Kubajzův reef 170l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

Tak jsem změřil NO3 jeste u vodovodní vody, vodu za RO a jeste cekam než se mi domícha voda na vymenu a tu zmerim taky.

Vodovodní voda - 25 - 50 mg/l, ale spis bych to videl podle te barvy nekde blíže te 25 mg/l. (co jsem se koukal, tak pražská pitna voda tento měsíc má mít 30 mg/l NO3)

RO - 0 mg/l

Voda na výměnu -

Voda v AQ - pořád cca tech 50 mg/l

Během odpoledne jeste doplnim.

Jinak určite nechci davkovat všechno najednou. Ted davkuji jen vodku a až přijdou pelety tak vodku přestanu dávat. A ty čistící kulicky water cleanser spíše budou na dočištění vody ...
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

A jeste bych chtel dodat, že PO4 mám na nule, takze abych mohl díky peletam dodat do akva uhlíc a snížit NO3, tak vyndam kemiru a ponecham pouze silicarbon ...
Používateľov profilový obrázok
Monty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14 Sep 2009 16:03
Bydlisko: Tábor

Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa Monty »

Bude zajímavé sledovat co se bude dít s NO3 po aplikací BP. Mám rozjetý projekt 250L kostky a díky nedostatku mista by me zajímala zkušenost BP bez reaktoru.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
1000L reef, 90% SPS od 2009
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

Nějaké postřehy jsou tady: http://www.nano-reef.com/topic/308935-n ... ellets-xl/ a tady http://reefbuilders.com/2012/08/03/xl-b ... fluidized/.
Co jsem se bavil jeste s jednim clovíčkem, tak sice nema osobní zkusenost, ale videl je u kamarada v Německu a jede mu to bez problému. Má to v punčose ve filtru jede mu to ... Ale spíš me zarazil s tím, že vubec nepoužíva PO4 absorber. Ma jen velkej odpenovac, aktivní uhlí a zroj uhlíku pelepy (šlo by možná i nejaky tekuty uhlik treba zeostart 3 nebo od redsea NPX).
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa vlčák »

Kacere nekombinuj :shock: 4 chromiskama nic moc nezachranis.pokud chceš pelety. Tak je někde mám. Ty se neutopily myslím.dostanes je zadarmo. Mel jsem je pokusně a zrušil. Vse mi jelo na VOC a řídil jsem no3 jak jsem chtel. Nic jiné bych nedával. Byt tebou tak bych začal ředit vymenama a pomalu. Cca 25 procent tydne. Test azotan od rataje.a chromisky nech v hejnu. Až na množit bakterie tak budeš potřebovat aby ti někdo vyráběl krmeni.nesmis to vyčistit moc. NULA je horší než to co mas teď ! Ahoj. Ps když budeš chtít tak zavolej
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa chip »

vis co jsem ti rikal ze zacatku... moc do toho nerej, nech to jet a ono se to podda... evidentne jsi se dostal do stadia, kdy si zacinas verit a kombinujes ;-)

to NO3 me zajima spis z pohledu, zda ho nemas malo, jelikoz je mozne, ze mas "hladovou vodu"
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa shock »

aj tak ten sump nevyzera byt tak preplneny ze by sa tam reaktor na peletky nevosiel pri predpoklade ze nemusi pevne stat na spodku, staci ze je niekde napchane cerpadielko.
s trochou fantazie :D
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
Monty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14 Sep 2009 16:03
Bydlisko: Tábor

Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa Monty »

Jake máte názor na bioballs? Chtěl jsem doporučit je tam nemít, ale nechci rozpoutat zas diskuzi jen o tom.

Taky jsem kombinoval. LOL
A tlačil!
Ono se tomu neubráníš když je vidět, že se AQ daří.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
1000L reef, 90% SPS od 2009
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

To není o tom že bych si věřil, pořád jsem ve stadium začátku a učení se. Jen těch způsobů na doplnění uhlíku je více a mam ted z toho makovici na prasknutí a je jasný, že kazdej ma na to svuj zpusob ...

Proste jsou dve varianty bud pelety nebo VOC ... Ted jen jakou použít. U VOC se bojim abych to neprehnal a neodpalil si aq a u pelet se bojim zanesení filtru slizem a pod..

Zatim s kym jsem mluvil at už Vlčák či Pepa oba velmi zkušení mořáci mi doporučili VOC. Je to i o dost levnější varianta nez pelety nebo komercní přípravky od redsea a podobne.

Musim se na chvilku zastavit, uklidnit a poradne si to rozmyslet. :!:

Chipe jak to myslíš, že mám "hladovou vodu"? krmím docela dost i to může byt nasledek, takze musim trochu ubrat. Jinak hladovou vodu jsem už kdysi mel kdyz jsem zkoušel připravek od subio.cz enzymy. A můj přitomny stav se mi nezda ze bych mel hladovou vodu. Ale jako muzu se milit, rad si necham poradit a neco dalsího se naučit ...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa chip »

kačer napísal:Chipe jak to myslíš, že mám "hladovou vodu"? krmím docela dost i to může byt nasledek, takze musim trochu ubrat. Jinak hladovou vodu jsem už kdysi mel kdyz jsem zkoušel připravek od subio.cz enzymy. A můj přitomny stav se mi nezda ze bych mel hladovou vodu. Ale jako muzu se milit, rad si necham poradit a neco dalsího se naučit ...
I koral potrebuje z neceho zit... a SPS si ziji mimojine i z NO3 ( a ty co tomu rozumeji do detailu me ted utlucte ;-) ) . Tj. pokud mas NO3 nula (nemeritelne) tak ani SPS nemaji z ceho zit a zkomiraji. Ja mam v AQ dle dlouhodobych mereni NO3 kolem 10... Takze neni ucelem jet na NO3 nemeritelne, ale na rozumnou hodnotu.
Pokud si dobre vzpominam, tak reicho v dobe nejvetsiho rozmachu sveho puvodniho AQ dokonce dodaval do vody NO3, zatim co ostatni se ho snazili z vody dostat :lol:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

To jo, to ti věřim. Ale já mám práve NO3 vysoké cca tech 50 mg/l, vím ze ty testy nesjou přesne, ale pro představu to stačí. takže bych řekl, že o hladovou vodu nejde. A i co jsem tak pozoroval u acro kdyz jsem mel hladovou vodu v me minule nadrzi, tak mely acropory uplne vytazene vsechny polypy, ted jsou vsechny komplet zatazene ... i millepora ...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa rybka »

Vyměň 30 litrů vody a obsah dusičnanů klesne na 40 mg/l a méně. A to není žádná katastrofa. Nejprve je sniž ředěním a pak laboruj, jak je udržet na rozumné úrovni. Než naběhne nitrifikace totiž nějakou dobu trvá.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa chip »

50 mg je dost... presne jak pise rybka...
nejdrive men vodu. Klidne 25% tydne a po mesici pokud se to nezacne zlepsovat zacni teprve vymejslet.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa tragett »

kačer napísal: ... u acro kdyz jsem mel hladovou vodu v me minule nadrzi, tak mely acropory uplne vytazene vsechny polypy, ted jsou vsechny komplet zatazene ... i millepora ...
Mam ted podobny problem - pulka acropor je zatazenych, je to zpusobene pravdepodobne zvysenim DOM po pridani dsb, nicmene me v tehle souvislosti napada - vyssi NO3 znamena, ze korali "nehladovi" tj nemusi mit nutne vytazene polypy, nebo jak to je? Diky za osvetleni. T.



Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Kubajzův reef 170l

Príspevok od používateľa kačer »

Mám dotaz. Dávkuji ted do AQ vodku 0,5 ml\den. A chci přejít na VOC.
A ted pročítám ruzná fora reefcentral a nano-reef a tam píšou, že se má přidávat jen vodka, že tím cukrem se prida stejny "uhlik" jako je ve vodce a tim se jen zdvojnásobí to davkování toho "uhlíku", což je špatně ...
Já právě myslel, že pomocí cukru a octu se do AQ dostavaji i jine "uhlíky" než jsou ve vodce ... Tak jak to tedy je ??? Jsem ted z toho trochu jelen ...

Tady nějáký povídání: http://reefkeeping.com/issues/2008-08/nftt/index.php
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"