spraví morské aq stoho čo som videl a čítal akú filtráciu, svetlo ma k dispzícií tak ja prejdem Zvolen -Ba pešo. :D :D
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Niektorý predavači sú fakt zmrdi..
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Ale myslim ze ten slovník by bol fajn napad.... urcite by sa to tu uchytilo
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=121

nejako to tam spi...tak pridavajte nech sa ostatni nieco naucia
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

motyl napísal:ak Demona spraví morské aq stoho čo som videl a čítal akú filtráciu, svetlo ma k dispzícií tak ja prejdem Zvolen -Ba pešo. :D :D

to nieje až tak daleko :lol:
a urobíš niečo pre svoje zdravie
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

najprv ak si este na slovensku by si mala zajt k neakemu akvaristovi na navstevu nech ti poukazuje ako morke akva chodi ake procesi tam prebiehaju, aku filtraciu , svetlo adt.
je to lepsie ako akakolvek kniha :wink:
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Tak ako ja viem, ze by to bolo najlepsie, ale v mojom okoli nepoznam vobec nikoho. A pochybujem, ze niekto cudzi by si ma pozval k sebe domov na akvarijnu prehliadku :)
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

Demona napísal:Tak ako ja viem, ze by to bolo najlepsie, ale v mojom okoli nepoznam vobec nikoho. A pochybujem, ze niekto cudzi by si ma pozval k sebe domov na akvarijnu prehliadku :)


možno sa mýliš ale aj ja som zbieral info v predajnach a niektorých moriakov. spomeniem predajnu biotop kde som si prezrel filtraciu na vystavnom akváriu. predajnu v košiciach. bol som u adriana a musím spomenuť petra z patrizánskeho s ktorím som prebral filtraciu a ine veci(doplnanie oparu).
a to ti ručím že týchto chlapíkov som videl prvykrát v živote.
neviem odkial si ale do 100km niekoho najdeš, kto ti ukáže svoju nádrž.
stale ked idem do bratislavy tak mam chuť sa u niekoho zastaviť a pozrieť sa na ich nádrže.
ak to bude niekto považovať za reklamu, tak nech to admin zmaže.
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Ahojte !!! Tak mam spravu, ktora vas urcite potesi viac, ako tie pred tym...Prve akvarium som stopla, teraz mam nove, objem 300 L. Neviem ako sa pridava foto priamo do temy, tak to budem mat v albume. Knihy zatial nemam, nevedela som, ze ich je take tazke zohnat, dnes mi maju dat vediet, ci ich je knihkupectvo schopne a ochotne objednat, ked nie, musim ist niekde inde. Akvarium mi bezi teraz cca 5 tyzdnov, zive kamene tam mam 10 dni. Pred vcerom som si zacala robit starosti, lebo sa mi tam premnozili cerviky, nasla som o nich nieco tu na fore, myslim ze su to plži... ked som si to vygooglila, presny nazov to ma Eurythoe complanata

Co s tym? Tu som sa docitala, ze su neskodne, ale ta knizka co mam (sorry ze este nie odborna, ale bude... ) to opisuje ako vadu a ze ich treba odstranit, lebo pozieraju koraly .... okrem toho tie chlpy co maju su zevraj jedovate. Tak som hladala dalej info na internete a tam bolo pisane toto iste... teda ze su skodne a ze mozu zranit.

Co si myslite vy ??? Ak to treba prec, prosim, poradte ako.... Testy som robila, teda ak by boli potrebne cisla- všetko mam v poriadku, okrem NO3, ten je 25 a PO4 1 teplota vody 25,5 - 26 stupnov.

Fotky budu v albume, inak 2 druhy červov, jedny male, tie maju polku tela cervenu a druhu ciernu, neviem ci mi z nich nenarastli tieto velke... inak maju cca 7 cm a dnes v noci som tam objavila jedneho takeho chlpateho, ze bol cisto biely... ale toho sa mi nepodarilo odfotit... velke sa boja svetla, male nie....

Dakujem
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Docela dobrý článek o mnohoštětinatých červech je

http://www.reefkeeping.com/issues/2003-04/rs/index.php
(stránku jsem opravil, snad to teď půjde)

Tito červi jsou běžnou součástí fauny mořského akvária a ve většině případů je není nutné nějak "regulovat". Převážná většina z nich požírá detrit a v akváriu nijak neškodí. Naopak, jejich larvy patří do plovoucího planktonu, který se stává součástí potravy ryb a korálů. Škodlivé jsou pouze některé druhy a tyto pak musíme odchytnout (do pinzety, nebo lov do pastiček) a zlikvidovat. Jedovatost štětin není nutné přeceňovat, ale ani podcěňovat. Obvykle se projeví pouze tím, že popíchaný prst "zvtrdne" a ztratí se v něm na několik hodin cit. Pouze jednou, když jsem čistil kameny od kuličkové řasy a nevšiml jsem si, že je plná mnohoštětinatců, se mi z poškozených prstů svlékla "stará kůže", podobně jako po popálení žíravinou.
Naposledy upravil/-a Jaroslav v 09 Jún 2008 11:06, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"