Moje nová 430 ka.

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

amsi vzdavas to moc rychlo, "důvod samozřejmě opět nenajdu" sam si napisal ze ze si na akva nemal cas takze dovod je niekde tam...
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Príspevok od používateľa Wind »

Amsi,nezdavaj to.Tvoje rozhodnutie nerobit nove akva a nechat vsetko v starom ako bolo doteraz sa mi pozdava ako aj tvoje rozhodnutie,neinvestovat dalej ani korunu.Na tvojom mieste necham nadrz o takom osadenstve a technike "vyzriet",robit len pravidelnu udrzbu (stierkou prec riasy,vymena vody...).Podla mna prilis casto do nho babres a zabudas si ho uzivat.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

neblbni a udělej si čas na akva ,kašli zatím na tvrďáky a nechej zbytek obsady se s tím poprat ,jenom vyměň 50% vody a změř parametry a ostatní nech přírodě - není možné ,že se ti to nevzpamatuje a bude z toho zase akva radost pohledět ...
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

Amsi-Chyběl bys nejen na REEFu. Rozhodni se pro moře.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

To amsi - wind, kominik a BODLOK maji pravdu nech osadku takovou jakou mas.. nerypej do toho a jen men vodu. vse ostatni se ukaze samo .. taky mi ted zniceho nic odesli cca 2-3 koraly a zniceho nic se mi udelali zpet sinice, a nevim proc hodnoty sou oky, voda se meni , vse je vymenene tak nevim..sem z toho spatnej ale co se da delat.. je to proste tak..

Nezanevri na akvaristiku je to to nej hoby co muze byt :-)

Reefforever :-)
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Tak aj ja sa pridam, nema zmysel hadzat flintu do premiera. Aj ja sa trapim s problemamy. Ono je tu par fakt machrov, ktory chyby nerobia, ale asi medzi nich nepatrime :lol: Ja som sa vylizal z jednej havarky a teraz sa trapim z dalsou, aj ked uz podstatne mensou. Chce to len najst si svoj idealny system a toho sa drzat. Hlavne je, aby som mal z mojho reefovania radost a tu mam aj vdaka ,,spoluhracom,, ako je amsi.
Jednu vec som si vsimol, niekedy si nahovaram, ze najlepsim riesenim problemu by mala byt veeelka investicia, ale nemusi to byt pravda. Staci, ze opakovane robim jednu blbost, ktoru si ani neuvedomujem, a vsetka snaha je v prdeli :oops:
Dano
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

Posledni tva slova se mi libila a je to tak... jedna chyba a vsechno v ...
Dvakrat myslet jednou konat, a jak rikas najit si to co akva vyhovuje a nervat zbytecne prachy do neceho ikdyz vis ze to nema smysl.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

Hodně problémů lze řešit tímto - volit druh a systém AQ v takovém rozsahu,který mi dovolí znalosti,finance a v neposlední řadě čas.I když je možné instalovat techniku,která částečné akvaristu nahradí,"osobní dohled"je nutný.
Myslím,že AQ s pěknými "měkkými",disk.sasankami....určitě uspokojí a má menší nároky "na všechno.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

BODLOK napísal:Myslím,že AQ s pěknými "měkkými",disk.sasankami....určitě uspokojí a má menší nároky "na všechno.
Vystihl si to presne..
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Príspevok od používateľa amsi »

No jo no, zabíjet to nebudu :D Korály bych ještě pochopil, ten žlutý se v podstatě neotevřel od doby co jsem ho koupil, ale Eufilie byla v pohodě ,to samo Heliofungie :cry: Spíše mě štvou ty ryby. Já jich míval fakt hodně, až možná fakt neůnosně,jak někteří psali, ale teď je to skoro prázdné. A do těch ryb není vidět, včera jsem vyhodil C.Lorikulu dva roky jsem se na ni těšil a užil jsem si ji kolik???? dva měsíce ??? :cry: :cry: :cry: zas mi to přišlo, že má v sobě nějaké parazity, nebo ulovená jedem , protože normálně žrala a hubla až dohubla ........
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

Často na REEFu čtu-mám v AQ ty a ty ryby /vzhledem k velikosti konkrétního AQ / hodnotím již "přerybněno".Přesto za nějaký čas čtu-jedu pro pěkné ryby do Polska,Rakouska Česka...nehodící se prosím škrtněte.Dobře prosperující AQ je o tom,abychom s citem a správně zvolily rovnováhu mezi bezobratlými a rybami. To se bohužel často porušuje.
Problémy s mortalitou ryb vidím vpouštění nových "nákupů"přímo do AQ.Nevím kolik z nás má karanténní nádrž a používá ji.Já ji nemám a proto žádnou novou rybu neplánuji,místo by ještě bylo,ale mám obavy,abych nedopadl zle,nedobře.
Ale přesto-jak já bych chtěl nějakou pěknou,samozřejmě rybu.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

amsi napísal:A do těch ryb není vidět, včera jsem vyhodil C.Lorikulu dva roky jsem se na ni těšil a užil jsem si ji kolik???? dva měsíce ??? :cry: :cry: :cry: zas mi to přišlo, že má v sobě nějaké parazity, nebo ulovená jedem , protože normálně žrala a hubla až dohubla ........
To mas pravdu, chov morskzch ryb je 100x tazsi ako chov koralov. 1 den pekne zeru, druhy den uz plavu hore bruchom. Dopyt a konkurencia u exporterov a importerov sa zvysuju, tym padom rastie obrat a klesa kvalita. Na splnenie kvot si cmoudi musia pomahat chemikaliami (ked nie kyanidom, tak aspon nejakym menej skodlivym anestetikom), exporter/importer nema cas na poctivu karantenu - ryby vykupe v nejakom antibiotiku, bali a posiela hned dalej. To vystresovanu rybu dorazi. A ak nie, prvotne poskodenie organov vedie k ich postupnemu zlyhaniu a ryba chcipne po par tyzdnoch "uspesneho" chovu. Nehovoriac o vycerpavajucom hladovani pocas celej transportnej procedury.


Predtym sme hovorili o tzv. bezpecnych a rizikovych exportnych lokalitach. Dnes uz hovorime len o dobrej alebo zlej varke ryb. Pomaly kazdy import uz je loteria.
Používateľov profilový obrázok
perkula
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 12 Okt 2008 18:39
Bydlisko: Ostrava Vratimov

Príspevok od používateľa perkula »

Amsiku nebeč zajedeme do Pl,a kupime ryby nove :lol:
Mě též odešel hepatus po 14dnech :cry:
Koraly co ti nejedu přemistíme ke mě a uvidíme :P
měl jsem moře, už nikdy,ale bohužel je to jak droga!!začínám znova.

http://www.youtube.com/watch?v=uvxQebMjhAs&feature

www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2765
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

To Perkula-pokud má AMSI v AQ problémy tak nákup nových ryb je špatné řešení.Já bych AQ dal čas-pak a ještě velmi uváženě postoupil dál.AMSI byl můj první vzdálený přítel na REEFu /spor o obrázek bodloka/z jeho posledních příspěvků usuzuji,že se dost trápí,tak také potřebuje čas k řádnému promyšlení co dál. Kdyby zanechal moř.akvaristiky tak by mě to mrzelo!! Nejisté investice do AQ teď raději ne.
AMSI držím palce- REEF JE PRIMA !!
Používateľov profilový obrázok
perkula
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 12 Okt 2008 18:39
Bydlisko: Ostrava Vratimov

Príspevok od používateľa perkula »

Hele Bodločku Amsi mě dobře zná,a ví že je to jenom provokačka :P
Každa ztráta života je bolestivá,a ještě navíc když nevíme proč,tak to nakakne ještě víc :cry:
měl jsem moře, už nikdy,ale bohužel je to jak droga!!začínám znova.

http://www.youtube.com/watch?v=uvxQebMjhAs&feature

www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2765
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"