voda z mora?

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

sewas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07 Jan 2009 17:48

voda z mora?

Príspevok od používateľa sewas »

Ahojte, rad by som si zalozil morske akvarium a tak ma napadlo ci namiesto tej miesanej vody mozem pozit realnu morsku.. ?? ja viem znie to hlupo ale ako absolutny amater som si neni isty v nicom.. (morsku vodu mam dostupnu.. samozrejme) dik za radu.. hmm a tak mam napada ci to nebude treba nejako inac filtrovat.. ?? kazdopadne dik za odpoved
Používateľov profilový obrázok
moře
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 29 Júl 2008 10:14
Bydlisko: Frýdek-Místek

Príspevok od používateľa moře »

Použít se určitě dá, ale záleží odkud je. Jestli ji máš někde z "přístavu", tak to asi nic moc, co myslíš???? :lol: A filtraci budeš muset mít!!! Když si uvědomíš, že v moří na jednu rybu připadá hektolitry vody a to nemluvě o ploše dna, tak ve tvém akva by to bez filtrace nefungovalo. :wink:
Měl jsem moře, musel jsem ho prodat, ale chci ho znovu!!!!
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

filtrace je nutna v kazdem pripade jak je jiz vyse napsane.. voda jde pouzit ale z ktereho more mas dostupnou vodu? a samozrejme ne z pristavu dobra poznamka viz vyse..
sewas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07 Jan 2009 17:48

Príspevok od používateľa sewas »

aha dik, mame tu v okoli aj cistejsie miesta ako pristav :lol: .. pripada mi to jednoduchsie ako miesat niekolko dni vodu..(toho som sa najviac obaval) je mi jasne ze to treba najprv prefiltrovat apotom pouzit, inac s tym filtrovanim som to myslel tak ci na tu real morsku vodu nebudem potrebovat nejaky iny druh filtrov ale asi nie.. vyzera to tak ze sa do toho teda pustim... a dik :)
sewas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07 Jan 2009 17:48

Príspevok od používateľa sewas »

som kusok od glasgowa je tam norsky kanal 7km, (norske more 40km na druhej strane edinburgh) a vysie atlantik asi 140 - 160km ale to sa mi uz zda daleko.. inac to ma tiez napadlo ako dobre je ta morska voda premiesana.. mozno bude malo slana :) bojim no..
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Naber vodu,ohřej na 25 st.C , vraž tam hustoměr a uvidíš co ti to ukáže (nebo zajít k někomu,kdo už moře má a konzultovat). :wink:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
kacus99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 29 Mar 2008 20:50

Príspevok od používateľa kacus99 »

Klidně do toho di. Ale vodu ber dál od břehu a z větší hloubky. Je tam stabylnější prostředí a voda není kalená příbojem. Filtraci bych neřešil vůbec. Udělal bych akvárium a další nádrž jen s živými kameny. Vodu bych měnil kontinuálně, případně jednou týdně.
Věci neznalý amatér.
sewas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07 Jan 2009 17:48

Príspevok od používateľa sewas »

Ano dakujem, zhodou okolnosti som sa uz dopatral na koren veci, a zistil ze obe vody maju svoje vyhody aj nevyhody.. morska ma vraj biologicky dolezitu koncetraciu organizmov vcetne vitaminov a nzymes, pigments, amino acids, antibiotics and toxins.., ale naproti tomu je tam kopec tychto "veci" prebytocnych pre akvarium a pomerne sa rychlo opotrebuje (zomiera) a (znecistuje filter) je teda potrebna castejsia vymena.. (20-30% mesacne pisu) mixovana voda ma vecsiu zivotnost a obsahuje vsetko potrebne pre akvarium (vymena sa da vraj osidit trosicku -5% mes)-> ale to uz viete.. :lol: existuju dokonca systemy na real alebo mixed vodu zvlast - idem to preskumat este 8) http://www.wetwebmedia.com/seawater.htm kto ma zaujem o tie informacie- je tam toho viac
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

mozno by som na tvojom mieste pouzil aj vodu z mora a aj morsku vodu, ktoru si pripravis z morskej soli a pouzit to asi v pomere 1:1
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"