svetlo za par supov

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

svetlo za par supov

Príspevok od používateľa gajduso »

HAQOS je firma ktora vyraba produkty pre akvaristiku a ma v ponuke aj zaujimave svietidla
v cene su vybojky ziarivky a mesacne svetlo, niektore modley maju digitalny casovac, chldenie maju myslim vsetky.Svetla su na zavesenie a aj na polozenie na okraje nadrze. Su tam rozne velkosti dlzky a pod.
Ja budem asi objednavat MX-60
svetlo ma 1x 150HQI\4x 24W T5\4x moon light, digitalny casovac chladenie a cena je 150 EUR alebo 210CAD
kto by sa chcel pridat napis ss alebo posli mail
vsetky najdete tu
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

tieto svetlo najdete TU
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

takze dnes mi dorazilo svetlo 1 x 150WHQI-14000K / 4 X 24WT5 modre / 4xmoonlight

V baleni bolo samotne svetlo s vybojkou a T5-kami uz zapojenymi, nozicky na polozenie svetla na okraje akva(daju sa vyborne posuvat su prisrobovane na takej posuvnej liste takze svetlo sa da pouzit na nadrz dlhu 80cm ale aj na 60cm) , sada na zavesenie, a kabelaz ktora sa aj tak nedala pouzit.Telo svetla je cierny asi eloxovany AL a je dost pevne. Kazdy druh osvetlenia sa da ovladat zvlast nezavisle od nicoho a to dvoma sposobmi. Na pravej strane su manualne vypinace (spinace) ktore zapinaju a vypinaju HQI T5 a LED. Na lavej strane je digitalny casovac ktory tak isto ovlada kedy sa co ma zapat, a vypat, dokonca sa da nastavit dlzka opakujucej sa periody. Daju sa tam nastavi 4 mody, iba LED , iba HQI, iba T5 , ALL. Svetlo ma na vrchu mriesku s dvomi ventilatorami a tie chladia vybojku a T5-ky. Vybojka je prekrita ochrannym sklom ale to sklo nedolieha aby sa HQI aj prirodzene chladila(ti co si myslia ze sa bude vybojka spinit od vyparov a pod mozu byt kludni cinanci na to mysleli a tie ventilatori maju opacny chod a to taky ze z hora tlacia vzduch dole :lol: ) Manul bol v angl. a v hakibakictine. Vsetko super zabalane v dvoch krabiciach medzi sebou oddelene penou. Cena za svetl aj s dopravou :lol: :?:

Obrázok

Obrázok
skoda ze tie LED su tak blizko okrajou musim to este volako vykoumat aby svietili do stredu

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

so svetlom som velmi spokojny a som prekvapeny ze to tak dobre premysleli hlavne to ovladanie az mi je luto ze som si robil robotu naviac ked som programoval PLC na ovladanie svetiel, nuz ale to som nevedel ze si kupim toto.

doprava trvala 4 tyzdne a doslo mi to az domov bez poplatkov a cakania na colnici. Vrelo odporucam nakupovat s reefshops.com komunikacia je super, Chalanisko David je momentalne v USA a vsetko od tial riadi, volal som aj s jeho bratom ale ten nevie po English. S varkou mi prisla aj este jedna vybojka ale to bola poskodena a bez akychkolvek reci mi povedal ze pondelok posiela druhu expres triedou a velmi sa mi ospravedlnoval. No radost obchodovat.

cana aj s dopravou bola 300$ :wink:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

:-) no nekúp to .... až neuveriteľná cena a vyzerá to celkom dobre
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pro ty, co řeší osvětlení pomocí T5
http://mojeakvarium.vltava2000.cz/store ... D=101-3912
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

T5 nevypadaji prilis vymenitelne, gajduso?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

daju sa jednoducho vymenit a to tak ze ten kryt sa da lahko vysunut do strany. Ja som uz mal rozobrate cele svetlo a mal som vonku aj LEDky a bez problemov som ho znovu uspesne zlozil.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Tak ho mam doma. Zabalene je to DOKONALE...penova hmota, krabice, polystyren, krabice, ve svetle vlozene penove hmoty aby se neposkodily zarivky..... navod jen v cinstine snad to zvladnu nastavit - GAJDUSO nemas anglickou verzi na ten casovy spinac?
sviti krasne, urcite prirozeneji nez 50/50 kombinace bilych a modrych T5....ale to je osobni preference kazdeho....

Straslive na muj vkus ale bzuci takove ty predradniky nebo co to je.......jakou mas zkusenost gajduso? To delaji HQI standartne?
Naposledy upravil/-a tomisdn v 12 Okt 2008 01:47, upravené celkom 1 krát.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Giesemann ne 8)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

na zaciatku je pocuj nabeh tlmivky ale potom uz len vetilator, teda aspon u mna. A s tym clom by som sa moc verejne nechvalil
Danico
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Feb 2009 14:35
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Danico »

Viete poslat ake je to hlboke ? na stranke vyrobcu som nikde nenasiel tento udaj, bude pasovat na akva hlboke 50 cm, ci potreba viac ?
Ake ziarivky v tom boli dodavane, myslim na teplotu svetla.
Mam cloveka co by to vyrobil, tak zistujem ci mi to bude pasovat.
MiLLo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Júl 2010 08:23
Bydlisko: Bratislava

Re: svetlo za par supov

Príspevok od používateľa MiLLo »

gajduso napísal:HAQOS je firma ktora vyraba produkty pre akvaristiku a ma v ponuke aj zaujimave svietidla
v cene su vybojky ziarivky a mesacne svetlo, niektore modley maju digitalny casovac, chldenie maju myslim vsetky.Svetla su na zavesenie a aj na polozenie na okraje nadrze. Su tam rozne velkosti dlzky a pod.
Ja budem asi objednavat MX-60
svetlo ma 1x 150HQI\4x 24W T5\4x moon light, digitalny casovac chladenie a cena je 150 EUR alebo 210CAD
... viem ze je to tu zapadnute prachom ale i tak by ma zaujimalo ako dopadlo toto svetlo a ci je este po dvoch rokoch funkne alebo ci sa neobjavili nejake nedostatky.Ak sa pozrieme i teraz na cenu tak je vcelku zaujimava stale. Nakolko toto forum bolo nasilnou formou preriedene tak mne ako novemu navstevnikovy nieje jasne ci tu nejaka diskusia pokracovala alebo nie.

s pozdravom Sachu zdar, reefu zivot Milan
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"