lepení utesu(korálů) pod vodou-LEPIDLA a ALTERNATIVY

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

lepení utesu(korálů) pod vodou-LEPIDLA a ALTERNATIVY

Príspevok od používateľa shark »

Tak jsem nějak po čase založil todle téma,které je pro mě nyní docela aktuální alespoň z jednoho pohledu :D Nemám už kam dávat korály a tak mě napadlo přilepit na stěnu akvária.No zatim se mi ale vubec nedaří.Jaké stim máte skušenosti?

Mno to by byla jedna část a včil ta druhá :lol: je spousta komerčních lepidel a využití je u některých stejně diskutabilní.Některé drží a nesnáší jej korály jiné zase práce pod vodou pod psa - korály drží a snesou jej.Všechny mají společné-jesou poměrně drahé :!:
Jak jste na tom s využitím alternativ při lepení utesu či korálů pod vodou:?:

Jak hledat mezi lepidly?co muže být nepřijatelným rizikem (příměsy ) co se mohou uvolnit do vody?
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

No, k první otázce. Taky využívám bočních skel k lepení. Lepím reefbondem a to tak, že udělám třeba kuličku,tu nejdřív přilepím na sklo kam potřebuju(pokusím se vytvarovat výčnělek) a druhý den na to přilepím buď korál se šutrem(malým) nebo přímo korál. Pokud ten reefbond podržíš pár minut na místě,obvykle stačí dostatečně zatvrdnout. Tak nějak mi to funguje.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

:lol: tak to normálně smekám

Já jsem zatim nikdy nevydržel natolik v klidu aby to chytlo.Pod vodou mě to prostě reefbondem na sklo nešlo.Jak to děláš tuhý?mícháš si to se studenou vodou? nebo teplou?
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Namíchám to jako tužší plastelina a ono to v podstatě drží samo, ale moc s tím neposunuj, pak se to drobí. Ale fakt to jde.
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

ja pouzivam AquaScape Epoxy, zatial to drzi na vsetkom na co som skusal lepit, vratane skla.

http://oceanaquatics.com/store/product/ ... pe-Epoxy-/

jedna vec je ze ich predavaju v dvoch roznych farbach, seda a cervena (mala by kopirovat farbu vapenatej riasy) ja mam sedu a pod vodou to dost kryci takze by som odporucal asi tu cervenu aj ked nemam vyskusane.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Reefbondom to naozaj ide aj na sklo, najlepsie sa to robi na sucho. Pri vymene vody, ked stiahnes dostatocne mnozstvo vody. Ale da sa to skusit aj silikonom.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Do plocého kamene vyvrtej díru (z boku), vlep do něj dodatečně silný magnet a zalep to silikonem.

Po zaschnutí to zvenku přichytíš druhou půlkou magnetu. Kdy budeš potřebovat a kam budeš potřebovat.

Na tento plochý kámen potom můžeš postavit oplégr. Bude blízko světla a v proudu, takže dobře poroste. Měl jsem to takto udělné ve větším AQ.

Magnet jsem měl z NanoStreamu. Vždy jem to měl na zadním skle kde to nebylo téměř vidět a bez problémů to udželo kámen a dva oplégry....
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"