Identifikacia

Všetky ostatné diskusie o morských živočíchoch.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Identifikacia

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Martin napísal:Omlouvám se pokud jsem urazil Činany je to jen osobní zkušenost s tím co se do ČR dováží. Chtěl jsem jen upozornit na moji praxi se solí z hypermarketu. Je možné že problém není v tom co China vyrábí ale v tom co k nám řetězce dovážejí.
Jsou s tím Flatworm ve tvém okolí nějaké praktické zkušenosti. V mém okolí to nabízeli jen v polsku ale tam už to není v prodeji. Stejně tak by mě zajímaly přípravky Coral RX - USA nebo Pest control - fauna marine, bohužel těžko dostupné a nikdo s tím nemá zkušenosti.
Vcera som ti tu odpisoval celkom dlhy prispevok a dneska tu z neho nieje ani pismenko......cenzura sucks......
Flatworm Exit - osobnu skusenost nemam, bol som vsak pripraveny ho pouzit v mojom akva, pomahal som vsak dvom kolegom ktory ho pouzili vo svojich reefovych nadrziach bez problemov.
Coral RX - skusal som ho ale nebol som spokojny, na fragoch namocenych v nom sa mi preniesli do akvaria hviezdice ktore mi zlikvidovali 2 akropory. Momentalne pouzivam ReVive od Two Little Fishes, neobsahuje iod (Active ingredient is Oleum abeitis CAS#8002-09-03 .05% and Citrus limon CAS#84929-31-7 0.5%) ucinkuje velmi rychlo, v priebehu prvych cca 10 sekund opadalo z koralu aj to co som nebol schopny vidiet a udajne ucinkuje aj na vajicka.
Pest control od Fauna Marine nepoznam, celkovo je problem ich produkty tu zohnat.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
mystic
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30 Jan 2010 08:13
Bydlisko: Čadca

Re: Identifikacia

Príspevok od používateľa mystic »

shark napísal:nic tam nelej-jak se ti tam oběvily tak to zase zmizne.Je normální že se takto oběví ale je to jen dočasně.Pokud vyloženě něco nelikvidují tak to neřeš a dej tomu čas.
Předpokládám že je máš v relativně mladé nádrži.Jak se ti počase upraví parametry vody tak je už neuvidiš.Mě to jeden čas taky lozilo po korálech a nic se nestalo.Sarcophyton se jen častěji zatahoval a sinulárky taky.Je to jen ale dočasnej jev. :wink:
Ano mas pravdu je to mlada nadrz len necele 4mesiace.
Nebudem tam teda zatial nic davat, budem ich odsavat s predneho skla. A ked zistim ze nicia koraly tak to zacnem riesit pripravkami.

M.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Identifikacia

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ondrej Tlach napísal:Momentalne pouzivam ReVive od Two Little Fishes, neobsahuje iod (Active ingredient is Oleum abeitis CAS#8002-09-03 .05% and Citrus limon CAS#84929-31-7 0.5%) ucinkuje velmi rychlo, v priebehu prvych cca 10 sekund opadalo z koralu aj to co som nebol schopny vidiet a udajne ucinkuje aj na vajicka
Tak to potom maju asi v kazdom obchode so sypanymi cajmi a ezoterikou.
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Identifikacia

Príspevok od používateľa Martin »

[youtube][/youtube]
To mám taky ověřené. Na korálech je většinou jen poškozené místo to oškrábu nebo odstraním, po použití přípravku na bází jodu z korálů i zdánlivě zdravých odpadnou průsvitní tvorové kteří dříve nebyli vidět, zakoupené korály přitom mohou být i bez známky poškození. Na Reef central jsou nádrže kde preventivní lázen použili ale i tak se později s ploštěnkama setkali.
Zdrojem jsou asi živé kameny nebo zárodky, další možností je že použitý přípravek působí pouze jako " repelent " a škůdce nezabije, ale pouze odpuzuje a případně poškodí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"