akva cca 650L

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

akva cca 650L

Príspevok od používateľa Tomasn »

:-) snad se to povede

starsi akva akva cca 650L 180*60*60 prepad + 2 diry
filtr 120*50*40 filtr 100 L
prvni v rade starsi refugium kde bude jenom bahno + pisek a z hlavniho privodu jeste odbocka na skrapecku , dale odpenovac a antifos
a CA reaktor

jako osvetleni 3 * T 5

doplnovani vody pres plovakove cidlo
jinak jsem se chtel zeptat na mnostvi odparene vody ? a naslednou vlhkost byte ?a jak ji resite ?
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

vetram, ale planujem zapojit klimu - ta vysusuje vzduch tak by to mohlo zabrat, co si myslite?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: akva cca 650L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tomasn napísal:...jako osvetleni 3 * T 5....
jinak jsem se chtel zeptat na mnostvi odparene vody ? a naslednou vlhkost byte ?a jak ji resite ?
3x T5 je sakra málo :( ještě možná tak pro rybu, ale pro koráli musíš hodně přidat. Já mám AQ 100*60*60 a začínal jsem se 4xT5, pak 5xT5 a dneska mám 8xT5 a myslím, že je to teprve teď to pravé :)

Z mého AQ se denně odpaří cca 2L vody, vlhkost neřeším - plastová okna máme celoročně na mikroventilaci a kromě toho ještě normálně větráme.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: akva cca 650L

Príspevok od používateľa Tomasn »

vik_33 napísal:
Tomasn napísal:...jako osvetleni 3 * T 5....
jinak jsem se chtel zeptat na mnostvi odparene vody ? a naslednou vlhkost byte ?a jak ji resite ?
3x T5 je sakra málo :( ještě možná tak pro rybu, ale pro koráli musíš hodně přidat. Já mám AQ 100*60*60 a začínal jsem se 4xT5, pak 5xT5 a dneska mám 8xT5 a myslím, že je to teprve teď to pravé :)

Z mého AQ se denně odpaří cca 2L vody, vlhkost neřeším - plastová okna máme celoročně na mikroventilaci a kromě toho ještě normálně větráme.
jasne v lete v pohode ale v zime to asi nemi moc realne ne ? vetrat a topit kdyz je venku -+ 0 mam jednu nadrz ve ktere jsou namocne kameny a jede cast filtru aby se nastartovaly a uz stim je problem
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa David N »

Ahoj,já se taky přidám .
Nevím jestli je to možný ,ale ja dolévám každý den do akva cca 8l vody.
Chladím stále světlo jedním ventilátoremzPC v kterým je 7 T5 150cm dlouhejch. Akvárko má rozměry 170x55x55 ,přes den se topýtko nepouští ,ale v noci je zaplé jinak by spadla teplota .Teplotu držím v rozmezí 24 - 26 stupňů.
Ale asi něco můsí bejt stejně špatně, 8l to je stejně moc.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

David N napísal:...ja dolévám každý den do akva cca 8l vody.
....
Myslím si, že to odpovídá - máš mnohem větší plochu hladiny než já. K tomu ještě musíš připočíst to, že ventilátor nejenom chladí světla, ale určitě také "hýbe vzduchem" nad hladinou - to znamená další odpar ... A pokud Ti ještě nějaké čerpadlo čeří hladinu ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa David N »

Ok!
Dík za uklidnění.
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Tomasn »

vik_33 napísal:
David N napísal:...ja dolévám každý den do akva cca 8l vody.
....
Myslím si, že to odpovídá - máš mnohem větší plochu hladiny než já. K tomu ještě musíš připočíst to, že ventilátor nejenom chladí světla, ale určitě také "hýbe vzduchem" nad hladinou - to znamená další odpar ... A pokud Ti ještě nějaké čerpadlo čeří hladinu ...
jeste dotaz mate nekdo nejake zkusenosti ze zakrytim filtru ? popripade casti sprepadem ? mam pocit ze hodne k odparu dochazu ve skrapecce ...
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

dotaz

Príspevok od používateľa Tomasn »

mel bych dotaz ? nejak se mi zpozdila stavba akvaria .kameny mam namocen v nadrzi budouciho filtru a zapojene s kyblikovim filtrem a s bakteriemi , kdyz zacnu svitit muzu tam dat nejake korali ? jake by jste mi doporucili ?(ryby bych nechtel kvuli znecisteni) ,stim ze dofam z rozumne dobe vse predelam do velekeho akvaria.
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

nechapu

Príspevok od používateľa Tomasn »

na jeden prezentaci jsme narazil na toto , a mam pocit ze si to trosku odporuje tomu co jsem tady cetl a jelikoz se potapim tak s emi to taky nezda.

"Teplotu vody držíme okolo 30-ti stupnů Celsia. Při nižší teplotě jsou přírůstky korálů asi o 30% menší."

"Ve filtru i hlavní nádrži zajistíme minimální cirkulaci vody. Některé druhy korálů jsou schopni vydržet i větší proudění, není jim to ale moc příjemné. Někteří akvaristé musí zajišťovat větší proudění jen z důvodu lepší výživy korálů. To je nutno dělat jako nouzové řešení pokud v systému nefunguje vše zcela správně. "

"Živiny pro bakterie a korály: připravujeme výluh v množství 5 litrů najednou a dávkujeme cca 5ml/den pro 1000 l systém vody. Složení: 2 tabletky šumivého celaskonu, 3 tabletky šumivého multivitamínu, 1 tabletka b-komplexu, 30 tabletek na doplnění železa na přírodní bázi, 5ml Aminokyselin liquid 23000 MG, 100g Glukopuru, 50 ml „zázračné směsi“ (námi distribuované na český trh) - jde o směs velice účinnou, až se zázračnými účinky. Takto připravený roztok se pohybuje v částce mnohonásobně nižší nežli kupované preparáty a účinností je mnohdy předčí,Jako doplňková filtrace pro jiskru vody a stáhnutí žluté barvy z b-komplexu je použito aktivní uhlí v množství 0,5 litru (nikoli kila) na měsíc.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ma ta "prezentacia" aj autora?
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Tomasn »

Ceco napísal:Ma ta "prezentacia" aj autora?
narazil jsem na to tady a beru jako dost blbej zert
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=4480
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jde o tzv. turnovskou metodu a je tu o ní samostatné vlákno: http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1805
K teplotě vody : v přírodních podmínkách určitě na některých místech dosahuje teplota vody 30°C i více, ale proudění vody a tím i její okysličení je mnohem větší, než dokážeme v AQ zajistit. Tedy pokud nechceme mít AQ plné bublinek a tudíž oku nelahodící :(
Cirkulace vody: na korálových útesech v moři nemůže být o minimálním proudění ani řeči :shock: Já měl chvílemi pocit, že ten proud musí korály z útesu utrhnout. V AQ takového proudění ani nelze dosáhnout. Samozřejmě že jiné potřeby mají některé LPS ( např. euphyllia ) u kterých by mohlo příliš ostrým proudem dojít až k vytržení ze skeletu. Ale ani tak bych to "minimální cirkulací" rozhodně nenazval. Spíš bych řekl, že v nádrži je nutné zajistit dostatečné proudění. A to nejen kvůli výživě korálnatců a okysličování, ale i kvůli odplavování odpadních látek ...
V Turnově jejich metoda zjevně funguje a protože jí tu JardaH dostatečně popsal, tak má každý možnost jí vyzkoušet. Přesto já touto cestou nepůjdu, protože mi připadá, že je příliš závislá na konkrétních podmínkách.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Tomasn »

vik_33 napísal:Jde o tzv. turnovskou metodu a je tu o ní samostatné vlákno: http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1805
K teplotě vody : v přírodních podmínkách určitě na některých místech dosahuje teplota vody 30°C i více, ale proudění vody a tím i její okysličení je mnohem větší, než dokážeme v AQ zajistit. Tedy pokud nechceme mít AQ plné bublinek a tudíž oku nelahodící :(
Cirkulace vody: na korálových útesech v moři nemůže být o minimálním proudění ani řeči :shock: Já měl chvílemi pocit, že ten proud musí korály z útesu utrhnout. V AQ takového proudění ani nelze dosáhnout. Samozřejmě že jiné potřeby mají některé LPS ( např. euphyllia ) u kterých by mohlo příliš ostrým proudem dojít až k vytržení ze skeletu. Ale ani tak bych to "minimální cirkulací" rozhodně nenazval. Spíš bych řekl, že v nádrži je nutné zajistit dostatečné proudění. A to nejen kvůli výživě korálnatců a okysličování, ale i kvůli odplavování odpadních látek ...
V Turnově jejich metoda zjevně funguje a protože jí tu JardaH dostatečně popsal, tak má každý možnost jí vyzkoušet. Přesto já touto cestou nepůjdu, protože mi připadá, že je příliš závislá na konkrétních podmínkách.

kokal jsem na to a mam poct ze hodne z toho dela i to ze akva mam 700l a nesjou vnem skoro zadne ryby
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

každopádně škoda že je po něm :cry: Doufám že se Jardovi podaří ten šrumec okolo požáru rychle a zdárně pořešit a stvoří zase tak vyvedený dílo.Držim mu palce
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"