milovníci přírody

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

milovníci přírody

Príspevok od používateľa BODLOK »

Zdá se mi logické,že akvaristé všeho druhu jsou milovníci přírody jako takové a co se týká moře skutečného,nebo jen toho doma tím spíš.
Přiznám se,že hodně nerad čtu na REEFu : "tak se mi v AQ přemnožil ten a ten plevel,nestačím ho vyhazovat do WC.Plevel=tu disk.sasanky,tu xenie sinularie,sarcophyton...".Nebo "chci v AQ fish only a možná pár měkk.korálú,tak to mohu trochu ošidit".
Jsou to přeci živočichové,pravda bezobratlí,ale přesto.
Reefaři snad mi rozumíte.Moc děkuji.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa vasekg »

Rozumím ti a naprosto chápu, mám vždy velký problém zabít i hloupého červa, když jsem přendával život ze starého do nového akva, dost jsem toho pozabíjel a příčí se mi to. Ovšem každá mince má dvě strany - ta druhá, odvrácená je, že některý "plevel" opravdu nikdo nechce - teď mi odešly veškeré xenie, byl jsem tomu rád (i když si je stejně seženu znovu), protože stará kolonie expandovala obrovskou rychlostí a utlačovala ostatní. Pravděpodobně z toho mrtvého trsu zase nějaký polyp vyraší a za půl roku to bude stejný problém, co s nima, když je nikdo nechce a když se množí rychle? Vyhazovat, co jiného, bohužel.

V.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa švíco »

Nedostatek prostoru je základní problém každého akvária... pak záleží samozřejmě na tom, co v něm člověk chová. Buď poptávka je nebo není... Člověk může přírodu milovat sebevíc, ale už jen fakt, že doma to moře máme, si s tím odporuje... Tohle je tipicky filozofické téma. Co chudák plankton při výměně vody? Kolik mikroorganismů zahyne v kanalizaci? Co řasa kterou je potřeba regulovat protrháváním? Co nechtění červy? Co skelné sasanky? Asi si všichni rozumíme, ale moc toho nezměníme... Je jasné, že některé "vyšší" druhy je dobré nabídnout okolí, ale co když už je i okolí tímto "plevelem" přesycené? Pochybuju, že kvůli xeniím pojede někdo 500km :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa BODLOK »

Dík za reakce-myslím,že si rozumíme.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa amsi »

no a já jsem zrovna v situaci, kdy zachraňuju při propírání záchytné punčochy každého blešivce :-) každý kousek je dobrý do refugia :roll:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa Martin »

[quote="švíco"]Nedostatek prostoru je základní problém každého akvária...
A nejen akvária ale i přírodního reefu narozdil od akvária to tam naštěstí nikdo nereguluje, volné místo je veliká vzácnost a zaroste napřed korálem s větším přírustkem - potom korálem agresivnějším atd.
Promin že jsem ti skočil do řeči. :?
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: milovníci přírody

Príspevok od používateľa BODLOK »

Amsimu-to,že jsi opravdový přítel přírody a moř.AQ dokazuješ neustále!takové trable,které Tě pronásledují v Tvém AQ ????Držím palce,věřím na změnu k lepšímu.
Ještě k té "přírodě",když sleduji v televizi seriály o mořích,dost se bojím,zda naši vnuci ,pravnuci,prapra.....si budou moci koupit dovezený LPS,SPS,měkké kor........
Proto mě velmi těší,když naši reefaři úspěšně množí i náročné koráli a i moř.rybky.
Chválím a držím palce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"