Tunze controller vs. Hydor Koralia

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Ondrej Tlach napísal:
shark napísal:Ondro - no je vidět že jsi takovej stream doma neměl a nemusel poslouchat :lol: jinak by jsi to co napsal Jrx pochopil.Pokud mu to dělá stejnej rachot jaqko mě tak se vubec nedivím.Já se zozhodl pro reklamaci a poékud mi ji neuznají tak to pak budu míchat sul i s kontrolerem :lol: tomu řikám rozežranost :roll:
shark - to ze mal niekto smolu a kupil vec ktora nieje v 100% stave nedava nikomu pravo spinit meno obchodnikovy u ktoreho to kupil, zakon vam dava niekolko moznosti ako problem riesit, vy ste si vybrali sposob ktory je aspon tu protizakonny.
to nemužeš myslet vážně co jsi napsal-pokud vím tak NIKOHO JSEME ANI JÁ A ANI JRX NEJMENOVALI tak kde jsi vzal že špiníme obchodníka tim že popisujeme co ty "šmejdy" co jsme nakoupili dělají za kravál.Pokud jsem si dosud všiml -popsali jsme co to dělá a vyřkli doměnku že jde nejspíš o zmetky určený na reklamaci!!!tak prosimtě neplácej hlouposti-docela jsi mě nasr....
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

navíc pokud se tedy budu držet faktu určených na toto vlákno---na hydor jsem neslyšel negativa
---Tunze i když mnohokrát vychvalované tak u streamú ma svoje mouchy o kterých je snad dobře vědět.(viz praskání držáků+zmiňovaný kravál)

je snad špatně na to poukázat?Hele včera mi osobně p.Berka potvrdil že se občas doveze celá várka co stojí uplně za prd a je na reklamaci.Dřív tomu tak nebylo-možná klesá kvalita výstupní kontroly :lol: nebo že by levná prac síla?
Naposledy upravil/-a shark v 05 Feb 2009 16:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

shark napísal:navíc pokud se tedy budu držet faktu určených na toto vlákno---na hydor jsem neslyšel negativa
---Tunze i když mnohokrát vychvalované tak u streamú ma svoje mouchy o kterých je snad dobře vědět.
prepac nemam cas ani energiu chytat sa za slovicka, staci aby si si precital od strany 3 tohoto vlakna prispevky a povedz mi este raz ze ste tu pisali recenziu na cerpadlo.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

naschval jsem si přečetl jak řikáš ty první 3 strany-no a nevidim nic neobvyklýho-první dvě strany se věnují zapojení a případné možnosti či pokusu kombinace tunze a hydoru.Na třetí je napsané které čerpadla mě a JRx ylobí.To je to co vadí? oky nenapíšu nic dalšího-tak?v poho-každej tedy nejlíp aby se spálil sám no-proč ne.Dál tohle vlákno neřešim :evil:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

shark napísal:navíc pokud se tedy budu držet faktu určených na toto vlákno---na hydor jsem neslyšel negativa
---Tunze i když mnohokrát vychvalované tak u streamú ma svoje mouchy o kterých je snad dobře vědět.(viz praskání držáků+zmiňovaný kravál)

je snad špatně na to poukázat?Hele včera mi osobně p.Berka potvrdil že se občas doveze celá várka co stojí uplně za prd a je na reklamaci.Dřív tomu tak nebylo-možná klesá kvalita výstupní kontroly :lol: nebo že by levná prac síla?
Sharku nerozčiluj se. :wink:
A navíc je to zvláštní, tady http://www.aquasmejkal.cz/ na e-shopu je průzkum/hlasování o značkách čerpadel kdo jakou značku používá a MOHUTNĚ vede TUNZE, je to zvláštní. Asi to je dříve koupeno a teď ta kvalita asi jde opravdu dolů. Jiné vysvětlení není!!! :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

"amerikanskije komponenty, ruskyje komponenty - všechno z Tchaj-wanu" :lol:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Chlapi, sak nebudte jak mali. Islo tu o konfrontaciu vyrobkov 2 znaciek. A negativna skusenost k tomu tiez patri. Ja pouzivam niekolko cerpadiel od Tunze a s vynimkou 1 drziaka na maly stream vsetko ok. Nazory sa roznia, ale malo by to zostat v rovine Tunze vs. Hydor a nie niekto vs. niekto iny.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Dříve jsem používal pouze Tunze. Nemám s touto značkou víceméně žádné negativní zkušenosti.

Nyní používám Hydor.

Ale i přes vesměs pozitivní zkušenosti (alespoň prozatím) jinou značku používat nehodlám. S Hydorem jsem spokojený na 100 %.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa Peter »

Len dodatok, mam aktualne uz tri mesiace nove Hydory 12 V -dvojky s waweboxom 2, maximalna spokojnost zatial, nehlucne, vsetko slape ako ma.Do noveho akva pridam este asi plus cerpadla c.4 ,tie dvojky maju predsa len slaby vykon.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa Marian Gross »

ja som mal 2x koralia 2 a s jedným som mal permanentný problém, že klepalo a dosť hlučne, musel som ho vypnúť
a zapnúť. Ale z predajne od chalanov v Žiline som dostal tiež upozornenie, že tie držia na tunze sa zvyknú lámať
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa JRx »

dodava sa k novym cerpadlam tunze6055 s modrou vrtulkou tato mriezka ochranna?

Obrázok

dakujem za odpoved.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa VF »

Ano, mřížka je součástí nového balení. Náhradní se dá objednat podle katalogu ND u příslušného dovozce.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa JRx »

dakujem VF.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Tunze controller vs. Hydor Koralia

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Tak po roku užívania Koralie mi odišiel predný kryt a čerpadlo začalo chytať spätných chod, musel som ho zapínať a vypínať, pokým nenaskočilo poriadne. Keď k tomu pripočítam obmedzenú natáčavosť, tak už asi koraliu nie.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"