Tunze controller vs. Hydor Koralia

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ja to fakt nechápem mal som ich 9 a nehučí ani jedno.Daj hlasnejšie bednu :D
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jak řikám-doufám, že se stiší( ikdyž tomu moc nevěřim) :cry:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

to shark
uvidime:
- mozna sa to zlepsi - optimista
alebo
- mozna vysla na svet nejaka huciaca KOMBAJN seria ;( - pesimista
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Pepin napísal:
JRx napísal:Ahoj Lukas tak som dal na teba...
kupil som najlepsi na trhu TUNZE a strasne som sklamany :(
huci to jak kombajn, ten stream ked je zregulovany na minime tak ho pocut zo vsetkych cerpadiel co mam najviac :(
ide hlucnejsie nez HYDORka, hlucnejsie nez v odpenovaci Ehaim a hlucnejsie nez grungfos (tu bez debaty)

mam 6105
s multicontrolerom stiahnute na minimum 30% na zdroji stiahnute stym regulatkom a este ku tomu iba 15V jumper

asi mam vadny kus?
ked som to rozobral - nove a pozrel som vrtulku tak na rotore bola voda - je to normalne?
tiez tam boli asi 3kvapocky v tom priestore....
nedá mi to musím reagovat
Ve vodě čerpadlo určitě nebylo je to zkondenzovaná vlhkost na silikonové vazelíně
(změna teplot při dopravě a je to u každého čerpadla Tunze) já tu krabičku nikdy nerozbaluju a už vůbec bych si nedovolil někomu prodat použité čerpadlo nebo snad reklamované čerpadlo!!!!!!!!!!!.Jinak největší hovadina je čerpadlo rozebírat před zapojením. Tunze uvádí,že cca po 2 týdnech se hlučnost sníží až se zaběhne, nezapomněl jsi na magnet nalepit plastové čočky to hlučnost docela sníží,a doufám,že jsi neotřel tu vazelínu z magnetu rotoru..
Musim se pripojit k diskusi na tema hlucnosti Tunze cerpadel, je pravda, ze u mne ze 4 ks typ 6101 me jedno take huci jako kombajn. Dela to od novoty, bude se muset vyreklamovat. Akorat nechapu co Pepin zduraznuje za nalepeni nejakych plastovych cocek na magnet. Ja jsem nic nelepil a ani by me nenapadlo, ze mam neco lepit u noveho cerpadla a to neberu v potas uzivateske manualy ve spanelstine, nemcine apod. Navic v prislusenstvi zadne plastove cocky nebyly ani u jednoho cerpadla. Diky za odpoved ohledne lepeni plastovych cocek.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

u tychto 6105 boli take plastove pologulky a nalepovali sa na magnet na tu cast kde sa to dotyka skla - zvnutra aj z vonka aby sa odhlucnili vibracie.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Aha, tak to jsem spatne pochopil, jedna se tedy o magneticky drzak cerpadla. Tak to sorry.
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

JRx napísal:u tychto 6105 boli take plastove pologulky a nalepovali sa na magnet na tu cast kde sa to dotyka skla - zvnutra aj z vonka aby sa odhlucnili vibracie.
JJ tak to je. Taky jsem je tam lepil a mi jede tichučko. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak je to 10 dní co mi to maká v AQ.Zatim neni změna k lepšímu a naopak mě ten rachot čím dál víc se.. :evil:
Docela by mi bodlo kdyby se mi ozval někdo kdo to má doma abych to mohl porovnat.Muj pocit je reklamace -protože pokud je todle normální tak vidim Tunze jako pěknej šmejd co se týká tohodle výrobku.
Tak tedy je tady někdo kdo má doma stream 6105? ne samozřejmě extremně daleko - abych to mohl skouknout.Moc prosím aby se někdo našel :(
Na nejnižší (tj 3000L)výkon to dělá kravál několikrát víc než marea co dá 6000L.Nedá se u toho fakt sledovat televize a to nejsem nijak extra citlivej na randál.Běží mi to s controlerem a to jak to mění pravidelně výkon je samozřejmě po třeba hodinovým vynuceným poslechu u filmu či správ dost na nervy.
Skoušel jsem jej nechat běhat jen tak že jsem jej držel v ruce a rachot je neustále.Samozřejmě míň ale ne tak že bych byl spokojenej.Zatim jsem byl na nátlaky rodiny přinucen dát mezi magnet a sklo bublinkový igelit do kerýho se balí křehký věci.toto utlumení nestačí a tak navíc po 20.00 navíc musím stream uplně vypnout nebo alespoň zmačknout controler a zvolit tim pauzu na krmení a je na čas klid. :evil: :evil: :evil:
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Sharku, to fakt dělá takový kravál? Já teda používám 4x hydor koralia a 1x TUNZE Turbelle®nanostream 6045, já vím, že to není to samé, ale mi se zdá tižší než ty hydory. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

muj pocit je takovej že mám asi špatnej kus-doufám že je to tak a ne že to tak má rachotit.Jinak ten nano jemenší - nano stream jsem několikrát viděl a slyšel jsem jak potichounku jede tak jsem tak nějak předpokládal že to nebude dělat randál ani při větším výkonu.Samozřejmě jsem počital s větší hlučností adekvátní výkonu ale toto mě opravdo vyděsilo a to doslova :cry:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

musis byt trpezlivy a cakat mesiac :)
tiez cakam, a snivam o vrtulnikoch ze odletia a kombajnoch ze skonci sezona.....
a o tom ako to dodatocne odhlucnim vymenou tych plastovych cociek...
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

JRx napísal:musis byt trpezlivy a cakat mesiac :)
tiez cakam, a snivam o vrtulnikoch ze odletia a kombajnoch ze skonci sezona.....
a o tom ako to dodatocne odhlucnim vymenou tych plastovych cociek...
tieto vase narazky my pridu ubohe, vsak ked s tym nie si spokojny vyber z akvarka zabal naspat do krabice a chod vratit, nechapem ako mozete naskierat obchodnika z toho ze nieco hrkoce, co to on sklada za regalom v sklade?
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Ondro - no je vidět že jsi takovej stream doma neměl a nemusel poslouchat :lol: jinak by jsi to co napsal Jrx pochopil.Pokud mu to dělá stejnej rachot jaqko mě tak se vubec nedivím.Já se zozhodl pro reklamaci a poékud mi ji neuznají tak to pak budu míchat sul i s kontrolerem :lol: tomu řikám rozežranost :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Ja mam 2x Hydor koralia. 4-ku a 3-ku (bez kontrolera, zapnute nonstop). Prakticky ich nepocut a som spokojny.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

shark napísal:Ondro - no je vidět že jsi takovej stream doma neměl a nemusel poslouchat :lol: jinak by jsi to co napsal Jrx pochopil.Pokud mu to dělá stejnej rachot jaqko mě tak se vubec nedivím.Já se zozhodl pro reklamaci a poékud mi ji neuznají tak to pak budu míchat sul i s kontrolerem :lol: tomu řikám rozežranost :roll:
shark - to ze mal niekto smolu a kupil vec ktora nieje v 100% stave nedava nikomu pravo spinit meno obchodnikovy u ktoreho to kupil, zakon vam dava niekolko moznosti ako problem riesit, vy ste si vybrali sposob ktory je aspon tu protizakonny.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"