Zalozeni cca 300L AQ

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Mam normalne od salifert test a tam v tabulce je to na desetiny ono to stejne neni asi uplne presny ale kdyz jsem ho zkousel delat na kalibracnim roztoku ktery u toho byl tak to vyslo celkem spravne. Snizit davky muzu ale mam porad strach z toho ze to pak spadne jeste vic.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Dano »

Ja by som ti poradil takto. Sprav vacsiu vymenu vody, trebars kazdy den 20% 5x zasebou. Cize vymenis vsetku vodu. Nastuduj si ,,ballinga,, aby si ako tak chapal o com to cele je a zacni od znova. Praskas tam tu chemiu hlava nehlava a ako ti uz pisal Peter, cele to mas rozhodene.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

No ted jde o to jeste jestli je ta spotreba opravdu tak velka nebo jestli se mi to jen zda jelikoz v navodu od toho bio-calcia se pise ze jedna odmerka bio-calcia zvysi Ca o 28ppm v deseti galonech to znamena v prepoctu na 500l kdyz dam 5 odmerek tak tim zvysim Ca priblizne o 10ppm tudiz moje denni spotreba by mela byt 10ppm je to hodne?
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

jeste dodam ze v AQ mam jeden sarkopython jednu xenii malinkou ricordeu dva maly zoanthusy malinkou acanthastreu a alveoporu a par malych discosom je teda ta spotreba 10ppm denne velka?
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Dano »

Cele je to uplne zle, na taku obsadku ti staci pravidelna vymena vody, cca 10% tyzdenne, ked tak strazit Kh.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Dano napísal:Cele je to uplne zle, na taku obsadku ti staci pravidelna vymena vody, cca 10% tyzdenne, ked tak strazit Kh.
Menim 5 procent tydne tj 20procent mesicne neni 10 procent tydne moc? A co se tyka toho studovani balinga to je sice hezke ale tropic marin bioCa a BioMg a k tomu Kh Buffer neni az tak uplne baling navic ani poradne nevim co ty pripravky obsahuji treba vim, ze BioCa zveda Ca i Kh a celkem mi to zezacatku fungovalo nevim proc to ted najednou nefunguje zezacatku jsem daval v podstate jednu az dve odmerky Ca a drzelo si Ca i KH ted to nefunguje musim jeste zjistit jestli ten Ca test nekeca zkusim to teda na pripravene vode k vymene kolik je Ca pouzivam deep blue salt musim najit kolik by mel byt Ca standardne v tyhle soli.
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa vajda65 »

nic vnutri nemas, kasli na balinga, men vodu a este aj usetris na pripravkox.
nema ti tam co zrat vapnik
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

nj ale co ho teda zere kdyz je tak nizko. ted jsem jeste udelal test rozpustil jsem 34g soli v 1 litru vody a po pul hodine jsem otestoval Ca tak mi vyslo asi 370 ted jdu zjistit kolik by v deep blue salt melo byt Ca a potom tedy jestli ten test treba nekeca jeste to zkusim treba po dvou hodinach jestli se to nezvysi mozna se to totiz jeste uplne nerozpustilo.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Roman »

a koľko ti vyšla hustota po rozpustení tých 34g v 1L ??
ono je rozdiel namerať 370mg Ca pri hustote 1,022 a pri hustote 1,026 všakže....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

hustotu jsem mel mezi 1,023 a 1,024 v akvariu mam ted 1,024 taky. no spis bych rekl tech 1,023 ze to bylo v ty nadobe s 1L vody tak jsem tam jeste lzicku soli pridal a zmerim to znova a uvidime.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

tak hustota po pridani lzicky soli se zvedla na 1,026 a Ca na 410 asi tak z toho teda vyplyva ze test je asi OK pokud je mozny ze ta sul obsahuje pri 1,026 hustote 410ppm Ca nevim uvidim zitra vymenim 10 procent vody a pridam vic soli abych zvyhnul hustotu v AQ na 1,025 a uvidim co to udela s hodnotama.
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

na strankach deep blue salt jsem nenasel kolik obsahuje Ca ale v jedne kalkulacce ktera obsahuje databazi vsech soli se uvadi za obcahuje Ca 460, Mg 1300 a Kh 11,6 tak potom by to trochu neodpovidalo ale ten manik co tu kalkulacku delal tam pise ze to vsechno testoval doma s pomoci salifert testu takze to taky nemusi byt presny kazdopadne to delal pri hustote 1,023.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Dano »

Draceksopticek napísal: navic ani poradne nevim co ty pripravky obsahuji
Jeden mudry clen tu raz napisal,, ked nevies co do vody lejes, tak to tam nelej,,
Robis to uplne zle, vykasli sa na kalkulacky, pokracuj v pravidelnych vymenach, ale najprv sprav jednu, pripadne viacej masivnejsich vymen.
Tie komercne pixle vysyp do wc, kedze si ich kupil, tak citis potrebu ich niekam sypat. Ked budes mat v akvarku par serioznych kolonii sps a lps, zacni spekulovat nad ballingom, pripadne kalciakom.
Dano
Používateľov profilový obrázok
championn
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 28 Nov 2010 14:41
Bydlisko: Brno

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa championn »

Jeden mudry clen tu raz napisal,, ked nevies co do vody lejes, tak to tam nelej,,
Robis to uplne zle, vykasli sa na kalkulacky, pokracuj v pravidelnych vymenach, ale najprv sprav jednu, pripadne viacej masivnejsich vymen.
Tie komercne pixle vysyp do wc, kedze si ich kupil, tak citis potrebu ich niekam sypat. Ked budes mat v akvarku par serioznych kolonii sps a lps, zacni spekulovat nad ballingom, pripadne kalciakom.[/quote]

Vytesat do kamene a nechat zvýraznit zlatou barvou! :!:
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Zalozeni cca 300L AQ

Príspevok od používateľa Tomasn »

naprosto soulasim s tim co mas v akva jenom menit vodu a neni treba vic invetsovat do nejakych sracicek 8) to si ench na koraly nebo ryby .
ja jedu vetsi akva uplne stejne tydne menim 30l vody a to je vse pratele ca reaktor mi nejede neb ni doslo Co2 a zatim nemam naplnenu lahev :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"