Mangrovova filtrace

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa zencakd »

já myslím, že simulovat doma něco tak komplexního jako je moře je samo o sobě střelené. Dopředu víme, že tak jako v přírodě to nikdy neuděláme, kdykoliv se může cokoliv podělat, stojí nás to hrozný prachy a přesto do toho jdeme. Takže naše uvažování už v principu není racionální :mrgreen: Tím pádem diskuze jestli mangrovník v obýváku ponořený do slané vody má smysl nebo je podle mě mimo :P .

Mně na moři baví simulovat a zjišťovat jak to všechno funguje dohromady. Zatím koukám na 20kg živých kamenů a každý den mě fascinuje, když objevím nový druh červa, houby, šneka a já nevím čeho ještě co neumím pojmenovat. Biotop s mangrovníky k moři patří. Nejde o export dusičnanů, jde o nový kus biotopu k pozorování, koumání a přemýšlení. Je to stejné jako důvod, proč lidé lezou na Everest - prostě tam je :-)

David
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Roman »

sorry ale v mori su aj delfiny a kosatky a nikto z nas si ich doma do akvarka necpe....

vacsina mangrovnikov su stromy dorastajuce vysku a sirku vyse 3metre, co s tym ked ti korene zacnu roztlacat akvarko ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
zencakd
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 17 Okt 2009 13:53
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa zencakd »

Navzdory mnohým skeptikům jsem si ještě ve státech koupil 10 sazenic mangrovníku červeného. 5 doutníků jsem připevnil na tyčku pomocí pásky na roubování tak, aby 1/3 byla ve vodě a zbytek pod. Zbylých 5 jsem zapíchl do DSB.

Už na letišti směrem tam mě všude důkladně kontrolovali, tak jsem sazenice strčil normálně do kufru (netušil jsem jestli mi je vyhodí nebo ne). No, bál jsem se, že to nerozchodí, ale po 3 týdnech pěkně koření, brzy snad vylezou i listy.

Za 50 centů za kus je do dobrá zábava :mrgreen:

David
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Michal S »

když by někdo měl zájem tak mám 6 kusů rostlin jsou 3 roky staré a jsou asi 40 cm vysoké. Semena byly dovezené z egypta.
Když by někdo měl zájem vyměnil bych je třeba za pár odlomku sps.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Lukáš »

Neviem ci sa chystas na stretko k Adrianovi - ked ano, prines prosim 1-2 sadenicky.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Michal S »

bohužel na střetnutí se nechystám :cry:
morskeaqva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Jún 2011 07:31
Bydlisko: Bohumin
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa morskeaqva »

Dobry den mangrovy je přirodni filtrator proto je škoda že ho mnoho lidi nepoužíva :D

pro inspiraci 8)

http://www.youtube.com/watch?v=fKQZHcPD ... re=related
morskeaqva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Jún 2011 07:31
Bydlisko: Bohumin
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa morskeaqva »

Roman napísal:sorry ale v mori su aj delfiny a kosatky a nikto z nas si ich doma do akvarka necpe....

vacsina mangrovnikov su stromy dorastajuce vysku a sirku vyse 3metre, co s tym ked ti korene zacnu roztlacat akvarko ??

Tak kořeny zastřihnu, až tak rychle mangrovy nerostou :D
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Roman »

si snad robis prdel...

mangrovnik je vsetko len ne filtrator a zastrihavanim korenov ten rast urcite regulovat nemozes, vlastne mozes..ale iba raz
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa rybka »

Romane, u mangrovníku "Made in China" a plastových rybiček stejné produkce můžeš úplně vše :lol: Filtrační schopnosti mangrovníku jsou téměř nulové, rychlost přírůstku organické hmoty u této rostliny je ixsetkrát nižší než množství odpadních látek vyprodukovaných každým akváriem. Těm kecům můžou věřit jen zmanipulovanci obchodníka z konkrétní oblasti Olomouckého kraje :roll:
morskeaqva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Jún 2011 07:31
Bydlisko: Bohumin
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa morskeaqva »

[quote="rybka"]Romane, u mangrovníku "Made in China" a plastových rybiček stejné produkce můžeš úplně vše :lol: Filtrační schopnosti mangrovníku jsou téměř nulové, rychlost přírůstku organické hmoty u této rostliny je ixsetkrát nižší než množství odpadních látek vyprodukovaných každým akváriem. Těm kecům můžou věřit jen zmanipulovanci obchodníka z konkrétní oblasti Olomouckého kraje :roll:[/quote
Dobry den,no ja osobně na ně nedam dopustit.Me aqva je 300l, měl jsem tam 7 mangrovu a vše šlapalo ale pak kolega chtěl tež tak jsem mu 6 dal a po čase mi lehnul komplet reef :? tak asi na tom něco bude. :?:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Luděk »

Asi jo :D :D :D
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Roman »

tak to ja mam lepsiu story. Mal som velke 400l akva a jedno male 15l mini, v tom mini som mal jeden mangrovnik. Po case som mini aj s mangrovnikom vyhodil a neuveris, to 400l akva mi lahlo.

Zazracna filtracna schopnost mangrovnikov zjavne zasahuje aj cez panelove steny, pac to 400l bolo v obyvacke a mini v uplne inej miestnosti !!!
V tom bude asi nejake fengsui
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
morskeaqva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 22 Jún 2011 07:31
Bydlisko: Bohumin
Kontaktovať používateľa:

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa morskeaqva »

Roman napísal:tak to ja mam lepsiu story. Mal som velke 400l akva a jedno male 15l mini, v tom mini som mal jeden mangrovnik. Po case som mini aj s mangrovnikom vyhodil a neuveris, to 400l akva mi lahlo.

Zazracna filtracna schopnost mangrovnikov zjavne zasahuje aj cez panelove steny, pac to 400l bolo v obyvacke a mini v uplne inej miestnosti !!!
V tom bude asi nejake fengsui
:lol: jo jo když si vemeš že jsem dal kolegovy cca 100l vody na založeni jeho aqva + 6 mangrovu tak už se pak neni čemu divyt a jak sem dal asi před rokem na založeni 80l tak to šlo bez problemu.

tak dobrou :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Mangrovova filtrace

Príspevok od používateľa Roman »

tvoje príspevky síce nechápem ( a asi nie som jediný) ale budiž....

suma:
1. mangrovníky sú pekné a zaujímavé, o tom žiadna polemika
2. ich rast je pomalý a spotreba dusíka a fosforu je tak malá, že ich filtračná schopnosť je marginálna, priam nulová
3. ich údržba keď prerastú možnosti akvária je obmedzená, prakticky nemožná a jediná cesta je taký mangrovník vyhodiť

ich využitie v morskej akvaristike je skôr ako atypická dekorácia a habitat pre niektoré druhy živočíchov než fitrátory

Môžeš s tým nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko čo s tým môžeš robiť.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"