DEMONA - nove akva

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

sklamanie

Príspevok od používateľa Demona »

Coo ??? Teda ja sa tu take veci docitam !!!! Venujem sa šnorchlovaniu a so správaním rýb v mori mám chválihodné skúsenosti... Tak som sa tesila, ze konecne po 10 rokoch mi moze byt dopriate akvarium a ja si ho zariadim rybyckami ake najviac zboznujem a ono je to s kombinaciami take tazke :cry: Ked uz nemozem mat perutyna tesila som sa aspon na klaunov a teraz zistujem ze oni su mrchy takí hajzlici sebeckí :roll:
Myslela som, ze mam akvarko 135 l, ale vcera sme ho este raz preratali a s radostou som zistila ze ma objem 165 l... ale ako tak pozeram na tu velkost, vyzera to tak, ze stvrtka akvarka im na teritorium stacit nebude, ak vobec polka.... Myslela som, ze mimo mora si nenarokuju na tolko miesta len pre seba :evil:
Myslite si, ze Paraluteres prionurus by bola v ohrozeni v takej nádrži? Fotku akvaria mam vo fotoalbume
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: sklamanie

Príspevok od používateľa Lukáš »

Demona napísal: Myslite si, ze Paraluteres prionurus by bola v ohrozeni v takej nádrži? Fotku akvaria mam vo fotoalbume
A da sa vobec bezne zohnat? Podobny druh Canthigaster valentini je k dostaniu bezne, ale je to taky maly VSEZRAVEC. Nikdy nevies co mu zachuti (asi ako rod Centropyge). :twisted:
Dal by som tam nejakeho maleho gobiida (Ablyeleotris, Gobiosoma a pod. - mensie druhy do 5-6 cm), mozno nejakeho maleho pyskatca (Macropharyngodon, Cirrhilabrus- opat co najmensie druhy), pripadne 5-6 ks Apogon parvulus a kopec makkych koralov + nejaku piescitu plosinku.
Daj si do googla "nano fish" a hladaj, co sa ti zapaci. Kedze niektore udaje su zavadzajuce a hlavne obchodnici do tejto kategorie zaradia aj vacsie ryby, mozes sem neskor predlozit svoj vyber ryb a my ti ho potom patricne skritizujeme :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

No tak teraz si ma s tym Canthigaster valentini uplne dostal !!!! Ono som ho videla asi pred tyzdnom u nas v predajni v Leviciach, kde kupodivu na take male mesto predavaju rejnoky, varany a maju este aj maleho krokodila... Nemali pri nom meno, bola som presvedcena ze je to Paraluteres prionurus lebo toho Canthigastera mam blbo odfoteneho, ale ked som to hodila do vyhladavaca, neviem... Podoba sa mi skor na toho Paraluterusa, ale ak nie je bezny, asi to on nebude :lol:
Inak dakujem, velmi si ma potesil, bola som trochu rozladena a po dopisani clanku som zbehla hned do velkej predajne (sa nachadzam v Holandsku) v Rotterdame a vytypovala si ryby, ze ked pridem domov hned sa na ne spytam :-) tak si mi ich vsetky pekne trafil, super taka som rada !!! Este taky dotaz, nemyslela som si, ze to tam najdem tiez, ale ked uz tam taky kusok je, rada bych si ho zobrala domov :wink: Oxycirrhites typus :D mozem ho pridat do nejakej kombinacie z toho co si mi ponukol + tych klaunov ?
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Demona napísal:Este taky dotaz, nemyslela som si, ze to tam najdem tiez, ale ked uz tam taky kusok je, rada bych si ho zobrala domov :wink: Oxycirrhites typus :D mozem ho pridat do nejakej kombinacie z toho co si mi ponukol + tych klaunov ?
zakaznikov ako si ty musia predajcovia milovat...taketo kombinacie ryb to zavana kazdy mesiac nakupom novej osadky..chcel by som byt tvojim dodavatelom :)

zvolni tempo, upokoj sa, zhlboka dychaj...zainvestuj najskor do dobrej knihy, odporucam napriklad : Scott Michael " A PocketExpert Guide to Marine Fishes: 500+ Essential-To-Know Aquarium Species "

Obrázok

na Amazone ju maju za par dolarov...najdes tam o vacsine bezne predavanych ryb takmer vsetko co potrebujes
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

Príspevok od používateľa Demona »

Hej ja som kludna dost, neboj sa, rybycky milujem nadovsetko a v ziadnom pripade nemam v umysle ich tyrat. Asi sme sa zle pochopili, nechcem dat do takeho akvaria vsetko, co bolo v prispevku napisane, chcela som len vediet typy, co tam mozem dat a z toho si potom vybrat. Urcite jeden par klaunov + 2-3 rybky, aby mali dost miesta. Tu knihu urcite pozriem, mam uz sice 2 riadne hrube encyklopedie, ale tam vela popisu o zivote v akvariu nie je :(
tak v kazdom pripade dakujem :P Vcera sme napustili akvarko a ide sa cakat 8) 8) 8)
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Demona
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05 Máj 2008 17:50
Bydlisko: Rotterdam

?

Príspevok od používateľa Demona »

Mam este taku dost podstatnu otazku ku klaunom. Nakolko mam naozaj len to 135 l akvarko ( nedala sa vybrat spodna plastova cast, pod ktorou je filtracia-tvori cele dno akvarka, lebo bolo pred tym ako sladkovodne ) a chcem donho parik klaunov a az po case nejake 2-3 mensie rybicky, nebudu klauni taki sebecky, ze si v podstate privlastnia cele akvarium a ked tam potom nieco pridam, nebudu svojich novych spolubyvajucich prehanat hore dolu ???
Inak strasne... mne priatel kupil akvarium ako inspiraciu, aby som cim skor spravila skuskove obdobie a mohla prist za nim a ja teraz od rana do vecera len surfujem na fore, vygoogluvavam si obrazky a pekne se.em na skolu :?

A este taky dotaz na adminov : neexistuje tu nejaky vyhladavac s nazvom tem, alebo nedal by sa nejaky jednoduchy dorobit ? Tazko sa v takom mnozstve tem orientuje a nikdy si nie som ista, ci vlozim vhodny prispevok do danej diskusie a to maju problem asi vsetci zaciatocnici :oops:
Najkrajší okamih aký poznám je byť pod vodou na koralovom reefe
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: ?

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Demona napísal:Mam este taku dost podstatnu otazku ku klaunom. Nakolko mam naozaj len to 135 l akvarko ( nedala sa vybrat spodna plastova cast, pod ktorou je filtracia-tvori cele dno akvarka, lebo bolo pred tym ako sladkovodne ) a chcem donho parik klaunov a az po case nejake 2-3 mensie rybicky, nebudu klauni taki sebecky, ze si v podstate privlastnia cele akvarium a ked tam potom nieco pridam, nebudu svojich novych spolubyvajucich prehanat hore dolu ???
Inak strasne... mne priatel kupil akvarium ako inspiraciu, aby som cim skor spravila skuskove obdobie a mohla prist za nim a ja teraz od rana do vecera len surfujem na fore, vygoogluvavam si obrazky a pekne se.em na skolu :?

A este taky dotaz na adminov : neexistuje tu nejaky vyhladavac s nazvom tem, alebo nedal by sa nejaky jednoduchy dorobit ? Tazko sa v takom mnozstve tem orientuje a nikdy si nie som ista, ci vlozim vhodny prispevok do danej diskusie a to maju problem asi vsetci zaciatocnici :oops:
v hornej casti fora mas vyhladavanie hned vedla Fórum FAQ.
k filtru ktory ostal v akvariu, myslim ze by ho slo pouzit ako plenum, urcite by som ho nenechaval len tak lebo sa tam mozu nahromadit odpadne latky a casom vyprodukovat nepeknu sarapatu v akvariu.
Mam akvarium cca 285l a moji klauni sa nepohnu od sasanky dalej ako 15 - 20cm. Nedaj boze ale ze sa k sasanke priblizi niektory iny z obyvatelov akvaria a nieraz si to odnesie s natrhnutou plutvou. ale napriklad yellow tang si uziva zvalstnych privilegii pretoze ten ma dovolene oberat riasy nachadzajuce sa aj priamo pod sasankou. Takze to bude individualne aj ked ja osobne by som do 135l akvaria viac ryb okrem tych 2klaunov nedaval.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vyber si prosim jeden nosny thread o tvojej nadrzi, v ktorom bude diskusia pokracovat. Ten druhy sa kvoli duplicite zamkne resp. zmaze. Ide o sprehladnenie fora (funkcia zlucovania tem zial nie je).
Zamknuté

Návrat na "Štart novej nádrže"