sklo Optiwhite

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rb
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Dec 2007 16:45
Bydlisko: Levice

sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa rb »

optiwhite
Roman napísal: , čelné sklo Optiwhite , zlepené firmou Sklorex (Šmerda) Brno. ....
možno hlúpa otázka - čo je to za sklo optiwhite , aké sú jeho výhody a nevýhody (teda okrem toho že je drahšie)

robo
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Roman - ďalší pokus : 43Ol SPS reef

Príspevok od používateľa matej »

Lepsie ako vysvetlovat je asi vydiet takze dole je klasicek sklo a hore je optiwhite.

Obrázok

Je to cenovo narocnejsia vec ale da sa to rieisit tak ze sa akva zlepi z obycajnho skla a len predna stena sa da z optiwhite skla. Je vsak menej odolne voci poskriabaniu, aspon pokial viem. Vyhodne najme pri vacsej hrubke skla
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa Roman »

dovolil som si rozdelit temu.
ad cena... akva 120x60x60 z obycajneho float skla by stalo cca 3800Czk , priplatok za celne sklo 120x60 zo skla Optiwhite je 1628Czk... co je takmer polovica ceny povodneho akva :)

som vsak presvedceny, ze pri dnesnych moznostiach osvetlenia a farbach SPS koralov ma tato dodatocna investicia vyznam. V casoch ked sme chovali zltohnede sarcophytony a svietili na ne T8-kami to bolo asi jedno :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa matej »

Rozhodne ano, ja som mal niekde obrazok kde bolo pekne ukazane ako to skresluje, pred akva bola polozena nejaka rura a v akva taka ista - akva bolo prazdne ten rozdiel vo farbe bol az zarazajuci.

Ja ti to schvalujem nove akva by som tiez rad s prednym sklom Optwhite. Nevies ako je to s tym poskodenim, niekde som cital ze je to meksie sklo, takze sa skor poskriabe, teda lahsie
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa Roman »

to s tym poskriabanim sa viaze hlavne k akrylatovym akvarkam, uvidime ako sa bude casom drzat toto Optiwhite.. este som ho v praxi nezazil
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

na predku mojho akvaria mam starfire sklo, a pri jeho cisteni davam strasny pozor, napriek tomu mam na nom uz 4 strafy ktore veru neviem ako sa tam stali, 2 su asi 10cm nad dnom, pravdepodobne sa mi do stierky dostalo zrnko piesku a dalsie dva su v hornej tretine, stierku vzdy dokladne vycistim po kazdom pouziti, no bohuzial uz su tam.....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Opto white je o čosi mäkšie, aj ked ani zdaleka nie tak ako acryl, pretože je zbavene zmesnych kovov v skle. Ktore sposobuju zozelenanie, ale aj vystužuju aj ked chaoticky a nie ako v kryštálovej štrukture. Tolko moje vedomosti o tom
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Re: sklo Optiwhite

Príspevok od používateľa Amphibia »

Marian Gross napísal:Ktore sposobuju zozelenanie, ale aj vystužuju aj ked chaoticky a nie ako v kryštálovej štrukture.
pre Boha co tymto chcel autor povedat?!?!?!?! ako chaoticky??? v akej krystalovej strukture?!?!? nie je zakladna vlastnost skla jeho amorfnost (teda jedna zo zakladnych...)?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"