Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Po stabilizování mé 200l nádrže jsem zjistil, že mým chovancům začíná být malá a jsem omezen v tom, že tam asi nebudu moci dát ještě něco navíc. Proto jsem se rozhodl, že si opatřím novou nádrž, kterou bych chtěl umístit na chodbu a prořízl bych zeď do obývacího pokoje. Je to jediné místo, kde bych v našem domě mohl ještě něco udělat. Největší oříšek bylo přemluvit manželku, že se u nás bude zase s něčím hýbat, ale povedlo se. Na jaře r. 2010 jsem si přivezl nádrž velikosti 190x50x50 cm a tloušťky skla 12mm. Zkoušel jsem si představit, jak celou nádrž umístítm a zhotovil jsem nákres v PC.
Návrh akva.jpg
. Nádrž bude částečně průhledová. Asi 1/3 nádrže bude zakryta a zde budou mít ryby klidovou zónu.
Návrh akva.jpg 2.jpg
Návrh akva.jpg 3.jpg
e
Dále jsem se rozhodl, že bude celá filtrace i s chlazením ve sklepních prostorech. Z tohoto důvodu jsem svařil kovovou konstrukci, která je již umístěna na svém místě a na ní je již filtrace, kterou jsem zprovoznil asi před dvěma měsíci.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

V první komoře je odpěňovač s topným tělesem a bude zde i košík s biopeletkami a čerpadlem k nim. Dále je přepad s filtrační kostkou, která se používá u zahradních jezírek. Jsou to jakoby spečená vlákna z PVC. Poté jsou dvě komory, kde budou živé kameny a siporax. Dále je řasový filtra a návratová komora. Do řasového filtru jsem prozatím umístil několik měkkých korálů, aby měla filtraco co zpracovávat. Na spuštění filtrace jsem použil živé kameny a použitou vodu z mé funkční nádrže. Zatím to celou dofu funguje a dokonce odpěňovač má i co vyšlehávat. Nad nádrží je chlazení TECO.
IMG_3102.JPG
IMG_3101.JPG
IMG_3100.JPG
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

IMG_3099.JPG
IMG_3098.JPG
IMG_3096.JPG
Ze dna filtru na horní okraj nádrže je vzdálenost 210cm. Myslel jsem, že zakoupím čerpadlo, které dává až 8000 l/h a vodu povedu přes chlazení, které dost tlaku ubere, ale ještě to bude stačit. Od zkušených refařů mi bylo doporučeno, že toto čerpadlo bude časem ztrácet výkon vlivem zvýšené námahy a proto mám dát slabší čerpadlo, které povode vodu přes chlazení do další menší nádrže nad filtrem, kde bude přepad, zde mám umístit další čerpadlo, které bude dopravovat vodu dál. To jsem tak trochu vyloučil, protože jsem si řekl, co když spodní čerpadlo vyplivne, tak se v konečném důsledku zničí i čerpadlo v horní nádrži, protože nebude mít co čerpat. Dále mě napadlo umístit horní čerpadlo na sucho mezi hadici a chlazení, ale zase ty levnější verze se bez ponoření do vody neuchladí a na dražší nemám.
Proto mě napadlo, použít dvě čerpadla, která budou umístěna v návratové komoře, z nichž jedno bude čerpat vodu rovnou do nádrže a druhé do chlazení a pod stropem bude v potrubí umístěna rozdvojka tvaru Y, do které se budou oba proudy svádět. Chtěl bych znát Váš názor jak to vidíte a jestli by to mohlo fungovat.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa chip »

prihreju si polivcicku... nabizim k prodeji cerpadlo DELTEC 8070, temer nove, ktere ma 3 stupne vykonu... http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=20&t=2693

to admin: viz ze bych nemel... ale me to neda ;-)
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Tak už to začalo, k nelibě manželky jsem malinko prořezal zeď do obýváku.
IMG_3143.jpg
IMG_3145.jpg
IMG_3149.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Vyzdění stojanu
IMG_3150.jpg
IMG_3156.jpg
Ustavení nádrže
IMG_3158.jpg
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

A začíná se napouštět, zatím pouze vodou z osmózy
IMG_3157.jpg
IMG_3160.jpg
V současné době je již v nádrži asi týden osolená voda. Po její ustálení do nádrže přendám veškeré osazenstvo z mé dvoustovkové nádrže spolu se živými kameny a kompletní zaběhlou vodou. Do filtrace ve sklepě přijde přidat veškerý zaběhlý filtrační materiál ze současné nádrže.

Mám jen takový dotaz, po jaké době od zasolení, mohu tento přesun uskutečnit aniž by vzniklo riziko zhroucení zaběhlého systému.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Ještě přidávám foto mého LED světla, které mám v mé současné nádrži. Řekl bych, že je osvětlení dostatečné a korálům to asi prospívá. Světlo jsem popsal v sekci LED.
IMG_3141.jpg
IMG_3137.jpg
IMG_3138.jpg
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa chip »

to dorazeni AQ uplne na zed neni nejstastnejsi. Pokud jeste muzes, dej mezi AQ a bocni zed treba miralon. Vyhnes se problemu s tim, ze ti AQ prdne kvuli nejakemu hrbolku na zdi...

jinak pekne vymyslene...
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa amsi »

Pohl2 napísal:Mám jen takový dotaz, po jaké době od zasolení, mohu tento přesun uskutečnit aniž by vzniklo riziko zhroucení zaběhlého systému.
Taky jsem přehodil vše ze starého do nového a kapku problémů nastalo ........ Záleží asi jaký poměr budeš mít mezi novou a starou vodou ........
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Poměr vody by měl být půl na půl, nehledě k domu, že mám ve sklepě již půl roku samostatně spuštěnou filtraci, ve které je pár měkejch.
Pro chipa: Jinak mezi sklem a zdí je mezera 5mm, což by mělo stačit.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa chip »

tak pak je to OK. Jinak z vlastni zkusenosti muzu rici, ze uzavreni prostoru nad AQ vede k slusnemu ohrivani vody. Ja mam nad AQ 2 * 250W HQI a 1* LEP a teplota prostoru nad AQ je pres 47oC. A to tam mam nuceny oddtah.... takze pozor na teplotu... ;-)
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Takže 12.4.2011 začalo stěhování osazenstva do nové nádrže a doplnění nově namíchané vody vodou ze starého akva v poměru 1:1.
IMG_3170.JPG
IMG_3171.JPG
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Pohled na elektroinstalaci, chlazení a kompletní naplněnou filtraci umístěnou ve sklepě.
IMG_3172.JPG
IMG_3173.JPG
IMG_3175.JPG
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Nová čtyřstovka, možná v dubnu

Príspevok od používateľa Pohl2 »

V kaskádovém filtru jsou umístěny živé kameny, siporax různé velikosti a kameny, které jsou vyrobeny jako siporax, ale je to Nizozemská novinka.
IMG_3180.JPG
Odpěňovač je od f. Akvarium systems a měl by být na nádrž velikosti 800l a vedle něho je umístěn košík na biopeletky. Řešil jsem jak nejlépe vyřešit filtraci s biopeletkami a rozhodl jsem udělst kočík, do kterého jsem ze zhora zavedl trubičku z čerpadla. Na konci je trubička zaslepená a po obvodu jsou dírky, které peletky čeří. Na fotu to není moc vidět, ele docela to s nimi hýbe.
IMG_3181.JPG
IMG_3178.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"