Bayferrox 110G

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ome
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 21:37
Bydlisko: rožnov pod radhoštěm

Príspevok od používateľa ome »

tak a mate to mudrlanti :lol: ...........
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mohl jsem být potichu a nebyl jsem. Mám svou metodu, velice levnou, sice zatím "pracnější", ale mám. Na průmyslové verzi se pracuje...
Máme spolu s JRx mezi sebou něco odepsáno prostřednictvím "soukromých zpráv", držím mu palce.
Problém je velice jednoduchý - pokud obyčejné drátěnky na nádobí vyráběly Spojené kartáčovny, nebyl problém. Problém začal až po dovozu těchto drátěnek z Asie. A pokud se Gajduso zabýváš otázkou možné distribuce JRxPhosu, nevzpomínáš si náhodou na své napsané myšlenkové pochody před cca 2 měsíci?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

pamatam si na vsetko , a svoj nazor som nezmenil, som za aby sa konecne prestalo prezentovat: tento produkt je specialne vyvinuty len a len pre morsku akvaristiku, hahaha morskych akvaristov je tak malo ze silne ale silne pochybujem ze by nejaka spolocnost vyvijala nieco len a len pre moriakov ako napr. Rowa, Phosex, .......... Ani jeden s tychto sorbentov nebol vyrobeny pre more, su vyvijane na uplne ine ucely ale niekto zistil ze popri inom sa to da pouzit aj do mora. Zacal to sackovat a zarabat nechutne peniaze ako napr. Rowa. Do tejto temy som sa aktivne zapajal a travil som vela casu zistovanim obvolavanim a skusanim, vsetko preto aby sa morska akvaristika stala zase cenovo prijatelnejsia, aj pre ostatnych. Ktori ma poznaju vedia ze som sa tomu dlho venoval, niektori vysledky mojej snahy uz aj mocia v akvarku a chystal som sa to potom ked by to bolo vsetko ok zverejnit s adresou vyrobcu, ale naco???? aby ked si niekto nieco precita, doma zacal sackovat a predavat? tak to nie , ked si Ivo pamatas co som pisal a prezentoval pre 2 ,mesiacmi tak si iste spomenies ako si Ferovi vycital ze "kvituje obchod" a v pripade JRxa ti to nevadi? preco?

som s tejto temy sklamany a toto je posledny prispevok ktory do tejto temy pisem :cry:
Používateľov profilový obrázok
kluko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 18 Apr 2008 22:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kluko »

Ahoj Gajduso,

Ja som sice k tejto teme neprispel nijak, ale nevidel by som to az tak tragicky ako ty. Rybka predsa celkom podrobne popisal metodu ako sa dopracovat k "lacnej" verzii produktu (ak si dobre spominam rybka pisal o nakladoch 20Kc/kg), no kazdy si to musi doma upiect sam. Ak sa im podari vytvorit aj "drahu" sackovu verziu a budu ju predavat dajme tomu aj za 5-,10-nasobnu cenu tej low cost, tak to bude stale ok cena v porovnani s komercnymi pripravkami, ked si clovek uvedomi, ze ked sa nieco robi vo velkom, tak to zas nieje taka sranda a ani ta vyroba nieje taka lacna. A to sackovanie, tiez nie. Bud to sackujes rucne a spravis tak 10-20 sackov za hodinu a ten cas tiez nieco stoji, alebo na to kupis stroj za 250 000. A tak ked chces ludom priniest na striebornom podnose hotovy produkt, nebudes predsa znasat naklady na to ty, ale musia to zaplatit ludia ktori chcu ten produkt pouzivat. Nehovoriac o nakladoch na distribuciu, cenu skladovacich priestorov, energia, cas, .... a kopec dalsich veci, ktore nie su zadarmo. A ked niekto venuje tolko energie aby bol nejaky produkt dostupny vsetkym, tak si este aj zasluzi okrem pokrytia svojich nakladov narokovat na nejaku odmenu, ktora je urcite zasluzena. Ja si radsej zaplatim 200sk/kg ako mam pocuvat doma, ze "co mi to smrdi na balkone", a "preco som znicil pekac na pecenie", .... dalej asi pisat netreba :-D

Dufam Gajduso, ze ked sa nato pozries mojimi ocami, tak nezanevries na tuto temu a popises aj svoju metodu na ktoru su urcite tiez vsetci zvedavi a o to viac, ked uz vysledky tvojho snazenia mozu niektori stastlivci testovat.

Ja dakujem vsetkym (Gajduso, Rybka, JRX, ...), ktori pracuju na tom aby bolo more pristupne co najsirsiemu spektru populacie bez naroku na akukolvek odmenu.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

vysledok testu bayoxid in20e (PO MESIACI V NADRZI):
- vo vzorke ktoru som dostal bolo prilis vela prachu a ten sa z valca po mesiaci dostal dost do akvarka, nieje to zase hroza, ale mne to vadi... vsetko som musel poriadne precistit a premyt....
Mozna to trebalo na zaciatku viac premyt, prietok vo valsi som mal len s 5w cerpadlom fontankovym, valec priemer 10cm a vyska 45cm, granule vyzeraju ze sa nerozpustaju-to je len moj odhad.

Dnes ponorim JRxPhos, do mojeho akvarka, uvidime o mesiac...
...potom napisem ako to dopadlo.

prajem pekne sviatky
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Upřimně řečeno začínám být tady z toho OPRAVDU zmatený. Souhlasím s Gajdusem ale i s Rybkou. Nic méně nevím proč se tady to vlákno teda vůbec zakládalo. Možná proto aby někdo PRACNĚ přišel jak "levně" vyrobit ---phos a to je opravdu ZÁSLUŠNÁ A NAMÁHAVÁ PRÁCE. A RYBKA tady dal návod jak si do doma "UPÉCT", ale nechápu tebe JRx. Pokud tady ta tvoje námaha má byt zpeněžita, tak je to OK a určitě si to zasloužíš, ale nechápu teda tady ty tvoje příspěvky. Prostě tady napiš po odzkoušení, že to funguje, že to budeš prodávat /třeba 1kg za 200,-/ a hotovo. Každý kdo bude chtít ušetřit, tak si to koupí, ale předpokládám, že bude chtít od JRx nějakou záruku, že si neodvaří akvarko!!! POZOR NENÍ TO ÚTOK PROTI TOBĚ JRx!!! :wink: :?
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

tym co tu prispeli o rozvoj to bude za nakup, ostatny co len citaju a neprispievaju s prirazkou, kazdopadne to bude lacnejsie nez ine komercne... nejde mi o to zarobit, ale o minimalizaciu nakladov
mozes i piect - nikto ti v tom nebrani
malokto si polozi do akvarka nieco neodskusane a nove....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

JRx napísal:tym co tu prispeli o rozvoj to bude za nakup, ostatny co len citaju a neprispievaju s prirazkou, kazdopadne to bude lacnejsie nez ine komercne... nejde mi o to zarobit, ale o minimalizaciu nakladov
mozes i piect - nikto ti v tom nebrani
malokto si polozi do akvarka nieco neodskusane a nove....
Plně s tebou souhlasím. Možná si mě špatně pochopil...., jsem pohodlný a raději si to od tebe koupím. A pozor, pokud sis řádně přečetl můj příspěvek, tak s tebou souhlasím. Máš s tím plno práce a zkoušení a to nemluvě o hrozbě uškodit akvariu, toto vše = zasloužená odměna!!!! Takže nic proti tobě, ale je také potřeba si uvědomit, že né všichni tady mají možnosti a už vůbec nemluvě o zkušenostech dělat takové pokusy.
TO: JRx patří Ti ode mě minimálně vděk a ocenění za to, že jsi ochoten to vůbec zkoušet. :wink: :wink: :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

20.12.2008 som dal JRxPhos
dnes je 10.1.2009 zatial sa vsetko tvari v pohode....
prezistim cenu pri vecsom odbere a uvidime na kolko to vyjde (dalsi tyzden sem buchnem 2ceny - pre tych co sa pricinili a pre ostatnych.)

predbezne 150cz/ 5,58eur vs 250cz/ 9,3eur
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Peter ahoj, a to je množství na kolika litrové akva? A bere to taky silikáty?
Ptám se proto, že ten Clear Phos od Fera je 200g na 600l , i na silikáty.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

tamto hore su ceny za balicek 500g
absorbcna kapacita pri tomto mnozstve je 18g fosfatov
to ci na seba nabera i silikaty v technickom liste nieje pisane
nabera to na seba i tazke kovy

JBL PhosEX eltra - berie jedno balenie tiez 18g a pisu tam ze je to na 200L
ja som to pouzival na 2mesiace na 300L

pozri tie tvoje kolko dokazu na seba naviazat fosfatov a podla toho mozes posudit ucinnost a nastavit davkovanie
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Koukněte se na tohle: http://www.championlighting.com/home.php?cat=738 :wink: Ono celé tyto stránky jsou docela zajímavé http://www.championlighting.com/home.php :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

moře napísal:Koukněte se na tohle: http://www.championlighting.com/home.php?cat=738 :wink: Ono celé tyto stránky jsou docela zajímavé http://www.championlighting.com/home.php :wink:
kolik tě vyjde poštovný,koukals?
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

shark napísal:
moře napísal:Koukněte se na tohle: http://www.championlighting.com/home.php?cat=738 :wink: Ono celé tyto stránky jsou docela zajímavé http://www.championlighting.com/home.php :wink:
kolik tě vyjde poštovný,koukals?
Nee. jenom jsem tak brouzdal, ale ty ceny mě docela hodně zajímají, tak tam zkusím pisnout a uvidím. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Právě jsem jim napsal, tak jsem zvědav!!!! :wink: :wink: :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"