Turnovská metoda

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

Myslím, že tu nebolo čo dodať.
A tak isto sa nemôžem vyjadrovať k hodnoteniu produktov, alebo niečo doporučiť, lebo to pre niekoho hneď "kvitujem obchod".

Ak ale hľadáte najlacnejší odstraňovač fosfátov, prečo nesianhete po osvedšenej vodke (tú nepredávam). Pri priemernom dávkovaní 1ml/100l vydrží fľaša 0,7l na 100l akvárko jeden a trištvrte roka. Pri cene dobrej značky čistej vodky cca.220sk sú ročné náklady cca.115sk.
Vodkový systém podporí baktérie, ktoré začnú sťahovať k nulovym hodnotám najskôr NO3 potom fosfáty.
Je to prirodzený spôsob, v Žiline a okolí vyskúšný z pozitívnymi výsledkami.
Návodov je viacero, prvý s tým prišiel asi pán Kokott. Jeho metodika sa dá z kľudným svedomím doporučiť.
Ako každý systém, aj tento môže mať určité riziká(hlavne asi spotreba kyslíka) a doporučuje sa hlavne v kombinácii s účinným odpeňovačom, ktorý dokáže odstrániť to množstvo organickej "hmoty".

pozn.:pri baktériách by som už trochu mohol kvitovať obchod, pri výkonnom odpeňovači ho už plne kvitujem :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vodku pouzivam, ale nepravidelne. Odpenovac mam vies od koho, takze to tu netreba dalej rozvadzat. :lol:
Ale pokial ma niekto moznost dostat sa k pouzitelnym suravinam za relat. smiesne ceny, preco taketo snahy nepodporit (z pohladu akvaristu-uzivatela produktu)? To ze aktualne pouzivam C.P. od nemenovanej zilinskej firmy a som s nim celkom spokojny je jedna vec. Hoci moja osobna skusenost je, ze efekt sa dostavuje trochu pomalsie nez pri niektorych inych produktoch. Naopak zivotnost (ktora vyjadruje vazobnu kapacitu) ma podla mojho subjektivneho nazoru zase o nieco dlhsiu. Aj ked tazko sa nieco porovnava pri neznamych vstupoch (s rastucim osadenstvom rastu aj krmne davky) a paralelnom uplatneni dalsich sposobov filtracie.

Druha vec je, ze sa nebranim vyskusaniu novych veci, ktore mozu dokazatelne fungovat, nech je to aj Fe2O3 granulat. Aj ked samotne Fe je tiez kvalitnym hnojivom na riasy a ma vplyv na vyfarbenie koralov (o tom sa uz pise menej).

Btw. nastavit system na urcitu zelanu koncentraciu N a P pomocou organickeho uhlika je predsa len trochu narocnejsie, nez 1 vrecko zeolitu a 1 vrecko nejakeho zeleziteho zrazadla fosfatov, ktorych sa 2 mesiace netreba ani dotknut. Hlavne pre zaciatocnikov je v tomto volba jasna.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

"Výživové" železo je dvojmocné, srážedlo je železo trojmocné. A udržet dvojmocné železo v oxidačním prostředí nádrže je nemožné, musí se v malých dávkách trvale přidávat :cry: .
Pro dnešek končím, jdu nadávkovat nějakou tu H2O s přiměřeným obsahem CH3-CH2-OH :wink:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

Rybka - a co stvormocne zelezo?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Staci hlbsi substrat, zive skaly a redukcneho prostredia je nakoniec plne AQ (s vynimkou samotneho vodneho stlpca a volnych povrchov). A tym CH3-CH2-OH jeho vytvaranie len podporujes :D .
Naposledy upravil/-a Lukáš v 30 Sep 2008 21:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

CH3-CH2-OH sa neriedí, bola by to škoda pokaziť :lol:
Používateľov profilový obrázok
Fero
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 13 Mar 2006 14:10
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Fero »

Ahoj Lukáš,
Vodku pouzivam, ale nepravidelne.
podľa môjho názoru-buď ju používaj pravideľne, alebo vôbec(v stabilnom systéme)
To ze aktualne pouzivam C.P. od nemenovanej zilinskej firmy a som s nim celkom spokojny je jedna vec. Hoci moja osobna skusenost je, ze efekt sa dostavuje trochu pomalsie nez pri niektorych inych produktoch. Naopak zivotnost (ktora vyjadruje vazobnu kapacitu) ma podla mojho subjektivneho nazoru zase o nieco dlhsiu.
Toto má pre mňa cenu.Výsledky a poznatky z iných prostredí či už budú negatívne, alebo pozitívne. Skús sa trocha pohrať aj s testami.(oči sú dobrý test, ale potom chýbajú dôkazy)
Druha vec je, ze sa nebranim vyskusaniu novych veci, ktore mozu dokazatelne fungovat, nech je to aj Fe2O3 granulat. Aj ked samotne Fe je tiez kvalitnym hnojivom na riasy a ma vplyv na vyfarbenie koralov (o tom sa uz pise menej).
Tomu sa tiež nebránim a vyložene to podporujem.
Ale...trochu mi vadilo, že niekto mohol s kľudným svedomím doporučiť práve tamto.
nastavit system na urcitu zelanu koncentraciu N a P pomocou organickeho uhlika je predsa len trochu narocnejsie, nez 1 vrecko zeolitu a 1 vrecko nejakeho zeleziteho zrazadla fosfatov, ktorych sa 2 mesiace netreba ani dotknut. Hlavne pre zaciatocnikov je v tomto volba jasna.
nastavit systém na želanú koncentráciu N a P pomocou organického uhlíka je oveľa ľahšie, ako sa zdá.
Pre začiatočníkov s Tebou súhlasím.

...a mrzí ma aj to že sme zahltili svojimi onaniami tému niekoho, čo naozaj vyskúšal niečo inak, a funguje mu to.
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JardaH »

nic
Naposledy upravil/-a JardaH v 30 Mar 2010 18:47, upravené celkom 1 krát.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Bohužel, ty šutry taky nejsou ve všech krajích. Kde jsou,tak mají štěstí. :lol:
550l reef mix
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Príspevok od používateľa Amphibia »

nechcel som sa velmi zapajat aby ma zase niekto nesprdol, ale musim... tak dost by ma zaujimali nasledovne vety:
JardaH napísal:Teď dělám pokusy s rozpouštěním sopečných kamenů ve druhé komoře kalciumreaktoru. Rozpouští se velmi pomalu.
pojem sopecne kamene je co? nejak si to neviem predstavit... ak by slo o lavu, tak by ma zaujimalo, co sa na nej rozpusta a pripadne co z toho by malo byt kladne pre nase akvaria...
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Sopečné kameny

Príspevok od používateľa JardaH »

nic
Naposledy upravil/-a JardaH v 30 Mar 2010 18:48, upravené celkom 1 krát.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

:lol: , tak po přečtení první stránky už vidím,že tu bude asi HOOOODNĚ veselo.. v podstatě se popírá téměř vše, co je tady na reefu doporučeno pro zdárný provoz mořského akva. No jsem opravdu zvědav na reakce. :lol: :lol: . Jinak přeju všem veselé vánoce, bohatého Ježíška a spoustu dárečků do vaších akvárií.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no uvidime :)

"metoda" sa stava METODOU , ked je mozne ju opakovane pouzit a statisticka uspesnost je vyssia ako neuspesnost :)

niekto moze tvrdit, ze ma "metodu" na vyrobu zlata za pomoci fukania cigaretoveho dymu do zachodovej vylevky pri splne mesiaca , ale pokial sa to nepodari niekomu inemu uspesne zopakovat nie je to metoda ale alchymia :)
takze.. dockajme casu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

napr. k tej vymene casti dsb raz za rok,
a kedze pises ze nemas casu tak asi to odsajes naraz....
ja som do tho raz pichol a nedopadlo to dobre aj vsade sa pise nerypat do toho....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

JRx napísal:napr. k tej vymene casti dsb raz za rok ....
ke to citas bracho??

mimochodom, ked som si o5 pozornejsie precital ten popis, ak abstrahujem od nonortodoxnej myslienky pouzitia lavovych a cojaviemakych kamenov, v podstate mi vychadza, ze Turnov je v Monte Carlo, pretoze sa dostavame k modifikovanemu popisu tzv Jaubertovho systemu, na ktorom prof . Jaubert postavil 2 velke akvaria v oceanografickom muzeu v Monte carlo :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"