Zalozeni cca 300L AQ

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak po víc než roce přidávám fotku akvária, není to úplně co bych si představoval LPS a měkké korály nejsou problém rostou, ale SPS korály mi prostě nejsou po dvou měsících mi vždy vyblednou a navíc skoro vůbec nerostou, můj názor je, že nejdou protože hladový, protože mám moc čistou vodu NO3 mám neměřitelné salifert testem PO4 0,02-0,04 ostatní parametry Ca 420-440, Kh 8-9, Mg 1300. Myslím si že mám moc čistou "sterilní" vodu v akváriu, dusičnany skoro žádné a tudíž korály nemají co žrát dávám sice reef booster jednou týdně jednu ampuli ale v tom nevidím žádnou změnu potřeboval bych prostě podle mě nějak zvýšit NO3 ale nevím jak nebo nějak dostat živiny pro SPS do vody. Možná je to i odpěňovačem mám grotech reef octopus SSS-2000 je to do 1500l a můj objem je cca 500l takže je možný, že vyhází i to co nemá, moje spotřeba NaHCO3 abych udržel Kh mezi 8-9 je kolem 25 gramů na den pokud vypnu ballinga spadne mi Kh o 1,5 stupně za den to mám odzkoušeno ale zdá se mi to hrozně moc na to kolik toho v akva mám tak už fakt nevím kam to mizí zkusím ještě vypnout odpěňovač na jeden den jestli i potom bude spotřeba tak velká. Možná že i peletek bych mohl trochu ubrat abych zvýšil trochu dusičnany ve vodě mám jich tam asi 1L na mých 500L vody a dost vysoký průtok asi 1500L/h když mám menší tak se peletky moc nehýbou. Nevím co s tím přijde mi jak když akvárium ani po roce ještě pořádně nenaběhlo nedělá se mi ani pořádně vápenka, jen sem tam někde flíček.
Prílohy
IMG_0308.JPG
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Ještě fotky filtrace je tam odpěňovač jak jsem psal SSS-2000 filtr s kemirou asi 400g průtok cca 400l/h a peletky cca 1L průtok 1500L/h a punčocha se silicarbonem to je všechno.
Prílohy
IMG_0310.JPG
IMG_0309.JPG
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa rybka »

Asi se nedostavíš na setkání, takže trochu chemie:
KH je obsah hydrogenuhličitanů vápníku a hořčíku, sodou zvyšuješ alkalitu nikoliv KH; přestaneš a rychle to spadne - tady narovinu vede vápenný reaktor. Celkem snadnou pomocí je zvýšení dGH pomocí síranu hořečnatého. Toto mám ale ve stadiu ověřování, takže zatím nemůžu pouštět do světa, co je ideální.
dGH okolo 30°N snáší všichni mnou chovaní korálnatci a KH již nepadá nijak intenzivně (max. 0,1°N/den), dGH 70°N nesnáší měkcí korálnatci a SPS konečně ožijí. dGH okolo 100°N bojkotují kožnatí korálnatci i symbiotické Gorgonie, nastupuje růst "Goldenalgae" (řasa podobná sinicím) a SPS jsou ve svém živlu (tedy myšleno Acropory, LPS jsou na pokraji stávkování).
Standard dGH pro mořskou vodu je málokdy uváděn, tato hodnota velice kolísá. Izraelci v Rudém moři uvádí cca 15°N dGH (Eilat), v egyptském Sharm el Sheiku jsem na pobřeží naměřil hodnoty okolo 40°N.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Takhle třeba vybledla acropora po zhruba dvou měsících.
Prílohy
když jsem jí přinesl domů
když jsem jí přinesl domů
po 2 měsících
po 2 měsících
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

rybka napísal:Asi se nedostavíš na setkání, takže trochu chemie:
KH je obsah hydrogenuhličitanů vápníku a hořčíku, sodou zvyšuješ alkalitu nikoliv KH; přestaneš a rychle to spadne - tady narovinu vede vápenný reaktor. Celkem snadnou pomocí je zvýšení dGH pomocí síranu hořečnatého. Toto mám ale ve stadiu ověřování, takže zatím nemůžu pouštět do světa, co je ideální.
dGH okolo 30°N snáší všichni mnou chovaní korálnatci a KH již nepadá nijak intenzivně (max. 0,1°N/den), dGH 70°N nesnáší měkcí korálnatci a SPS konečně ožijí. dGH okolo 100°N bojkotují kožnatí korálnatci i symbiotické Gorgonie, nastupuje růst "Goldenalgae" (řasa podobná sinicím) a SPS jsou ve svém živlu (tedy myšleno Acropory, LPS jsou na pokraji stávkování).
Standard dGH pro mořskou vodu je málokdy uváděn, tato hodnota velice kolísá. Izraelci v Rudém moři uvádí cca 15°N dGH (Eilat), v egyptském Sharm el Sheiku jsem na pobřeží naměřil hodnoty okolo 40°N.
No neuvedl jsem, že jedu ballinga kde mám v kanistru se 4L RO vody rozpuštěno 336g NaHCO3 na jednom kanále a na na druhém mám 4L RO vody a v něm 100g NaCl free a k tomu 672g MgSO4 x 6H2O takže já doplňuju taky ten síran v poměru 1:2:0,3 soda:síran:NaCl free. ale v tom kanistru co mám síran a NaCl free se mi to nějak začíná srážet nebo usazovat nebo co vždycky když to rozmíchávám tak dávám 4L RO vody zahřeju jí topítkem tak na 30 stupňů pak dám NaCl free 100g rozmíchám a pak 672g Síranu a zase to rozmíchám když to mám takhle ohřátý tak se to rychlejí rozpustí ale potom čerpadla mám v garáží za akváriem a tam je v noci klidne i 5 stupňů jenom tak nevím jestli to není tou nízkou teplotou že se to pak zase v tom kanistru vysráží nebo to dělám špatně?
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Jinak třeba montipory plátový mi rostou docela rychle za čtvrt roku přírůstek tak o 2 cm okraj jenže taky ztrátily barvu a navíc to co přirostlo tak to je skoro bílý, trvá to hrozně dlouho než se to zbarví.
Jinak na sraz bych jel hrozně rád, ale buď bych musel někoho vzít já nebo někdo mě abych jel sám to se mi moc nevyplatí, ale kdo ví třeba mi to nedá a pojedu i sám.
Prílohy
když jsem jí přinesl
když jsem jí přinesl
po 4 měsících
po 4 měsících
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

rybka napísal:dGH okolo 30°N snáší všichni mnou chovaní korálnatci a KH již nepadá nijak intenzivně (max. 0,1°N/den), dGH 70°N nesnáší měkcí korálnatci a SPS konečně ožijí. dGH okolo 100°N bojkotují kožnatí korálnatci i symbiotické Gorgonie, nastupuje růst "Goldenalgae" (řasa podobná sinicím) a SPS jsou ve svém živlu (tedy myšleno Acropory, LPS jsou na pokraji stávkování).
Standard dGH pro mořskou vodu je málokdy uváděn, tato hodnota velice kolísá. Izraelci v Rudém moři uvádí cca 15°N dGH (Eilat), v egyptském Sharm el Sheiku jsem na pobřeží naměřil hodnoty okolo 40°N.
Já tohle ale stejně nemám čím změrit.
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa klaun22 »

Zas tak sterilní to nemáš , když salarius má pěkně kulaté bříško, asi to bude někde jinde
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

to má po granulich rybam docela dopřávam z těch mám taky radost ty mi jdou dobře jsou vyžraný pěkně ale toho co chybí SPSkám se salarias asi moc nenažere :)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa rybka »

Neřeší náhodou Ballingova metoda přidávání hořčíku v chloridové a síranové formě v poměru 88,8 a 11,2% :?: To abys dávkováním hořčíku nesrážel vápník a nevyráběl sádrovec :roll:
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

asi by to tak mělo být já nevím nejsem chemik a způsobů jak dělat ballinga je víc, a nevím který přesně je ten nejlepší správný.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa amsi »

pokud je více balingů, tak určitě funguje ještě každý způsob na každé nádrži nějak jinak .... ať je to složitější :wink:
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

tak jsem se rozhodl pro odzkoušení přípravku REEF SOLUTION od ecotech marine a chci se zeptat na vaše zkušenosti s dávkováním kdo to používáte mám dávkovat na moje zatím málo zatížené akvarium dle návodu? Jsem si objednal na zkoušku jen 225 ml a když jsem četl to dávkování tak to vychází na mých 500l někde na 27 ml denně tak to mám tak na týden :D to je docela hustý za 300 kč s poštovným za 500 :D kolik dávkujete vy kdo to používáte?
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa JRx »

Draceksopticek napísal: .....
No neuvedl jsem, že jedu ballinga kde mám v kanistru se 4L RO vody rozpuštěno 336g NaHCO3 na jednom kanále a na na druhém mám 4L RO vody a v něm 100g NaCl free a k tomu 672g MgSO4 x 6H2O takže já doplňuju taky ten síran v poměru 1:2:0,3 soda:síran:NaCl free. ....................
takze rybkov HK buffer je 1:2 ale nie na vahu ale na sypny objem
ak to chces vazit tak spravne je to tako:
NaHco3 - 336g
Mgso4 x 7h20 - 493g (alebo ak pouzijes bezvodny MgSO4 = 240g)

pre tvoj 6h20 som to neratal....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa rybka »

Reef Solution (i když od od jiné firmy???) od Ecosystemaquarium jsem dávkoval v množství 20 ml/týden do systému s 800 litry vody. Při vyšším dávkování se projevil růst zelených vláknitých řas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"