Frankyho reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Steedy »

Uaaa tak to byla skoda :( kdyz budes chtit neco tak dej vedet :) a jinak drzim palce mej se pekne.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

Nazdar moriaci, dnes sa mi v hlave zrodila myslienka, ze by som zvacsil objem svojho akvaria, ale su fakt len hrube predsatvy. V podstate by som skoro nic nemenil, povodne rozmeri akvaria su 120x60x45 a kedze mam nan spravenu skrinku a podobne srandy tak by som ho potiahol len do vysky a to bud 120/60/60 alebo 120/60/70 , zaujima ma skor ci mi to presvietia este T-5tky alebo by som sa musel pohrat aj so svetlom?
Druha vec, pokial sa jedna o zvacsenie cca 100-200 litrov, postacilo by pokial by som miesal normlanu vodu asi 2 tyzdne a potom ju proste len dolial? ci by to chcelo aj neaky ten nabeh :?:


Diki moc za rady
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa vajda65 »

T5 max do 50 cm takže nestačili by
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

Takze sps by museli byt umiestnene v hornej casti, ale aj to by slo. Zaujima ma este cena / liter, lebo v tomto nemam velmi prax a tiez neaku firmu s ktorou mate dobre skusenosti dik :)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mám AQ 100x60x60, nad ním 8xT5 (39W) a nevidím v tom žádný problém ... Větší hloubku už bych ale nedoporučoval ( nejen kvůli světlu, ale i kvůli "obslužnosti" reefu )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

Zdravim ludia, mam tu mensi problem prave aktualny, zasekol sa mi plavak a do akvaria sa mi dolialo asi o 50 litrov RO vody navyse, zatial sa vsetko tvari okey, mam to nechaj tak alebo to mam len dosolit??
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa JRx »

pri mojom doplnaku odparu co predavam by sa ti toto nestalo

narob hustejsiu-slansiu a sprav vymenu 25-50l
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Dano »

Nie si prvy ani posledny s takouto havarkou. Pri fungujucom akva s objemom vody cez cca 350 liotrov nic mimoriadne. Okrem Petrovej rady mozes napr picnut kilo soli do odparu.
Dano
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa vajda65 »

ja mam nadrz na odpar vyssiu ako je hladina vo filtracke, tiez sa mi uz stalo ze samospadom pretiekla voda, nic mimoriadne presne ako vravi dano sol do odparu a za par dni sa dorovnala sama bez nejakeho soku pre osadenstvo
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Dano »

vajda65 napísal:ja mam nadrz na odpar vyssiu ako je hladina vo filtracke, tiez sa mi uz stalo ze samospadom pretiekla voda,
Toto som riesil aj ja, stvalo ma ze nemozem koli tomu naplnit odpar do plna. Vyriasil som to takto, v odpare mam cerpadlo 300l/hod s hadicou cca 8mm. V mieste horneho ohybu som ju odrezal a do nej strcil tensiu hadicu tak, aby nevypadla a medzi steny hadic som napchal sparatko. Po vypnuti cerpadla sa hore hadica zavzdusni. Vsetky ostatne pokusi o vyriesenie samospadu zlihali.
Dano
vajda65
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Dec 2009 20:04
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa vajda65 »

danko toto riesenie vyskusam..ja som to robil tak ze jednoducho vypnem autodoplnenie odparu ked je nadrz plna ale to je take ciganske ....
Vytváram si svoje Bratislavské more, dúfam že to dobre dopadne :-)
http://www.biometric.sk ,,Náš dochádzkový systém, prístupový systém Vám umožní úplnu kontrolu nad pohybom Vašich zamestnancov."
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

Tak sa po dlhom case zase hlasim. Namiesto prerabky akvaria na vyssie, som sa rozhodol, ze ho proste cele vyhadzem a zlozim nanovo. No niet nad super vecerne sobotnajsie napady :-D.

Co sa tyka obsadky ryb tak som to aktualizoval na:
Hepatus, Veliferum, Tominiensis, 5x Chrisyptera parasema, 3x Pseudoanthias dispar 2x Tuka, 3x Ocellaris a este tusim Salarias. O ich cistotu sa dokonale stara 5ks amboinensisiek, pri vytahovani kamenov z akva som nasiel aj jezka, naozaj netusim ako sa tam nabral, predpokladam, ze som ho doniesol na zivaku a celkom sa mu zadarilo. Potom su tam dake hadice, jeden tektus a este 2 wurdemanky. Co sa tyka koralov tak prevazne LPS SPS. Jo a spravil som si radost zevami myslim ze 1x Squamosa a 2x Maxima ved uvidite na foto.

Zatial ide vsetko okey, len mam trocha problem s krmenim antiasov, myslim, ze zeru len 2 disapri to je cele, podavam artemiu mrazenu 1x denne. Poprosil by som neaky napad cim ich rozkrmit.
Taktiez, sa chcem spytat, ake su vase skusenosti s likvidaciu skelnych sasaniek, metody ala ocot alebo HCL zamietam. Zaujima ma skor Neaky zivocich, wurdemanky mam ale nezda sa mi ze by skelne mizli, Chelmona mat nemozem koli zevam. Bol by som povdacny za neake rady.

Taktiez vas chcem opatovne vyzvat, ci nema niekto zaujem o XL Sarcophyton a XL Sinulariu, lezia vzadu za utesom a jednak nieje dobre im ani mne :D , na cene sa urcite dohodneme popripade by som uvital vymenu za neaky SPS ci LPS alebo sasanku.

Vdaka franky.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

P6110127.jpg
ryby
ryby
Vsetko je vonku
Vsetko je vonku
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

P6110123.jpg
P6110124.jpg
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Frankyho reef

Príspevok od používateľa Franky »

P6210156.jpg
P6210157.jpg
P6210160.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"