Musi mať nádrž skutočne 500l?

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Dik Luki za obsahly komentar. Samozrejme ten obrateny podny filter je asi najkontroverznejsia vec na celom akva. Riesil som to preto tak, lebo jednak som chcel mat velky filtracny objem ktory som ale nechcel mat mimo akva, a je to hotovy kupensky set kde sa ratalo zrovna s tymto typom filtracie. Iste ak ukaze cas ze by to takto mohlo realne fungovat je aj tu co este vylepsovat, napr. ten prietok ubrat na polovicu aby nedochadzalo tolko k vyplavovaniu. Na druhej strane tymto sposobom vhanam pod dno mechanickych necistot zbavenu a okyslicenu vodu (vodu berem z prepadu u hladiny cim dochadza k vireniu a pohybu aspon na hladine ktora je zaroven rel. cista), co pre vyvoj oranizmov v pode ma asi pozitivny vplyv. Takze si vyber, ostava zase len nejaky vhodny kompromis. No a idealny stav by bolo este predradit tomu maly skimer. Tymto typom filtracie som sa inspiroval na amer. strankach tam to je rel. hodne rozsirene v europe mimo Berlina, bahna a klasiky sa asi z nicim neexperimentuje a to je na skodu veci.
Naposledy upravil/-a andy v 25 Nov 2005 01:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Páni super odpoveď teda pri takýchto ľuďoch ako ty sa cítim ako totálny amatér:-) Normálne slohová práca klobúk dolu........
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

No veru, Lukáš máš dobré vedomosti a aj patrične utriedené , čo niekdedy nebýva ... Veľmi dobre si to napísal. K tomu už len Howgh!

Peter
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Re: Skelne sasanky

Príspevok od používateľa Pavel »

laomedon napísal:drakken, :-) tiež mám podobné skúsenosti že návštevy obdivujú práve skelné sasanky, čo už a ja ich pálim a pálim vriacou vodou ale vždy nejaká niekde prežije a do mesiaca je ich opäť plná nádrž. No dúfam že do toho našeho nového reefu čo máme doma sa nenasťahujú :-(
Osobne mi funguje toto: zahrniem sasanku substratom - a je po nej - ak donesiem nieco mensie na nejakom sutri, tak sa o to wurdemannka postara
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Ano o krevetke wurdemani som toho pocul vela dobreho lenže momentalne ju v BA nikde nemaju a ani sa ju nesnazia zohnat :-( mam na mysli konkretne Biotop a Aqua symbioza....
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

drakken napísal:Ano o krevetke wurdemani som toho pocul vela dobreho lenže momentalne ju v BA nikde nemaju a ani sa ju nesnazia zohnat :-( mam na mysli konkretne Biotop a Aqua symbioza....
Ja som ju kupil v BioTop-e pred nedavnom, vtedy mali este jednu. Tento tyzden pride import z Malediv, takze snad nieco dostanu. Skoda ze neprisiel import zo Sri Lanky, ktory mal byt zamerany na krevety a ine bezstavovce.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Pavel prosím ťa ak by si vedel že im ten import z Malediv fakt už prišiel hoď správu buď sem alebo ss.Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

drakken napísal:Pavel prosím ťa ak by si vedel že im ten import z Malediv fakt už prišiel hoď správu buď sem alebo ss.Vďaka.
OK, inak má byť info aj na www.biotop.sk, ale keď mi dajú vediť, že to došlo, tak sem hodím info :wink:
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

Pavel napísal:
drakken napísal:Pavel prosím ťa ak by si vedel že im ten import z Malediv fakt už prišiel hoď správu buď sem alebo ss.Vďaka.
OK, inak má byť info aj na www.biotop.sk, ale keď mi dajú vediť, že to došlo, tak sem hodím info :wink:
import z Malediv cakaju zajtra - makke koraly, nejake bezstavovce a ryby (tie vsak budu najskor v karantene)
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

import pride dnes v noci a predaj zacina od zajtra (piatok, 25.11.2005) :wink:
[size=75]72 l SPS/LPS only, 80 l fish only[/size]
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

super, objednal som 3 ryby, som zvedavy co z toho ti hotentoti skutocne poslali :D
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

jj aj ja som zvedavy mam objednanu rybku synchiropus splendidus a neviem sa jej už dočkať :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"