Odpenovac

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

teraz vlastne uz cakam len na PVC-U tvarovky a ventil, kedze mame velke rodinne udalosti, nemam cas zajst do BA na nakup tvaroviek, nevie niekto kde by som zohnal merac prietoku vzduch(gulickovy)
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

a este nemam spravenu odpadovu nadobku
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

gajduso napísal:
shark napísal:možná blbej dotaz ale proč je to tou kostkou bržděný?mě by napadlo že ten vrch -děravá plotna bude způsobovat to že bubliny se budou spojovat a nepujde jich tolik jemných směrem nahoru.J8 bych to asi dělal bez ní.Jak to tedy je?co má za funkci?
presne to iste ma napadlo ale ako pise fratisek, piplal som sa s tym dost dlho tak som nechcel spravit chybu, preto som to radsej spravil ako som to videl na nete a ako robia ostatni. Ci to bola chyba sa este len ukaze.
mna fascinuje ako dokazu ludia kopirovat hocijaku blbost len preto ze to niekde videli...

ja som videl ist auto po dialnici 250kmh a na vnutornom spatnom zrkadle malo zavesene take 2 ciernobiele hracie kocky...znamena to ze ked vezmem manzelkine Clio 1,2/60k a na benzinke kupim take kocky..pofrci 250km? neviem ale videl som to tak...
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman napísal:
gajduso napísal:
shark napísal:možná blbej dotaz ale proč je to tou kostkou bržděný?mě by napadlo že ten vrch -děravá plotna bude způsobovat to že bubliny se budou spojovat a nepujde jich tolik jemných směrem nahoru.J8 bych to asi dělal bez ní.Jak to tedy je?co má za funkci?
presne to iste ma napadlo ale ako pise fratisek, piplal som sa s tym dost dlho tak som nechcel spravit chybu, preto som to radsej spravil ako som to videl na nete a ako robia ostatni. Ci to bola chyba sa este len ukaze.
mna fascinuje ako dokazu ludia kopirovat hocijaku blbost len preto ze to niekde videli...

ja som videl ist auto po dialnici 250kmh a na vnutornom spatnom zrkadle malo zavesene take 2 ciernobiele hracie kocky...znamena to ze ked vezmem manzelkine Clio 1,2/60k a na benzinke kupim take kocky..pofrci 250km? neviem ale videl som to tak...

na to aký to má význam by vedel asi najlepšie odpovedať Majo alebo Fero zo Žiliny. Takýto je ale trend všetkých vačších firiem špecializovaných na odpeňovače a vizerá to tak že vedia čo robia. Ten kto videl Majove a Ferove odpeňovače v akcii vie o čom hovorím, Red Dragon Bubble Kings sú všetky takto robené a patria medzi špičku tak hádam to vedia robiť no nie?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

myslim ked niekto robi nieco sam tak by to mal urobit aspon vymysliet a az potom rozobrat fungujucu vec. az tak sa da zamysliet nad tym ci nie som lepsi alebo v com som horsi. inac nevymyslime nic nove. po prezreti niecoho, to vecsinou laka urobit ako sme to videli, aj s "kockami"ako spomenul roman. vyberom niecoho z niecoho a poskladanim dielov ktore sa nam najviac pacia tak to nemusi fungovat. komu sa tak nechce radsej nech len kopiruje, ale profesionalne veci. kopiou kopie je to vecsinou horsie a mi potom robime zlozitejsie veci a nevieme preco.
v pripade odpenovaca sa priklanam k sharkovi. ked si pradstavim krajne pripady. jedna dierka tak vychadza ze vecina bubliniek sa spoji a pojdu velke bubliny. druhy krajny pripad jedna velka diera - bez prekazky -vizera to lepsie. mozno by bol aj dalsi vela malych ako sitko ale i to dopadne s najvecsou pravdepodobnostou spajanim bublin. takze ak by som nemal profesionalne zariadenie takeho prevedenia isiel by som klasikou.
v pripade super kopie odpenovaca a zleho vyberu cerpadla bude tiez sklamenie. osobne si myslim ze najdolezitejsie je ako sa premiesa vzduch s vodou a ten obal z plexiskla je viac vec obchodu
500L
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

este k tym dierkam. pravdepodobne sluzia k ustaleniu prudenia aby neboli strhavane male bublinky do odtoku. ale asi ide tiez o zladenie vykonu cerpadla, vysky valca, priemeru a poctu otvorov. kakze v tomto pripade by bola lepsia asi presna kopia
500L
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

miki napísal:este k tym dierkam. pravdepodobne sluzia k ustaleniu prudenia aby neboli strhavane male bublinky do odtoku. ale asi ide tiez o zladenie vykonu cerpadla, vysky valca, priemeru a poctu otvorov. kakze v tomto pripade by bola lepsia asi presna kopia
nuž a práve preto zvolim výrobu odpeňovača Majovi a Ferovi zo Žiliny pre moje budúce 3 kubíky :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

len aby si nemusel postavit dalsi dom :D
500L
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Roman napísal:
gajduso napísal:
shark napísal:možná blbej dotaz ale proč je to tou kostkou bržděný?mě by napadlo že ten vrch -děravá plotna bude způsobovat to že bubliny se budou spojovat a nepujde jich tolik jemných směrem nahoru.J8 bych to asi dělal bez ní.Jak to tedy je?co má za funkci?
presne to iste ma napadlo ale ako pise fratisek, piplal som sa s tym dost dlho tak som nechcel spravit chybu, preto som to radsej spravil ako som to videl na nete a ako robia ostatni. Ci to bola chyba sa este len ukaze.
mna fascinuje ako dokazu ludia kopirovat hocijaku blbost len preto ze to niekde videli...

ja som videl ist auto po dialnici 250kmh a na vnutornom spatnom zrkadle malo zavesene take 2 ciernobiele hracie kocky...znamena to ze ked vezmem manzelkine Clio 1,2/60k a na benzinke kupim take kocky..pofrci 250km? neviem ale videl som to tak...
Mám teď v ruce americký časopis Marine Fish and Reef, ročník 1999 Annual, str. 56-66, článek se jmenuje Rethinking current trends in protien skimming, autor Richard Harker. Jsou zde uvedeny charakteristiky některých odpěňovačů a popsány pokusy, kterými autor chtěl zlepšit odpěňování. Zjistil, že když se pohyb bublin uvnitř odpěňovače "brzdí" (v jeho případě k tomu používal biobaly - kuličky do filtrů), tak se sice zvětší objem vyhozené kapaliny, ale spolu s tím se zvýší i množství odpěněné organické hmoty.
Pokud by někdo chtěl, mohu článek naskenovat a zájemcům poslat - moc se mi ho studovat a překládat nechce.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Zlatý Dařbujanův skleněný čtyřhranný proteinový odlučovač :lol: Asi si jeden vyškemrám od Petra S., vyleštím a vystavím v obýváku.
Připojuji se k Mikimu :wink: Ono tady je to o fyzikální chemii (povrchová napětí plynů v kapalinách atd.) se spoustou teorie a celkem dost neprokázanou praxí; a navíc tento předmět jsem totálně nemusel.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

no sak uvidime ako to bude fungovat,dobre ze ste ma vsetci upozornovali este pred lepenim
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Co se týče bublinek v odpěňovači, tak těch by mělo být tak velké množství a měly by být tak malé, že by se tekutina měla pohledově změnit na mléko. Přečtěte si lednovou prezentaci www.reefkeeping.com/issues/2008-01/totm/index.php Použití nějakých lipových dřívek se mi zdá být směšné......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

gajduso napísal:no sak uvidime ako to bude fungovat,dobre ze ste ma vsetci upozornovali este pred lepenim
Nemám v úmyslu ten výtvor hanit, naopak, držím palec. Z historie odpěňovačů je taky vidět jejich vývoj. Nejprve byl důležitý protiproud vody a vzduchu na dosažení max. účinnosti, následoval směšovač s lamelami (stařičký TUNZE), pak to nahradila Venturiho trubice. Nějaký ideál lze složitě teoreticky vypočítat, ale praxe může být úplně jiná. Vzorec na odpěňovač neexistuje, vše prošlo vývojem pokus - omyl použitím jednoduchých prvků.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

:lol: aha ako sa to da rozobrat
Obrázok
teraz uz len vyrobit nahradu (tanierik) a zohnat "kefu"
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

material ktory by som chcel pouzit bude asi PA6 a vyuzit jeho nasiakavost v tekutine, tym padom nemusim riesit riziko poskodenia tela rotoru pri nalisovavani "tanierika" . co vy na to? :idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"