AQ of Demona

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Dakujem, tak to mi odlahlo.... uz len zistit, aky druh to je.... ale ta stranka mi nejde zobrazit, napisalo mi ze ju nenaslo :(
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Odkaz na stránku jsem opravil, vloudila se mi tam tečka navíc.
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

haluz

Príspevok od používateľa Demona »

Podelim sa s vami o funny príhodu co sa mi pred par dnami stala... za článok o červoch dakujem, rozhodla som sa ich nechat tam kde su.... Pred tyzdnom som ale zistila, ze sa mi nejako moc namnozili, tak ze ich teda preriedim, lebo mi vyliezali nie len v noci, ale promenadovali sa po kamenoch este aj cez den a nechcela som, aby mi zacali ohryzat jedinu malicku clavulariu co tam zatial mam... Tak ci tak som planovala dalsi den vymenu vody,tak ze tam dam navnadu, poradili mi, ze rybia hlava je najlepsia, lebo ze do nej sa zavrtaju a ked ju vytiahnem, cerviky budu v nej... V ten vecer, co som sa to chystala urobit, som nevidela ani jedineho (akoby to vsetci vedeli ? ). Ale hovorim si ok, ved oni vylezu... Ked svetlo v akva zhaslo, naaranžovala som tam tu hlavu a ostala som pozerat, co sa bude diat... NIC !Vsade ticho ako v hrobe... Asi po pol hodine sa tesim, vidim jedneho ako si to z kamena šupuje k navnade... čakam čakam co sa bude diat, červik 10 cm trci z kamena a este stale ziadny koniec. Nasledne na to pozorujem ako si ta haved pekne uchopila jednu kost z hlavy a jednym tahom pritiahla ku kamenu a zacala sa hostina !!! No, tak to teda nie !!!! Navnadu som zase odtiahla este dalej, upevnila, aby sa s nou nedalo hybat, nastavila budik a isla spat. O 3 hodiny neskor pridem k akvariu, hlavu vytiahnem a hadajte co ! Hlava obzrana, kde tu volaco ostalo.... :evil:
Teda, by som nebola povedala, ze ta haved moze byt taka presibana a takto si zo mna spravit haluz !!!!
Takze nielen ze sa mi to nepodarilo, este som si ich aj pekne nakrmila !!!!!!
:lol: :lol: :lol:
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Dnes rano sa mi podarilo vytiahnut z akvarka toto :

http://www.reef.sk/album_showpage.php?p ... er_id=1443

Je to nejaky skodny plz ? Videla som ho len v noci, ziadne koraly okrem tej clavularie zatial nemam a na nej som nespozorovala nic. Dnes rano, ked zaplo svetlo v akva bol na kameni, tak som ho rychlo vytiahla. Na nemeckej stranke co som tu nasla link som ho mozno identifikovala - Ischnochiton sp - Käferschnecke :?: neviem, ak mate niekto skusenosti, dajte vediet, inak ho poslem dolu kanalom.... :roll: [/img][/url][/quote]
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

S největší pravděpodobností máte pravdu - je to tzv.chitonka. Žere řasy, ničemu neškodí.
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Velmi pekne dakujem :D tak ho tam asi supne spat, v tom pohari sa mu asi nie velmi paci :?
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"