Snášenlivost ryb stejného druhu

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Snášenlivost ryb stejného druhu

Príspevok od používateľa shark »

Chtěl bych si pořídit do AQ nějaké bodloky , ale netuším jak se mezi sebou snesou.Nerad bych způsobil nějaký masakr a tak se vás radši zeptám jaké máte zkušenosti s chovem.Jde mi o Zebrasoma flavescens,Acanthurus nigricans,Acanthurus leucosternon.Hlavně jestli se dají umístit do společné nádrže a jestli se můžou chovat případně i dva stejné kusy :?: .
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Zebrasomu a leucosternona som mal spolu v nadrži a boli v pohode. Ale viac jedincov z jedného druhu nie, samozrejme záleží na veľkosti akva.Ak je dosť priestoru, tak sú ok aj ak sú z jedného druhu. :D
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

v akvarku beznej velkosti (do cca 500l) radsej max jednu zebrasomu a jedneho acanthurusa , osobne mam v 430l z.flavescens a p.hepatus a znasaju sa celkom dobre, obcas sa prezenu, obcas si predvedu kto ma ostrejsi chvost , ale funguju spolu (su to este juvenilne jedince, cca 8cm) mam ich asi 2 roky. dalsieho bodloka uz k nim nedam, aj ked by som velmi chcel.
v zasade plati, ze pokial nemas fakt dost velku a clenitu nadrz, nie je mudre kombinovat 2 a viac kusov jedneho rodu bodlokov, daju sa kombinovat neparne pocty mladych jedincov napr zebrasoma, ale casom ked podrastu, budes ich musiet dat aj tak prec a nechat si jedneho. Moja rada , daj 1x z .flavescens a 1x a.leucosternon a dalej uz nepokusaj osud (ak mas dost velke akvarko) , ak mas nejaku 240-ku , daj jednu flavescensku a mas vystarane
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Snášenlivost ryb stejného druhu

Príspevok od používateľa Robo »

shark napísal:Chtěl bych si pořídit do AQ nějaké bodloky , ale netuším jak se mezi sebou snesou.Nerad bych způsobil nějaký masakr a tak se vás radši zeptám jaké máte zkušenosti s chovem.Jde mi o Zebrasoma flavescens,Acanthurus nigricans,Acanthurus leucosternon.Hlavně jestli se dají umístit do společné nádrže a jestli se můžou chovat případně i dva stejné kusy :?: .
Ano ano - ake veľké máš akvárko to je rozhodujúce . Ja som mal v 1200 litrovom troch bodlokov a dve zebrasomi a boli v pohode. A čo sa týka dvoch z jedného druhu nedoporučujem / okrem hepatusov /tie sú v pohode. Ak chces viac s jedného druhu tak minimálne troch.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mám AQ 500l tak teda 2 ks budou snad v pohodě :) dikas za radu :wink:
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

zebrasoma+acanthurus na 400l v pohode, ja som mal k nim este hepataka v 350 a okrem obcasneho nahanania sa znasali, priam by som povedal a ze vyhladavali svoju spolocnost kedze lietali po akva skoro vzdy spolu...

Idealna kombinacia je Zebrasoma+Hepathus, s Leucosternonom nemam dobre skusenosti, vzdy mi posiel, podla mna to je "casovaná bomba", aspon tak dopadlo viacero kamaratov akvaristov...cest vynimkam :lol:

spomenute dva druhy su uplne bez problemov a kombinacia sa mi osvedcila uz po niekolko rokov...ak sa chces vyhnut pociatocnej agresivite respektive ju minimalizovat, daj ich do akva spolu, skorej si zvyknu... :D

dva acanthurusy na take male akva by som dokopy nedaval, casom sa jeden stane dominantnym a ten druhy to nemusi rozchodit, pomce to iste...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Nehal som si poradit vasimi radami a kupil som flavescentku a hepatusa. Zatial po par dnoch si nazivaju v harmonii. Uvidime co prinesie cas. Dufam, ze to nebudu mlade : )))
marco
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 25 Nov 2005 15:37
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marco »

Som rad ze som pomohol.... no povedzme si ... tie mlade by zas nemuseli vypadat zle :D

Ja skusam trosku taku divoku trojku ale znasaju sa uz plo roka vyborne:

asi 40cm Gymnotorax, Flavescenska a Undulatus... no tie asi mlade mat nebudu(:-))))
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"