sarcophyton dělení

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
aky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 09 Aug 2008 16:10

sarcophyton dělení

Príspevok od používateľa aky »

zdravím všechy,mám dotaz.
koupil jsem si velký sarcophyton a po týdnu mi začal odcházet,udělala jse mu v noze díra a začal hnít.
tak jsem ho roztříha na 5 kusů a zbavil ho hniloby.kusy jse otvírají a rány po střihu jse zacelují.
chtěl bych jse zeptat čím a jak ho přidělat na kameny.Když dám volně gumičku tak když jse napumpuje tak mi příde že ta gumička jse prořízne.děkuji za rady
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tu gumicku musis skratka napnut tak "prmerene" :) mne sa osvedcilo vlozit kus koralu medzi 2 kamene a tie stiahnut gumickou proti sebe. Tlak bol rozlozeny na vacsiu plochu nez je plocha gumicky
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
aky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 09 Aug 2008 16:10

Príspevok od používateľa aky »

a můžu použít elektrikářské plastové stahovací pásky?po jaké době přiroste ke kameni
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

aky napísal:a můžu použít elektrikářské plastové stahovací pásky?po jaké době přiroste ke kameni
mužeš,já je s úspěchem používal na sarcophyton.Přirůstá podle toho v jakém je prostředí a co je to za druh.Pokud jsem jej nechal v klidné části bez masivního prudění(jen "vánek")tak do 14 dnů držel.
Používal jsem i omotání nití.To mi vyhovovalo ještě víc.Omotával jsem jenmě aby se při nafouknutí moc neprořezal.Nit klidně zaroste i do něj a nic se neděje.Pak jsem ji kleštičkama vytáhl jako steh.Výhoda byla že mi nehnil a neodpadával s podkladního kamene.U pásek se občas vysmekl.Musí být přichycen jen zlehka jinak v místě stažení dochází ke hnití a odpadne.
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Príspevok od používateľa Gerry »

chcem sa spytat...dnes som odrezal sarcophyton od stonky a klobucik som priviazal nitkov o kamen, zachvilu sa povytahoval a odrezana cast sa kus naklonila od skali ze je tak akoby naboku. Okrajom sa skaly dotyka a chcem sa spytat ci to vadi ze sa nedotyka celym spodkom skaly, ci sa aj tak prilepi na skalu??
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

i tak se prilepi.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ad sarcophyton.....

keby si vzal 1 vacsi kus, prehnal ho kuchynskym WeeS Teleshopping univerzalnym V-krajacom a nasypal do dostatocne velkeho akva... mas z neho po 3 mesiacoch asi tak 100 malych. Ten koral sa chyta absolutne bez problemov a skoro vzdy :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Gerry
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 13 Apr 2008 12:38
Bydlisko: Carlow, Ireland

Príspevok od používateľa Gerry »

dakujem pekne...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"