Zalozeni cca 300L AQ

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Ahoj všichni reefaři jsem tu nový, ale už asi 14 dní pročítám net ohleně informací o mořské akvaristice chtěl bych si totiž založit jedno takové mořské AQ ale ještě nevím jestli mám jít jen do nějakého nano konkrétně tohle 105L http://www.morske-akvarium.cz/more.html nebo do toho skočit a rovnou založit nějaké větší moje představa byla cca 300L AQ 115 x 60 x 50 cm s jedním přepadem a dvěma otvory pro návrat vody do AQ a pod akvárium asi třikomorovou filtraci cca 100L do prvni komory odpěňovač do druhé refugium s Miracle MUD a Caulerpou a do třetí nějaké punčochy s aktivním uhlím a antiphos nebo něco takového a čerpadla dvě pro návrat vody. Nevím ale ještě jestli to refugium ano nebo ne možná by stačily jen nějaké ty bioballs nebo jak se to jmenuje. Nicméně poje představa o počáteční technice je asi taková:
AQ:
115 x 60 x 50 cm

Odpěňovač:
buď http://www.morskeakvarium.cz/main.php?p ... at3=39&p=1 nebo http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... -x-15.html

čerpadla pro návrat vody:
2x http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=0130

proudová čerpadla:
2x http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-n ... -3000.html

Světla dořeším nějak sám vyrábíme zářívkové osvětlení do kanceláří takže si koupím asi jen trubice a světla si vyrobím.

V AQ bych chtěl mít měkké korály nějaké ryby ale i pár tvrdých LPS možná i nějaký SPS ale spíš ty nějaké pěkně barevné LPS jestli se mi podaří je udržet.

Můžete mi prosím někdo říct zda je tato cesta správná nebo zda zbytečně nehodlám koupit něco zbytečného zda to není moc předimenzované ty čerpadla nebo odpěňovač uvažoval jsem i o grotech HEA 150S ale to už je někde k 10 tis jen za ten odpěňovač.

Díky všem za rady snad mě ta cena všeho neodradí a nakonec to opravdu zrealizuji. Byl jsem i v nějakých akvaristikách v Praze ale ve fimě Aquain mě to docela paní znechutila, měla tam krásné nano akvárium se spoustou krásně barevných korálů, ale prý tohle já nemůžu nikdy zvládnout sám doma udržet v takovémhle stavu. :)
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa meg.001 »

Dobrý večer, k tomu nano aqua, to v odkazu je krásné, ale neuskutečnitelné, mám jedno nano doma, k tomu ještě jedno velké, pokud by nano mělo vypadat tak jako v odkazu, tak je to jen o korálech, bez ryb, tyhla aqua mají slabé odpěňovače, i světla, v tom stavu je to takřka neudržitelné, teda myslím spíš úplně neudržitelné, pokud uvažujete nad nano, nebo větším, tak jděte určo do většího, stejně byste časem litoval, že jste rovnou neskočil do většího, beru podle sebe.. Nano u pana Moravce je nádherné, asi by to šlo, ale zase, korály na úkor rybek. Pan Moravec mění vodu hodně často, proto jsou akva tak krásné. Hodně zdaru při zřizování akva, je to krásný koníček. Jinak jukněte na fórum NO biopellets, vcelku to funguje a předejdete tím problémům jaké jsme řešili my, vysoké hodnoty nitrátů, což nám odnesla spousta korálů, SPS i LPS. Dnes jsme tam dali tabulku hodnot měření.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa matej »

Tiez odporucam rovno to vacsie - ak sa chces tomu venovat seriozne, to male je pekne ale ako sa tu uz pisalo aj na inych castiach fora, nano akvarium by si mal zakladat akvarista so skusenostami ale zaciatocnik by mal radsej ist do niecoho vacsieho a osvedceneho aby nebol sklamany ak nastane nejaky problem.

Co sa tyka filtracie, ja by som uz bahennu filtraciu asi nedaval, pred nejakym tym rokom to bol hit ale neviem.... Skusim by som asi tie biopelety, poriadny odpenovac asi bude menej problemov. Vela zdaru
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa kominík »

věřil bych odpěňovači ARP -15 a zbytek čerpadel určitě není předimenzovaných ,jinak těch 300 l je jasně někde jinde než 100 l 8)
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Díky za rady ohledně toho refugia zkusím tedy prohledat ještě fórum a najit něco o tech biopellets kdyby někdo náhodou věděl odkaz přímo na nějaký thread nebo nějaké fórum ohledně tohoto způsobu filtrace tak mi sem pls hoďte link potřebuju zjistit jak to v praxi funguje. Možná ještě popřemýšlým o nějakym lepším odpěňovači možná ATI Bubble master 200 ale zase abych nekupoval nějaký příliš drahý zbytečně, někde jsem četl že není dobrý slabý ale ani příliš silný odpěňvač. Ten Bublemaster 200 je až do 1000L.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa matej »

viewtopic.php?f=44&t=2278

Odkaz na vlakno priamo tu na fore, su tam aj obrazky
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Těmi biopellets myslíte třeba tohle http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-b ... 00-ml.html? na to je ale potřeba ještě nějaký přídavný filtr nebo ne? Jako třeba něco takovyho http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=bp11 a nebo se to nechá dát třeba do punčochy nebo do pytlíku a dát to do tý prostřední komory ve filtru místo toho refugia?
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa matej »

Ano su to presne tie pelty a ano potrebujes podobny reaktor. Neda sa to dat do filtra len tak. Precitaj si vlakto o tomto sposobe filtracie tam je napisane vsetko co budes potrebovat k spustyeniu
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj Matej,
tiež som ako vo fáze, keď si chcem dať urobiť filtráciu, dokonca, som tak chel urobiť už tento týždeň. Nejak som prehliadol to vlákno o biopellets, ale včera som ho prečítal od začiatk udo konca. Som fanda každéhop nového a trebe tomu dať šancu. LAe keby si práve zadával novú filtráciu, naozaj by si ju postavil na biopellets, kde sú výsledky akurát len z krátkeho času, a je len málo meraní k dispozícií? Lebo to ostatné sú subjektívne pozorovania, čo samozrejme nezatracujem.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak v sobotu se jedu podívat k panu Tučkovi do Kutné Hory vše mi prý ukáže a vysvětlí, tak už se na to těším zdá se že pan Tuček bude velmi ochotný na rozdíl od zkušenosti v prodejně pana Moravce v Aquain. Omrknu tam alespoň ty pelety co jsem pročetl ten thread tak se mi to už taky jeví asi jako dobrá varianta, tak uvidíme musím to pořádně promyslet a pak postupně nakupovat techniku něco asi pod stromeček a zbytek postupně dokoupit najednou to asi nepůjde to by mě manželka hnala :twisted:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa vasekg »

Ha Dráčku Soptíku, ty jsi z Mladé Boleslavi! Tak to jsme už tři, resp. ty a Bodlok, já jsem z Bělé pod Bezdězem, i když původem boleslavák :-) U pepina se ti bude líbit a nebude se ti chtít domů :-)
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa matej »

Marian Gross napísal:Ahoj Matej,
tiež som ako vo fáze, keď si chcem dať urobiť filtráciu, dokonca, som tak chel urobiť už tento týždeň. Nejak som prehliadol to vlákno o biopellets, ale včera som ho prečítal od začiatk udo konca. Som fanda každéhop nového a trebe tomu dať šancu. LAe keby si práve zadával novú filtráciu, naozaj by si ju postavil na biopellets, kde sú výsledky akurát len z krátkeho času, a je len málo meraní k dispozícií? Lebo to ostatné sú subjektívne pozorovania, čo samozrejme nezatracujem.

No tazka odpoved ja mam akvarium a mam iny druh filtracie ale ak mam povedat uprimne aj by som robil nove akva teraz po tych vsetkych skusenostiach asi by som skusil tie peletky vyzera to velmi zaujimavo a hlavne ze netreba tomu venovat nejaku extra pozornost. Samozrejme este to nieje vyskusane dlhodobo ale podla doterajsich ohlasov sa mi to javi ako dobry sposob filtacie
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Ha Dráčku Soptíku, ty jsi z Mladé Boleslavi! Tak to jsme už tři, resp. ty a Bodlok, já jsem z Bělé pod Bezdězem, i když původem boleslavák U pepina se ti bude líbit a nebude se ti chtít domů
Fakt jo tak to je super já zrovna chtěl postnout něco ve smyslu jako jestli není někdo z okolí MB kdo by mi třeba pomohl nebo poradil.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Tak si to začínám zatím pomalu kreslit nakonec mi to nejak na tech 300L nevychazi :D bude toho asi trochu vic ale možna ze ho udělám jen 50 hluboký a 60 vysoký nejdřív jsem měl přepad v rohu ale pak jsem to předelal pro mě je to ale asi stejně jedno do akvarka se budu dívat stejně jen zepředu budu ho mít ve zdi takže je to jedno jen jsem nevěděl jak s těma trubkama, kterýma se bude vracet voda jestli na to udělat kominy v akvarku nebo je dat zvenku a do akva udelat díry na průchodky nakonec jsem to nechal venkem. Filtr jsem namaloval 90 x 40 x 35 cm nevím jestli to není zbytečně velký ale radši ať tam je nějaka rezerva ne? do první komory bych teda dal odpěňovač do druhý jsem původně myslel refugium ale nakonec dle doporučení teda dám asi nějaký filtr s biopellety a aktivní uhlí a možná nějaký živý kameny nebo ještě něco? no a do třetí komory už jen ty dvě oběhový čerpadla co tam jsou namalovaný.
akva01.JPG
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Ve zdi by to mělo potom vypadat nějak takhle.
akva02.JPG
akva03.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"