Měření CA

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Měření CA

Príspevok od používateľa maco30 »

Zajímalo by mně jakými testy měříte Ca.Včera jsem koupil test od Sery a fy.Aquar,koupil jsem dva ať mám jistotu že měřím dobře.No výsledky mě docela překvapily,tím od Sery jsem naměřil 360,a tím od fy.Aquar 580,měřil jsem všechno třikrát.a vychází mi to pořád stejně....takže zas jsem tam kde jsem byl před tím než jsem ty testy měl....je to normální???? :evil: :evil: Čím měříte vy?
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...zkusil bych dávkovat Mg, po nějaké době změřit oběma testy znovu..., pak Ca a opět změřit...., já použil vždy pouze Aquar Ca ....
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

a mimochodem,existuje vůbec nějaké elektronické měření vápníku ve vodě ?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jojo existuje , myslim ze od IKS , ale je to palka , nejakych 250euro sa mi zda :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Ca merim testama od JBL, Sery, Nutrafin i Aquar. Vsechny mi ukazovaly priblizne stejne. Aktualne kupuju ten nejlevnejsi kterej bezne sezenu.
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

měřím teď každý den, Sera ukazuje 420 ,aquar přes 500...nakonec to skončí takhle: http://www.americanmarineusa.com/ ,ještě mít těch pět tisíc navíc :D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Odeber 1 litrový vzorek vody, změř z něj Ca pomocí testu Aquar a zbytek doprav do nejbližší akreditované laboratoře ( www.ecochem.cz nebo www.energoaqua.cz ). Tam si nech udělat jedno referenční stanovení Ca v silně zasolené vodě a porovnej ho s vlastním výsledkem. Tím si své výsledky "zkalibruješ" a můžeš dál přesně měřit za pár korun (přesně za 2,- :lol: ).
maco30
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 10:03
Bydlisko: Český Těšín CZ

Príspevok od používateľa maco30 »

tak jo,zkusím to ještě takhle,....dík
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

Cus chemikové,

mam problém. Konečně jsem v Třebíči našel certifikovanou laboratoř, kde mi udelají rozbor vody. Ale. Jednak neví co je KH. a pak mi nechtějí dělat rozbor na CA a hořčík, protože nejsou stavěny na zasolené vody. Na ostatní prý sůl nemá interferenční vliv. Tak se chci zeptat, zda je to skutečně tak, že nemá vliv, a jestli si mám nechat změřit i ten vápník a hořčík a nějak se to dá přepočítat - ten vliv soli?

Dík Drahomír
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

... já tam našel tři :lol: Akreditovaná laboratoř stanovující kvalitu pitné vody je Ti na ..., potřebuješ spíše laboratoř stanovující kvalitu odpadních vod, většinou mají odpovídající vybavení pro stanovení vápníku a hořčíku i když to pravidelně nestanovují. KH ani "uhličitanovou tvrdost" dnes neměří žádná akreditovaná laboratoř, zato měří kyselinově neutralizační kapacitu (KNK4,5). Z toho již lze KH přepočítat (z mval/l na mg/l a následně na °N) nebo existují tabulky.
Stačí pane učiteli :lol: ?
Drahomír
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 06 Jún 2006 11:47

Príspevok od používateľa Drahomír »

Jo i ne :)¨

Chtěji vědět jestli měřit KNK při ph 8,3 nebo 4,5 - tak porad, protože ten přepočet stejne budu chtit po tobe :)

jo a když už to budu delat tak bych po nich chtěl toto:

ph
knk
ca
Mg
NO
NO2
PO4

je to všechno, nebo mam eště neco přidat? když už to povezu do Brna?
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Měření CA

Príspevok od používateľa plaster »

maco30 napísal:Zajímalo by mně jakými testy měříte Ca.Včera jsem koupil test od Sery a fy.Aquar,koupil jsem dva ať mám jistotu že měřím dobře.No výsledky mě docela překvapily,tím od Sery jsem naměřil 360,a tím od fy.Aquar 580,měřil jsem všechno třikrát.a vychází mi to pořád stejně....takže zas jsem tam kde jsem byl před tím než jsem ty testy měl....je to normální???? :evil: :evil: Čím měříte vy?
No moja osobna skusenost ohladne testov na meranie CA. Skusal som test od Sery no bola to bieda. Slabe farby tam padom tazko odlisitelna zmena zafarbenia. Teraz som kupil test od JBL na Ca+ Mg a je to podstatne, podstatne lepsie. Takze u mna Sera skoncila. kym nenatrafim na nieco lepsie tak budem verny JBL :P
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Měření CA

Príspevok od používateľa Roman »

plaster napísal: No moja osobna skusenost ohladne testov na meranie CA. Skusal som test od Sery no bola to bieda. Slabe farby tam padom tazko odlisitelna zmena zafarbenia. Teraz som kupil test od JBL na Ca+ Mg a je to podstatne, podstatne lepsie. Takze u mna Sera skoncila. kym nenatrafim na nieco lepsie tak budem verny JBL :P
este si precitaj diskusiu okolo zmatocneho navodu k tomuto testu a tvoje nadsenie k firme JBL trosku ochladne :) ...ale inak je to dobry test, sam ho pouzivam
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
okey
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Júl 2006 09:35

Re: Měření CA

Príspevok od používateľa okey »

Roman napísal:
plaster napísal: No moja osobna skusenost ohladne testov na meranie CA. Skusal som test od Sery no bola to bieda. Slabe farby tam padom tazko odlisitelna zmena zafarbenia. Teraz som kupil test od JBL na Ca+ Mg a je to podstatne, podstatne lepsie. Takze u mna Sera skoncila. kym nenatrafim na nieco lepsie tak budem verny JBL :P
este si precitaj diskusiu okolo zmatocneho navodu k tomuto testu a tvoje nadsenie k firme JBL trosku ochladne :) ...ale inak je to dobry test, sam ho pouzivam
Já tento test používám taky. Ten návod je fakt "nááááářez" ohledně těch kapek. Nevím jestli jsem se měl smát nebo zuřit. Nejlépe je se řídit návodem psaným v němčině...... :x :lol:
jsem začátečník, ale snažím se...
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Měření CA

Príspevok od používateľa plaster »

Roman napísal:
plaster napísal: No moja osobna skusenost ohladne testov na meranie CA. Skusal som test od Sery no bola to bieda. Slabe farby tam padom tazko odlisitelna zmena zafarbenia. Teraz som kupil test od JBL na Ca+ Mg a je to podstatne, podstatne lepsie. Takze u mna Sera skoncila. kym nenatrafim na nieco lepsie tak budem verny JBL :P
este si precitaj diskusiu okolo zmatocneho navodu k tomuto testu a tvoje nadsenie k firme JBL trosku ochladne :) ...ale inak je to dobry test, sam ho pouzivam
No tak na tom som sa naozaj dobre pobavil, po mojich skromnych skusenostiach a po informaciach ziskanych z tejto stranky citam navod v kazdom jazyku ,ktoremu aspon trochu rozumiem a az tak sa pustim do merania. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"